Bugün 20 Şubat 2019 Çarşamba
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  227,661
  %-0.04
 • Dolar
  5,2959
  %-0.12
 • Euro
  5,9997
  %0.01
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bingöl’de ‘Gençlik Ve Şehir’ Paneli
07 Şubat 2018 Çarşamba 16:58

Bingöl’de ‘Gençlik Ve Şehir’ Paneli

Bingöl Üniversitesi organizasyonunda "Gençlik ve Şehir Paneli" düzenledi.

Bingöl'de "Gençlik ve Şehir Paneli" düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi organizasyonunda "Gençlik ve Şehir Paneli" düzenledi. Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi'nde düzenlenen panelde, gençliğin ve şehirlerin önemine değinildi.

Bölgenin coğrafi olarak zor ve pahalı bir bölge olduğunu belirten Vali Ali Mantı, bölgede yaşayan gençlerin kendini idame ettirmesi gerektiğini söyledi.

Bölgede yaşamanın bedelinin çok pahalı ve ağır olduğunu dile getiren Vali Mantı, "Bu ağır ve pahalı topraklarda, kendimizi idame ettirebilme ve geleceğimize güvenle bakabilmek için en önemli şart, gençlerimizi bilinçlendirmek, tarih şuurunu verebilmek, gelecekteki tehlikeleri veya tehditleri görebilmekten geçiyor. İstikbal dengesini çok iyi kurabilmemiz lazım. Mazisini bilmeyen topluluklar istikbale güvenle bakamazlar. Bizde nereden geliyoruz, nereye gidiyoruz. Bunları çok iyi bilmemiz lazım. Çok iyi tahlil etmemiz lazım" dedi.

Dünyadaki bütün ideolojik akımların, gençler üzerine olduğunu vurgulayan Vali Mantı, "Gençlerin tasavvurları ve enerjileri üzerinde planlanıyor. Genelde de topluma hakim olmak istiyorlarsa, gençlere hakim olmayı tercih ederler. Dolayısıyla dünyadaki ideolojik akımların gençleri çok iyi kullandığı, çok iyi strateji yürüttüğünü hepimiz biliyoruz. Bize de düşen bir coğrafya da yaşayabilmenin veya millet olarak var olabilmenin kıymetini bilerek, ülkemize ve milletimize oynanabilecek oyun ve tezgahları iyi teşhis edebilmemiz lazım" diye konuştu.

Gençliğin ve bilginin önemine değinen Belediye Başkanı Yücel Barakazi, "Gençlik her zaman toplumun dinamiğidir. Elbetteki tecrübe, birikim ve bilgi çok önemlidir. Fakat bütün birikimi harekete geçiren gençliktir. O yüzden de gençlik olmazsa, şehir çok büyük olsa bile, şehre hakim olabilecek hava atalet havası olacaktır. Gücün her türlüsü yine şehirde ortaya çıkar. Bugün dünyada, ülkemizde de hatta şehrimiz ölçeğinde de düşündüğümüz de her türlü güç şehirde ortaya çıkar. Orada bir araya gelir ve yine dönüşecekse oradan o dönüşüm başlar. İstanbul en büyük şehrimiz. Baktığımız da ekonomimiz, borsamız orada döner. Siyasi bir gücümüz de İstanbul ve Ankara'dadır. Özellikle devletler için önemi olan gücün temel noktası şehirlerdir" şeklinde konuştu.

Panele, Vali Ali Mantı, Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, İl Emniyet Müdürü Metin Akay, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, kurum amirleri ve gençler katıldı.

Bingöl’de ‘Gençlik Ve Şehir’ Paneli

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 194 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim