Bugün 14 Ekim 2019 Pazartesi
 • Antalya24 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  282,629
  %0.33
 • Dolar
  5,9024
  %0.49
 • Euro
  6,5098
  %0.41
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başkan Dere'nin 15 Temmuz Mesajı
14 Temmuz 2019 Pazar 18:03

Başkan Dere'nin 15 Temmuz Mesajı

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkan Adlıhan Dere, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkan Adlıhan Dere, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AESOB Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu üyesi Adlıhan Dere, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, esnaf ve sanatkarların, 15 Temmuz'da ezanın dinmemesi, vatanın bölünmemesi ve bayrağın inmemesi için ülkeye sahip çıktığını, çıkmaya devam edeceğini kaydetti. Ahilik gelenek ve kültüründen gelen anlayışla esnaf ve sanatkarların her zaman devletin yanında yer aldığını belirten Başkan Dere, "Ülkemizin temel yapı taşı olan esnafımız nereden ve kimden gelirse gelsin her türlü darbeye, zorbalığa ve zalimliğe karşı dimdik ve kararlı bir şekilde ayakta durmuştur. Esnafımız demokrasi ve milli irade düşmanlarına, bu mukaddes topraklarda devletimizi ele geçirme fırsatı vermemiştir ve bundan sonra da vermeyecektir" dedi.

Adlıhan Dere, 15 Temmuz'da esnaf ve sanatkarların kepenklerini açarak vatandaşlara moral verdiğini belirterek, "15 Temmuz 2016'da milli iradeye sahip çıkma azmimizi ve kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Darbe girişimini takiben ülkemiz büyük bir travma ve sarsıntı geçirdi. Ekonomimiz de bu saldırıdan aynı şekilde olumsuz etkilendi. Ancak gerek hükümetimizin aldığı önlemler ve yapılan kararlı çalışmalarla gerekse vatandaşlarımızın zalimlere karşı dik duruşuyla ülkemiz hızla toparlandı. Tabi burada esnaf ve sanatkarlarımızın duruşu da oldukça önemli. Bu birlik ve beraberlik sayesinde sosyal ve ekonomik hayatımız yerli yerine oturmaya başlamıştır" dedi.

Türkiye'nin 15 Temmuz'da büyük bir sınavdan geçtiklerini kaydeden Başkan Dere, "Bu sınav Türkiye Cumhuriyeti'nin her bir vatandaşı için acı da olsa bir tecrübe oldu. Ancak, hiç şüphe yok ki Türkiye Cumhuriyeti, demokrasiye ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerine bağlı kalarak; tek bayrak, tek vatan, tek millet ve tek devlet ilkesi etrafında sımsıkı kenetlenerek sonsuza kadar varlığını sürdürecektir. Esnaf ve sanatkarlar teşkilatı olarak; ülkemizin geleceğine güveniyor, ülkemizin hak ettiği en iyi yere, en kısa sürede ulaşacağına, en büyük gücün Yüce Milletimizin iradesi olduğuna inanıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 544 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim