Bugün 17 Şubat 2019 Pazar
 • Antalya8 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  223,931
  %0.54
 • Dolar
  5,2843
  %-0.35
 • Euro
  5,9542
  %-0.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Çelik, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Toplantısına Katıldı
07 Şubat 2018 Çarşamba 15:58

Başkan Çelik, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Toplantısına Katıldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun "Ombudsman Kayserililerle Buluşuyor" konulu toplantısına katılarak bir konuşma...

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kamu Denetçiliği Kurumu'nun "Ombudsman Kayserililerle Buluşuyor" konulu toplantısına katılarak bir konuşma yaptı. Başkan Çelik, devletin millet için var olduğunu gösteren en önemli kurumlardan birisinin de Kamu Denetçiliği Kurumu olduğunu söyledi.

Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in yanı sıra Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Vali Süleyman Kamçı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şükrü Karatepe, kamu denetçileri, bürokratlar ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile muhtarlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, yaptığı konuşmada toplantının Kamu Denetçiliği Kurumu'nun çalışmalarıyla ilgili halkımızın bilgilendirilmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Kamu Denetçiliği Kurumu'nun devletin milletimiz için var olduğunu gösteren ve halkın avukatı olarak milletimizin sorunlarının çözümünde önemli rol oynayan bir kurum olduğunu ifade eden Başkan Çelik, "İnsan hafızası her gün gelen yeni bilgiler nedeniyle geçmişi çok çabuk unutabiliyor. Ama hatırlatmak gerekir ki son 15 yılda Kamu Denetçiliği'nin de en önemli görevi olan şeffaf, hesap verebilir, insan odaklı bir idarenin oluşması için çok önemli çalışmalar yapılmıştır. Kamu Denetçiliği'nin kurulması, bilgi edinme yasası, tüketici haklarında yapılan olağanüstü değişiklikler, çalışma yasasında yapılanlar, mal bildirimi ve daha pek çok çalışma, merkezine insanı ve insana hizmeti koyan AK Parti iktidarlarının milletimize sağladığı ayrıcalıklardır. Önemli olan bu ayrıcalıkları bilmek, haklarımızın farkında olmak ve bu haklarımızı koruyacak kurum ve kuruluşlara başvurmaktır. Milletimize düşen görev budur. Biz idarecilere düşen en önemli görev ise şeffaf ve iyi bir yönetim anlayışı göstererek kamudan kaynaklı sorunlar yaşanmaması için azami gayret göstermektir. Kayseri Büyükşehir Belediyesi de bu gayreti azami gösteren kurumlardan birisidir ve böyle kalacaktır" dedi.

Belediyenin en önemli görevinin belediyenin sınırları içinde yaşayanların mahalli ve müşterek sıkıntılarının çözümü olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu anlamda belediyeler için önemli olanın insan ve insana hizmettir. Bizler de bu anlamda insanı merkezine alan hizmet anlayışıyla gece gündüz çalışarak şehrimize ve bu şehirde yaşayan insanlarımıza en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bu noktada Kayseri'nin önemli bir şansı olduğunu da belirtmek istiyorum. Kayseri, kurumlar arasında uyum kültürüne sahip örnek gösterilen bir şehir. Başta valiliğimiz olmak üzere belediyelerimiz, adli ve güvenlik kurumlarımız, akademik çevre, sivil toplum kuruluşları ve diğer kurum ve kuruluşlar arasında mükemmel bir uyum var. Ortak paydamız Kayseri ve bu şehirde yaşayanlar. Hal böyle olunca çıkabilecek sorunları hızla çözme imkanına sahip oluyoruz. Bu da Kayseri'ye huzur ve mutluluk olarak yansıyor."

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bundan sonraki hedeflerinin de huzur ve mutluluğu daim kılmak olduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Çelik, Kamu Denetçiliği Kurumu’nun Toplantısına Katıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 161 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim