Bugün 22 Ağustos 2019 Perşembe
 • Antalya30 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  277,731
  %0.55
 • Dolar
  5,7622
  %0.81
 • Euro
  6,3865
  %0.64
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalya yatırımcısına indirim
10 Şubat 2019 Pazar 16:26

Antalya yatırımcısına indirim

Bursa’nın yöresel lezzetleri ile Türkiye’nin 37 ilinde ve yurt dışında 95 şubeye ulaşan Bursa Kebap Evi, 2019’da hedefine Antalya’yı koydu.

Bursa’nın yöresel lezzetleri ile Türkiye’nin 37 ilinde ve yurt dışında 95 şubeye ulaşan Bursa Kebap Evi, 2019’da hedefine Antalya’yı koydu. Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, Mall Of Antalya Alışveriş Merkezi’ndeki şubesinde basın mensuplarıyla ile bir araya gelerek Antalya’ya yönelik yatırım planlarını anlattı. “Antalya’daki hedefimiz şube sayısını 10’a çıkarmak” diyen Helvacı, Antalya yatırımcısına isim hakkı ve royalty bedelinde yüzde 50 indirim yaptıklarını ifade etti.

 

Antalya’ da basın mensupları ile bir araya gelerek hem Antalya’ya hem Akdeniz Bölgesi’ne yönelik yatırım planlarını anlatan Cem Helvacı, “Ekonomik çalkantıların olduğu dönemde bile yara almadan büyümeye devam ettik ve Türkiye’nin hızlı büyüyen restoran zinciri olmayı başardık. Antalya’da ilk şubemizi Mall of Antalya’da açtık, Land Of Legends ve Alanya şubeleriyle büyümeye devam ettik. Buranın yatırım potansiyeli çok güçlü ve yatırımcının yüzü hep gülüyor. Biz de marka olarak şubelerimizle büyüyor ve bu yatırım potansiyelinden pay almak isteyen iş ortaklarımız için talepleri değerlendiriyoruz. Buraya yönelik yatırım çalışmalarımıza hız kattık. Şimdi yatırımcımızı bekliyoruz” diyerek Bursa Kebap Evi’nın yıllık cirosu 200 milyon Türk Lirası olduğunun da altını çizdi.

 “37 İL, 95 ŞUBE”

Bursa Kebap Evi’ne 2008 yılında franchise yapılanması ile katıldıklarını 2010 yılında firma sahiplerinin firmayı satışa çıkarmasıyla satın aldıklarını belirten Cem Helvacı, “Lezzet ve menü birliğiyle ürünleri Bursa ile özdeşleştirdik. Bursa’ya has İskender, Bursa Kebabı, Muhteşem Bursa, Beğendi Yatağında Köfte gibi ana yemeklerin, Kemalpaşa ve Uludağ tatlıların, Şıra ve Kozahan Türk Kahvesi gibi tüm lezzetlerin yer aldığı zengin menü içeriğiyle her yaştan kişiye uygun yemek önerileri sunuyoruz. Franchise’lara ürünlerin yüzde 80’nini biz gönderiyoruz. Van’dan Edirne’ye 37 ilimizde 95 tane şubemiz var. Bütün illerdeki şubelerimize ürünler bizden gönderiliyor. Temizlik ve lojistik de buna dahil. Üç sene önce Belçika’da yapılan üstün lezzet ödülü yarışmasına katıldık. Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü (iTQi) tarafından düzenlenen yarışmada, Bursa Kebabı namı diğer İskender ürünüyle Üstün Lezzet Ödülü’nü almaya layık görülen, Türkiye’den tek ulusal İskender markası olduk” dedi.

“ORTADOĞU’YA ÇIKIŞ KAPISI BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ”

Bursa Kebap Evi’nin Almanya’da 3 yıldan beri var olduğunu söyleyen Helvacı, Bursa Kebap Evi’nin Ortadoğu’ya çıkış kapısı Birleşik Arap Emirlikleri olarak belirledikleri için Birleşik Arap Emirlikleri’ne franchise vermediklerini burada kendileri iş yeri açacaklarını da belirtti. Helvacı ayrıca, “İran Tahran’a dünyanın en büyük alışveriş merkezi açılıyor Tahran’la anlaşma yaptık çok yakında 3 tane Bursa Kebap Evi açacağız. Dünya markaları Türkiye’ye gelip büyüyor. Neden Türkiye markası globalde büyümesin. Ana hedef globalde büyümek. Yakın zamanda Amerika’da da şubelerimiz açılacak. Konsept tamamen bursa yöresel lezzetlerinden oluşuyor” ifadelerini kullandı.

“ANTALYA YATIRIMCISINA JEST”

“Hedefimiz Antalya genelinde 10 şubeye çıkmak” diyen Helvacı, Antalya yatırımcısına jest yaparak isim hakkı ve royalty bedelinde yüzde 50 indirim yaptı. Marka, 150.000 TL olan isim hakkını 75.000 TL’ye yüzde 4 olan royalty bedelini de bir yıl süre ile yüzde 2’ye indirdiklerini belirtti.

 “VEJETERYAN İSKENDER”

Helvacı, “Ünlü şef Ömür Akkor ile beraber Vejeteryan veya diyet İskender şeklinde sebze ağırlıklı bir İskender yapıyoruz. Altındaki ekmek kepekli pideden olacak üstünde et yerine sebze olacak et yemeyenlere veya diyet yapanlar için böyle bir hazırlık yapıyoruz. İnşallah bunun sunumunu yapacağız.

 “SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN YARIŞMA”

Helvacı, çocuklara yönelik yakın zamanda Amerika servisleri üzerine hikaye yarışması yaptıklarını, 2000 üzerinde katılım olduğunu belirtti. Konusu mutluluk olan yarışmada çocuklar kendi hikayelerini anlattıklarını ve çocuklar için mutluluk kavramının tablet telefon değil aile olduğunu ifade etti. Ayrıca belli kurallar çerçevesinde yapılan yarışmanın birincisi 12 yaşında görme engelli bir çocuk oldu. Sevgililer günü için de boomerang yarışması yaptıklarını belirten Helvacı, “Çeşitli hediyelerle yarışmalar yaparak müşterilerle olan bağımızı koparmamaya çalışıyoruz” dedi.

 “DÜNYA ŞAMPİYONUNA SPONSOR”

 “Türkiye’de kazanıyoruz. Türkiye’ye, Türk insanına yatırım yapmak istedik. Bu yüzden 2019 yılı başında Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonumuz Sümeyye Boyacı’nın ana sponsoru olduk. Sümeyye’yi herkes tanımıyor. Hikayesini pek bilen yok” diyen Helvacı, bir uzvu olmadan nasıl dünya şampiyonu olduğunu, başkalarına örnek olması için minder sohbetleri adı altında Gaziantep, İzmir ve Antalya’da Boyacı’nın hayatını anlatacağı etkinlik düzenleyeceklerini de belirtti. HABER: AYSEL ÖNER

Bu haber toplam 2861 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim