Bugün 17 Temmuz 2019 Çarşamba
 • Antalya29 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  256,655
  %-0.59
 • Dolar
  5,6918
  %-0.23
 • Euro
  6,3843
  %-0.22

Müjdat Göktaş

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müjdat Göktaş

Antalya’da bir canlı yayın fiyaskosu!

22 Şubat 2019 Cuma 10:19

Ulusal televizyon kanallarından birinde sabah haberlerini sunan gazeteci, Antalya’ya geliyor ve yarım yamalak bilgiler ile sadece Cumhur ve Millet ittifaklarının büyükşehir belediye başkan adaylarıyla aynı gün peş peşe canlı yayın yapıyor.
Sabahın erken saatlerinde ve kulaktan duyma bilgiler ve kişisel anlamda tanıdığı kadarıyla numaratörlük yapıyor. Kendisine mentörlük yapanın ise kim olduğu belli değil. Bilinen tek şey adaylar hakkında tam olarak bilgisi olmayışıydı.
Cumhur İttifakı’nın Millet İttifakı için gerçekleştirdiği propaganda söylemleri artık seçmeni bence rahatsız etmeye başlıyor. Bölücü terör örgütü ile organik bağları olduğu bilinen HDP ile ilişkilendirilen bir ittifakın, seçmen tarafından hazimete uğratılması bekleniyor. Bana kalırsa genel seçimlerde geçerli olan bu söylemler, yerel seçimlerde kimi bölgelerde geçerliliğini korumuyor.
Antalya’nın merkezine uzak ancak doğdukları topraklarda yıllar boyunca milliyetçiliği şiar edinmiş, vatansever birçok Millet İttifakı adayı CHP’li veya İYİ Parti mensubu, yörenin belediye başkan adayı var. Bu adaylar köklü ailelerin evlatları. Antalyalı ve de gerçek vatanseverler. Cumhur İttifa’nın yukarıda bahsettiğim söylemleri, HDP’nin oy oranı yüksek bölgelerde geçerli olabilir ancak Antalya gibi memleketine aşık insanların olduğu bu coğrafyada ters etki yaratabilir.
Antalya’da Millet İttifakı adaylarının kimi bölgelerde, yerel siyasette kullanılan bu genel siyaset söylemlerinden incindiğini açıkça ifade edebilirim. Millet İttifakı Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılamaya hazırlanıyor. Projelerinin sunumunu yarın gerçekleştirecek olan Böcek, daha önceden hazır olmasına rağmen Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın için Antalya’ya vakit ayırmasından kaynaklanan gecikmeyi telafi etmek için oldukça yüksek bir efor sarfetmesi bekleniyor.
Antalya’da asıl siyasi kulisler bana kalırsa, meclis üyeleri listelerinin ortaya çıkmasından sonra yaşanmaya başladı. Meclis üyeleri listeleri öyle çok da hafife alınması gereken listeler değil. Bilgi ve tecrübe birikimi fazla öne çıkan listeler, oy oranlarını önemli derecede etkiliyor. Bilinçli seçmen adayın, meclis üyeleri listelerine çok ama çok dikkat ediyor. Kimi adaylar, bu listeler nedeniyle çok sayıda oy kaybedip, kazanabiliyor.

Bu yazı toplam 25476 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim