Bugün 03 Aralık 2020 Perşembe
 • Antalya12 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  463,151
  %0.22
 • Dolar
  7,8681
  %0.23
 • Euro
  9,5144
  %0.69
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ato’dan Üyelerine Dış Ticaret Seminerleri
21 Ekim 2020 Çarşamba 13:13

Ato’dan Üyelerine Dış Ticaret Seminerleri

Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin ihracat potansiyelini artırmak ve uluslararası ticarette rekabetçiliğini güçlendirmek için Ticaret Bakanlığı iş...

Ankara Ticaret Odası (ATO), üyelerinin ihracat potansiyelini artırmak ve uluslararası ticarette rekabetçiliğini güçlendirmek için Ticaret Bakanlığı iş birliği ile "Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri" düzenledi.

19-20 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleştirilen seminerlerde Ticaret Bakanlığı uzmanları ve alanında deneyimli isimler dış ticaretle ilgili mevcut uygulamalar, verilen teşvikler, mevcut yasal düzenlemeler ve pazara girişte karşılaşılan engellerle bu engellere yönelik çözüm yöntemleri hakkında bilgi vererek katılımcıların sorularını yanıtladı. Seminerin ilk günü İhracatta Sağlanan Devlet Yardımları, Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY'nin Desteklenmesi ile Yurt Dışı Birim Marka ve Tasarım Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, E-Ticaret Sitelerine Üyelik Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Ticaret Bakanlığı Kolay İhracat Platformu, Döviz Kazandırıcı Hizmetlere Sağlanan Devlet Destekleri başlıklarıyla gerçekleşti. Seminerin ikinci gününde ise, E- Ticaret / E-İhracat Uygulamaları, Pazara Giriş Engelleri ve Çözüm Yolları, Ticarette Teknik Engeller, 7723 Sayılı Ürün Güvenliği ve Teknik Düzenlemeler Kanunu konuları ele alındı.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, ATO üyelerinin yurt dışı pazarlara açılarak ihracat yapabilir hale gelmesi için çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. Baran, "Pandemi nedeniyle dünya pazarında ortaya çıkan fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Hedefimiz dünyada ihracat yapılmayan yer kalmaması. Üyelerimizin her birini dünyanın her bir noktasına ticaret yapabilir hale getirene kadar çalışacağız" dedi.

Antalya Son Haber

Bu haber toplam 932 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim