Bugün 17 Temmuz 2018 Salı
 • Antalya28 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  193,389
  %-0.27
 • Dolar
  4,8352
  %-0.20
 • Euro
  5,6600
  %0.08

Ayşegül Alpat

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayşegül Alpat

Çağdaş pratik öneriler

28 Haziran 2017 Çarşamba 14:23
Bilgi ağırlık verebilir fakat, başarı parlaklık verir. Bir çok insan ölçmekten çok, gördüklerine inanır . der Lord Chesterfeild.
 
Unutmayalım ki görüntümüz bizim geldiğimiz yeri (şehirli, taşralı),  eğitim ve kültür düzeyimizi, sofistikelik seviyemizi, statümüzü, mesleğimizi, ruh halimizi, ekonomik durumumuzu ve kültürel geçmişimizi ortaya koyar.
 
Doğru giyinmek insanda huzur ve emin olma duygusu yaratır. Etkili giyinmek ise başkalarının üzerinde “çarpıcı” bir etki bırakmak demektir. Her ne olursa olsun hem iş hayatında hem de sosyal hayatta insanları ikna etmek ve kalıcı ilişkiler kurmak bu görünmez kuralların içinden geçer. Karşınızdaki insana yada topluluğa “Bana güvenebilirsiniz. Ben ciddi ve işini bilen biriyim” dersiniz.
 
Bu nedenle, profesyonel hayata girmiş herkesin, yavaş yavaş, bütçesi ve zamanı elverdikçe, bir iş gardırobu oluşturması gerekir.
 
Aşırı abartılı saç modelleri, renkli makyaj, abartılı kıyafet ve aksesuar , işinizle ilgisi olmayan temalı ve mesaj veren kıyafet ve aksesuarlar sizin bütün gücünüzü elinizden alır götürür.
 
Aslında herkes kendi oyununu, filmini kendi kurar ve oynar. Toplum yada onun gizli sözleşmeleri size geliştirmez. Kendiniz gelişirsiniz.  İnsanlar daha iyi görmek için değil, daha çok parlamak için ışığa koşar. “Kariyer hayatında olan, olmaya devam etmek isteyen yada mecbur olan ..” herkes ve her yaştaki insan için geçerli..
 
Yedeklemeniz gerekir yani kendinizi..
 
Nasıl kamera önünde bu imkanı en iyi şekilde değerlendirmek, güçlü ve olumlu etki yaratmak için, beden diliniz  doğal açık ve olumlu olması gerekiyorsa, giyim seçimiz de size has doğallıkta ve stilde olmalı yaşamda.  
 
Evrende nasıl bir uyum varsa, renklerde, duruşta, ölçüde de bir uyum yakalamak sadece farkındalıkla alakalı aslında. Bir başlangıcım olsun derseniz de internet yada kişisel danışmanlardan alacağınız iş yaşamında stil taktikleri çokca işinize yarar.
 
Unutmamalısınız ki, filminizi yada oyununuzu izleyenlerin en çok aklında kalacak olan sizin görüşünüzdür.
 
Onları ekrana kilitlemelisiniz.
Siz neyi izlemek istersiniz?..
 
Sanat, moda, gezi, keyif dolu bir yaz geçirmeniz dileklerimle gelecek köşe yazımda görüşmek üzere.
 
Çağdaş Pratik öneriler: Bu hafta sarı giyin, bronz ten’e çok yakışır. En sevdiğinizden bir dondurma ısmarlayın. Dergi alın ama yaz sıcağında vakit olmaz diye kitap okumayı ihmal etmeyin, Tarkan & Sezen düeti dinleyin,  edin, Şükredin.
 
Ayşegül ALPAT
aysegulalpat@gmail.com
Bu yazı toplam 377 defa okunmuştur.
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim