Bugün 17 Mayıs 2021 Pazartesi
 • Antalya25 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  498,646
  %-0.56
 • Dolar
  8,3250
  %-0.38
 • Euro
  10,1115
  %-0.09

Video Galeri

Cumhur İttifakı’na türkülü destek
Türk Halk Müziği Sanatçısı Kadir Açıl, AK Parti ve MHP ittifakı için türkü yazdı. ‘Muhteşem Afrin Türküsü’ adını verdiği türküyü sosyal medyaya yükleyen Açıl, 24 Haziran seçimlerinde Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini duyurdu.

 

 

DUYGULARIMI TÜRKÜ İLE ANLATTIM

Cumhur İttifakını yazdığı Afrin Türküsüyle destekleyen Açıl, türküyü yazmaktaki amacının siyasi olmadığını söyledi. Bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarda ülkenin birlik ve beraberliğine vurgu yaptığını dile getiren Açıl; “ Ülkemizin dış güçlerin kuşatması altında olduğuna inanıyorum. Bütün dünya devletleri Türkiye’nin gelişmesini ve büyümesini istemiyor. Ülkemizin kalkınmasına mani olmak isteyenler, bu amaç ve uğurda yorulmadan çalışıyorlar. Amerika ve Avrupa’nın ülkemize takındığı tutumu görüyorsunuz. Bir sanatçı olarak bunu kabul etmem mümkün değil. Bu konuda bir şeyler yapmam gerektiğine inandım ve en iyi yapabildiğim şeyle türkü ile duygularımı anlattım” diye konuştu.

“ÜLKEMİZE OYUNLAR KURULDU”

Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyonun çok önemli olduğunu söyleyen Sanatçı Kadir Açıl, Afrin operasyonu ile Türkiye’nin teröristlere gereken cevabı verdiğini anlattı. Sanatçı Kadir Açıl, şöyle devam etti; “Amerika, Ortadoğu’yu kan gölüne çevirmek, oradaki Petrol yataklarına sahip olmak için bir dizi oyunlar kurdu. Önce DEAŞ’ı üretti. DEAŞ, dünyanın en güzel dini olan İslam dini lekelemek, dünya nazarında bu dini aşağılamak için çalışmalar yaptı. İsrail, Amerika ve İngiliz komutasındaki DEAŞ,  binlerce masum vatandaşı öldürdü. Binlerce kadını ve çocuğu katletti. Sonra bir baktık ki Amerika, DEAŞ’ı yok etme adına terör örgütlerini güçlendirmeye başladı. PKK’nın ürettiği PYD ve YPG’ye silah yardımları yaptı. Onları kendi askerleri ile eğitti.  DEAŞ’a karşı mücadele adı altında YPG’yi güçlendiren Amerika’nın asıl hedefi Türkiye’ydi. Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyenlere gerekli cevabın verilmesi gerekiyordu. Bunu devletimiz Afrin’de en iyi şekilde yaptı. Onlar kurdukları oyunu bizim sezmeyeceğimizi sandı. Ben de bu ülkenin bir evladı olarak, askerlerimize, komutanlarımıza ve başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir türkü ile teşekkür etmek istedim” ifadelerini kullandı.

 “TÜRKÜDE BAHÇELİYİ UNUTMADI”

24 Haziran’da yapılacak seçimlerin Türkiye’de istikrarın devam etmesi adına gerekli ve önemli olduğunu da söyleyen sanatçı Kadir Açıl, seslendirdiği Afrin Türküsü’nde MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi de unutmadı. “Devlet Bahçeli demek, Türklüğe verir emek. Güvendiği liderle beraberce yürümek. Türklük onun özünde, mertlik vardır sözünde. Erdoğan Büyük Lider Bahçeli’nin gözünde” sözleriyle MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye Cumhur İttifakı için teşekkür eden sanatçı Kadir Açıl, şu ifadelerle birlik çağrısı yaptı: “ MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, ülkesini ve milletini seven bir liderdir. Özünü sözünü bilen, buna göre davranan bir liderdir. Devlet Bahçeli gerçekten ülkesi ve milletini düşünen bir liderdir. Bu yüzden Afrin Türkümde ondan bahsetmesem olmazdı. Ülkemiz 24 Haziran’da çok ciddi bir sınavdan geçiyor. İnanıyorum ki 24 Haziran’dan sonra ülkemiz büyük bir atılımla geleceğe yürüyecek. Doğulusu, batılısı, kuzeylisi ve güneylisi ile ülkemiz bir beraber olmak zorunda. Bizler birlik olmazsak, bizler dış güçlerin oyununa gelirsek yok oluruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden, ülkemizin birliğine ve beraberliğine sahip çıkmalıyız” (Haber: Eyüp KOÇAK)

 

 

 

 

 

 

12 Haziran 2018 Salı 02:10
İzlenme: 3600
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim