Bugün 28 Mayıs 2020 Perşembe
 • Antalya19 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  375,421
  %0.85
 • Dolar
  6,7832
  %0.13
 • Euro
  7,4665
  %0.43

Şengül Ayva

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şengül Ayva

‘’Bir mektup bile bizim namusumuzdur’’

29 Kasım 2018 Perşembe 02:34

Bir dönem “Posta, Telefon, Telgraf” şeklinde de bildiğimiz PTT; diğer telekomünikasyon şirketleri bir yana, Türkiye tarihinde çok önemli yere sahip olan ayrı bir kuruluştur. 

‘’Kaybolan mektup’’ isimli bir yazımda kaybolan mektuptan bahsetmiştim.
Aslında çalışanların bir hatası olarak görünen yanlış anlaşılma başka bir insanın hatası olarak ortaya çıktı.
Sayın, PTT Antalya Başmüdürü Ali Yazıcıoğlu bu konuda çok hassas davranarak bizleri aradı ve PTT olarak her yanlışın arkasındayız. ‘’Yanlışa tahammülümüz yoktur’’ dedi.
Yazıcıoğlu, saolsun bu konuda ne kadar hassas olduklarından bahsetti. PTT ’nin bu güne kadar güven tazelediğini ve aksaklıklara asla tahammül edemeyeceklerini söyledi.
Çalışanlarına da bir o kadar bu hassasiyeti aşılayan Ali Bey, bu güçlü kurumu daha da güçlendirmek ve insanlara  iyi hizmet vermek  için çok çalıştıklarından bahsetti.
  
Ali Bey, ‘’Bir mektup bile bizim namusumuzdur’’ diyerek ne kadar işini ciddiye aldığını anlattı ve gerçekten konuşmalarımızdan ne kadar işinin ehli bir insan olduğunu anladım.
Sabah 8 de işe başlayıp akşam 10 kadar müşterilerinin ihtiyaçlarıyla ve elemanlarının disipliniyle uğraştıklarını bildirdi.
 PTT çalışanlarının çok dikkat ettiği mektup sisteminde fedakarlık yapan çalışanlarının olduğundan konuştu. 
Müşterilerinin  Mektup tercihlerinin çok azaldığını aslında mektup sistemininde önemli bir iletişim aracı olduğunu konuştuk. İnsanların mektuplarını hiç tereddüt etmeden emin olarak yollayabileceklerine değindi.

‘‘Yollanan her mektuptan biz sorumluyuz, mektuplar bizim namusumuzdur.’’
PTT artık kendini daha geliştirmenin farkında olarak PTT Kargo, PTT kurye ve daha birçok farklı hizmet doğrultusunda ATM’lere kadar birçok yeniliğe ayak uydurmaktadır. Tüm bu hizmetler doğrultusunda insanlar çeşitli PTT hizmetlerinden faydalanmak adına işlemler yapmaktadır. Bu işlemler içerisinde yer alan telefon faturası, doğalgaz faturası, kargo işlemleri, çocuk parası ve daha birçok işlemi anında yaparak tüm işlemlerinizi rahatlıkla yapabilmenizi sağlamaktadır.  Her geçen gün zamana ayak uyduran kendini yenileyen PTT her türlü hizmetler müşterilerine hizmet vermektedir.
Bu hassasiyetten sonra tercihimiz PTT olsun. 
Şimdiki postacı arkadaşlarımızda iyi niyetleriyle  bizler için çabalıyorlar.. Sizlere de  mektup yolamak kalıyor. 
Hadi sevdiklerimize bir mektup yollayalım...

Bu yazı toplam 48279 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim