Bugün 09 Temmuz 2020 Perşembe
 • Antalya25 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  398,498
  %-0.14
 • Dolar
  6,8560
  %0.01
 • Euro
  7,7581
  %0.16
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aü'den 'Bir Okul Değişir, Antalya Değişir' Projesi
20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:38

Aü'den 'Bir Okul Değişir, Antalya Değişir' Projesi

AVRUPA-Akdeniz Gençlik Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından üniversite ve kenti kaynaştırmak için "Bir Okul Değişir, Antalya Değişir" adıyla proje...

AVRUPA-Akdeniz Gençlik Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından üniversite ve kenti kaynaştırmak için "Bir Okul Değişir, Antalya Değişir" adıyla proje başlatıldı.

'Bir Okul Değişir, Antalya Değişir" projesi kapsamında Türk Eğitim Derneği (TED) Antalya Koleji öğretmenleri ve Avrupa-Akdeniz Gençlik Araştırma ve Uygulama Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yunus Pınar'ın katılımıyla "Güncel Araştırmalar Işığında Erken Çocukluk, Gelişim ve Ölçüsüz Ekran Tabanlı Medya Kullanımı" başlıklı eğitim semineri verildi.

Proje kapsamında gelecek yıl ise Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Seda Bayraktar, "Travmatize Edilen Çocuklara Nasıl Yaklaşılmalı', Hukuk Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Bilge Bingöl Schrijer, "Eğitim Hukuku Teorisi', Eğitim Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Yıldırım da "Yaşam Becerileri ve Sosyal Uyum" başlıklı seminerlerle projeye destek verecek.

Avrupa-Akdeniz Gençlik Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nihal Kubilay Pınar, proje kapsamında, Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kemal Demir'in "Yabancı Dilin Önemi, Öğretmenler Neden Yabancı Dil Bilmeli" başlıklı bir seminer düzenleyeceğini, Özel Gereksinimli Kişiler Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Emel Sardohan Yıldırım'ın "Özel Eğitimde Güncel Yaklaşımlar" başlıklı seminerle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde görev yapan öğretmenlerle bir araya geleceğini kaydetti.

Dr. Öğr. Üyesi Yunus Pınar ise yaptığı açıklamada; proje kapsamında Akdeniz Üniversitesi öğretim üyelerinin Antalya'daki ilk ve ortaöğretim kurumlarını yerinde ziyaret edeceklerini, idareci, öğretmen ve veliler ile bir araya gelerek bir dizi seminer, söyleşi ve toplantı gerçekleştireceklerini söyledi.

FOTOĞRAFLI

 

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 500 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim