Bugün 25 Nisan 2019 Perşembe
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  241,107
  %0.06
 • Dolar
  5,8753
  %0.83
 • Euro
  6,5757
  %0.32
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Belediye nasıl yönetilir göstereceğim”
13 Eylül 2018 Perşembe 16:25

“Belediye nasıl yönetilir göstereceğim”

Siyasete giriş yolunda çalışmalara başlayan KONGED Genel Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu, başta Kepez ve Konyaaltı olmak üzere 19 ilçe için hazır olduğunu belirtti. Oldukça iddialı konuşan Alveroğlu, “Nerede olursam olayım bir belediye nasıl yönetilir tüm T

Siyasete giriş yolunda çalışmalara başlayan KONGED Genel Başkanı Ahmet Alper Alveroğlu, başta Kepez ve Konyaaltı olmak üzere 19 ilçe için hazır olduğunu belirtti. Oldukça iddialı konuşan Alveroğlu, “Nerede olursam olayım bir belediye nasıl yönetilir tüm Türkiye’ye 6 ayda göstereceğim” dedi.

 

4 yıl önce kurulan Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED)’in kurucuları arasında yer alan ve bu zamana kadar derneğin genel başkanlığını başarıyla sürdüren Ahmet Alper Alveroğlu, gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi. KONGED Genel Sekreteri Gürhan Şahin, Disiplin Komisyonu Başkanı İbrahim Toğaç, Yerel Yönetim ve Dış İlişkiler Sorumlusu Onur Sapmaz, Kepez İlçe Başkanı Mehmet Tan, Kepez İlçe Başkanvekili Muhammed Çevik, İlçe Genel Sekreteri Güler Cengiz, Muratpaşa İlçe Başkanı Melike Gündüz’ün de yer aldığı ziyarette dernek ile ilgili bilgiler aktaran Alveroğlu, yeni hedeflerini de ortaya koydu. Aralık ayında yapılacak olan genel kurulda tekrardan dernek başkanlığına aday olmayacağını bildiren Alveroğlu, bundan sonraki hedefinin siyaset arenasında hizmet etmek olduğunu kaydetti. Projelerinin hazır olduğunu söyleyen Alveroğlu, iddialı söylemlerde bulundu.

img_6138.jpg

“HEDEFLERİMİZİN YÜZDE 90’NINI BAŞARDIK”

KONGED’de hedeflerinin yüzde 90’nını başardıklarını kaydeden Alveroğlu, derneğin tesir alanını genişletmek için siyaset mekanizmasında yer alması gerektiğini söyledi. Derneğin misyonunu yerine getirmek için siyasete giriş kararı aldığını bildiren Alveroğlu, “KONGED bizim en kıymetlimiz. Derneğe gram zarar verecekse tüm siyasi paye bir kenarda kalsın. Üyelerimiz arasında her siyasi görüşten arkadaşımız var. Üyelerimiz beni nerede görmek istiyorlarsa orada olacağım. Sadece aday olmak için yola çıkmış bir ekip olmak istemiyoruz. Nereden ve hangi partiden olacağına tek başıma karar vermeyeceğim. Öncelik yönetimimiz ve üyelerimizde olacak. Kazanamayacağımız bir seçimin içerisinde olmayacağız. Nereye aday olmuşsak orayı alacağız” dedi.

 

“BENİM PARTİM KONGED”

Geçmişte AK Parti’den Gençlik Kolları Başkanlığı yaptığından dolayı bir algı olduğuna işaret eden Alveroğlu, “Evet geçmişte siyaset yaptım ama bana şuan partimi sorsalar KONGED derim. Çünkü, KONGED’in muhteviyatını, tüzüğünü içselleştirdik. İçerisinde herkesin olduğu bir ekibiz. 7’den 77’ye herkese dokunan bir yapı var. Demokratik yapı ve sistemimiz var. 1600 üyemiz arasında AK Partililerin azınlıkta olduğunu söyleyebilirim” dedi. Alveroğlu, KONGED’in siyaset üstü ve heterojen yapısıyla Antalya’ya önemli bir miras olduğunu da sözlerine ekledi.

 

ÖNCELİK KEPEZ VE KONYAALTI

Derneğin en güçlü olduğu yerin Kepez olduğuna işaret eden Alveroğlu, Kepez ve Konyaaltı ilçeleri için iddialı konuştu. Muratpaşa olursa da şanslarının az olmadığını ifade eden Alveroğlu, Döşemealtı’na da göz kırptı. 19 ilçe için de heybesinin dolu olduğunu belirten Alveroğlu, bazı ilçeler üzerinde daha detaylı çalıştığını da dile getirdi.

 

“TÜTÜNCÜ ADAY OLURSA BİZE DESTEKLEMEK DÜŞER”

Şimdiye kadar Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’den çok destek gördüğünü belirten Alveroğlu, “İnşallah çok daha iyi yerlerde görürüz. O tekrar aday olursa bize desteklemek düşer. Kepez’de Tütüncü haricinde bütün opsiyonda en güçlü aday oluruz. Kepez daha çok şey yapılabilecek bir ilçe. Yarım milyonu geçen nüfusu var” dedi.

 

“KONYAALTI BENİM HAYALİM”

“Konyaaltı benim hayalim” diyen Alveroğlu, “Başkan Muhittin Böcek’in oradaki 20 yıllık başarısı yadsınamaz ama daha birçok şey yapılabilir. Sadece doğru bir ekibe ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

 

“BELEDİYE NASIL YÖNETİLİR GÖSTERECEĞİM”

 Sadece bir dönem belediye başkanlığı yapma düşüncesinde olduğunu da belirten Alveroğlu, “Nerede olursam olayım bir belediye nasıl yönetilir tüm Türkiye’ye 6 ayda göstereceğim. 5 yıl çok uzun bir süre. Bu süre içerisinde Antalya’nın neresinden girersek girelim sallarız. Hangi ilçedeysem oradaki insanların elini birçok defa sıkarım. Yapılanların 10 katını yaparım. Bizim vizyonumuz sadece bunlarla sınırlı değil. Projelerimizin birkaç tanesini açıkladığımızda benim aday olduğum ilçeyi Türkiye konuşacak. Kendi gelirini kendi oluşturan bir sistemdeki projemle istihdam açığının büyük çoğunluğu kapanacak” diye konuştu.

 

YETGİN BAŞARI DİLEDİ

Ziyaretten dolayı Alveroğlu ve dernek yöneticilerine teşekkür eden Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Ömer Yetgin ise, KONGED’in şimdiye kadar başarılı birçok etkinliğe imza atmasının kent için büyük bir kazanım olduğunu kaydetti. Alveroğlu’na da çıktığı siyaset yolculuğunda başarılar dileyen Yetgin, belediye başkanlığının önemli bir hizmet makamı olduğunu ve hizmet noktasında siyasi ayrım gözetilmemesi gerektiğini vurguladı. HABER: YUSUF KATRAĞ

img_6145.jpg

Bu haber toplam 3317 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim