Bugün 16 Nisan 2021 Cuma
 • Antalya21 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  460,346
  %1.23
 • Dolar
  8,0493
  %0.12
 • Euro
  9,6500
  %0.31

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Davut Çetin…

12 Mart 2019 Salı 07:48

Sorunları gündeme getirirken; çözüm önerilerini ortaya koymak; sorunların analizinden çok daha özge bir yaklaşım…

            ATSO Başkanı Davut Çetin ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere  lTB Berlin Turizm Fuarı’nda bir grup gazeteci arkadaşla birlikte turizm ağırlıklı olarak incelemelerde bulunma fırsatı edindim.

            ATSO Başkanı Davut Çetin’in Antalya ve iş dünyası  için bir şans olduğunu düşünüyorum.

            Kendisiyle turizmden tarıma, yerel ölçekli kalkınmadan kültür sanata değin çok yararlı sohbetlerimiz oldu.

            Davut Çetin her şeyden önce açık sözlü bir kişiliğe sahip…

            Ve bu açık sözlü yaklaşımı; güvenilirliği pekiştiren temalarla yüklü…

            Zaman zaman babacan, zaman zaman öğretisel ve çözüme odaklı, stratejik derinliği yüksek tahlilleri var…

            Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; ATSO Başkanı Davut Çetin Antalya’nın mevcut potansiyelinin farkında… Bir çırpıda sorunları gündeme getirirken; çözümünü de aynı rasyonellikte sıralayıveriyor…

            Açık sözlülüğü, pratik çözüm önerileri, genel ve yerel siyaseti özümseyen yaklaşımlarındaki Antalya duyarlılığı, gündem yaratmadaki tespitlerinin boşuna olmadığını gözler önüne seriyor.

            Davut Çetin’le Berlin’de turizmi konuşurken, kent planlamasından sosyal ve kültürel yaşamdaki sanatın gücüne  değin eklemeler yapma fırsatı da buldum.

            Çetin; turizmde büyük hedefler ortaya koyarken, büyük düşünebilmenin; aynı zamanda da küçük ayrıntıları atlamamanın önemini satır başlarıyla özetledi.

            Şurası bir gerçek ki; turizm, tarım ve ticaret; planlı, proğramlı ve estetik yoğunluklu bir kent bütünlüğüyle büyük başarılar yakalayabilir.

            ATSO Başkanı Davut Çetin; turizmin mutlak surette çeşitlendirilmesi, 12   aya yayılabilmesi, kruvaziyer turizmin atılım yapabilmesi için mutlak surette tüm kurum ve kuruluşların elini taşın altına koyması gerektiğine vurgu yapıyor.

            Ve son derece haklı…

            Örneğin; kent estetiğini çok önemsiyor…

            Antalya’nın turizm başta olmak üzere büyük başarılar elde etmesi noktasında Avrupa pazarı önemli bir yer tutuyor. Ve Antalya’da 4 mevsimin aynı anda yaşanabildiğini gösteren bir organizasyona geçtiğimiz günlerde imza atan ATSO;  anımsanacağı üzere  'Beyazdan Maviye Kay-Sür-Yüz' adı verilen  bir etkinlik düzenledi.

Bu etkinliğin gelenekselleşeceğini ve içeriğinin zenginleştirileceğini müjdeledi Davut Çetin. Ve kültür – sanat organizasyonlarında  umutsuzluğa kapılmadan, her yıl yeni hedefler ortaya  koyarak resim sergilerini daha geniş kitlelere ulaştıracaklarına vurgu yaptı.

         Davut Çetin; ısrarla Kaleiçi’ne işaret ediyor. Çok büyük bir potansiyeli bünyesinde barındıran Kaleiçi’nin üzerine titrememiz gerektiğine vurgu yapıyor.

         Sanıyorum gerçek anlamda Kaleiçi’ni gün ışığına çıkarmanın zamanı geldi.

         Kendisiyle sohbetimizde tüm sektörel alanlardaki heyecanına tanıklık ettim. Antalya Valisi Münir Karaloğlu başta olmak üzere tüm belediyeler ve ilgili kuruluşlarla olumlu diyaloğu dikkat çekici.

Evet… 2019 yılında turizmde rekorlar bekliyoruz. Turizm kırılgan bir sektör olsa da Antalya’da turizm için çok güçlü bir potansiyel var.

Ben de diyorum ki; keşke turizmdeki rekorlar beklentimizi tarım ve ticarete de sıçratabilsek…

         Yazımı noktalarken,  ATSO ekibine başta Başkan Davut Çetin olmak üzere Başkan Yardımcısı Mustafa Atılgan, yönetim kurulu üyeleri Cahit Şahin ve Mustafa Ayanoğlu’na  lTB Berlin Turizm Fuarı’ndaki mükemmel organizasyon için teşekkürlerimi sunuyorum.

           

Bu yazı toplam 509 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim