Bugün 16 Nisan 2021 Cuma
 • Antalya21 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  458,342
  %0.78
 • Dolar
  8,0648
  %0.31
 • Euro
  9,6639
  %0.45

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Duraliler’e doğalgaz nihayet…

29 Nisan 2019 Pazartesi 07:00

   Kepez ilçesinin hızlı gelişen ve nüfusu artan mahallelerinden birisi olan Duraliler’in birçok sorunu olduğunu zaman zaman dile getiriyorum.

    Konyaaltı llçesi ile Kepez ilçesi’nin kesiştiği noktada olması nedeniyle dikkat çeken mahallelerden birisi olan Duraliler’in yıllardır imar sorunu çözümlenmediği gerekçesiyle alt yapı sorunlarını aşamaması bölgede yaşayan vatandaşların yoğun tepkisine neden oluyordu.

     Duraliler mahallesi’nin önemli sorunlarından birisi de doğalgaz olmaması…

     Doğalgaz, kapalı semt pazarı, kreş, ulaşım gibi kronik sorunlarla yıllarca çözümsüz kalan Duraliler’e doğalgaz getirilmesi noktasında nihayet ilk adım atıldı…

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, seçim kampanyasında Duraliler Mahallesi'ndeki sitelere vaat ettiği doğalgaz yatırımını bölgeye getirilmesi için çalışma başlattı. Ve belediye, doğalgaz dağıtım şirketi işbirliği ile Duraliler'deki sitelere toplamda 941 konuta doğalgaz getirilmesi için çalışma başlatıldı.

Doğalgaz çalışmasının başlaması dolayısıyla geçtiğimiz günlerde Yolkent Sitesi'nde bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Adanır, Enerya Bölge Müdürü Mürsel Parlak, firma temsilcileri, Mahalle Muhtarı Sercan Demir, site yöneticileri ve sakinleri katıldı.

Başkan Hakan Tütüncü, toplantıda yaptığı konuşmada, seçim vaatlerini bir bir yerine getirmek için çalıştığını vurguladı. Seçimlerden önce Duraliler'deki sitelere doğalgaz sözü verdiklerini ifade eden Başkan Tütüncü, "Seçimler biter bitmez ilk gündem maddelerimizden birisi sitelere getireceğimiz doğalgaz yatırımı oldu. Konuyla ilgili doğalgaz dağıtım firmasının yetkilileriyle bir toplantı yaptık. Firma temsilcilerine, bir an evvel bölgeyi doğalgaz ile kavuşturmalıyız, talebimizi ilettik. Bu yatırım, Duraliler'e biraz daha geç gelecekti ama doğalgaz dağıtım şirketi yetkilileri, doğalgazın en kısa sürede bölgeye getireceklerini ifade ettiler. Bu yaklaşımlarından dolayı firma yetkililerine teşekkür ederim" dedi.

Evet… Söz konusu mahallede yer alan 971 konuta doğalgaz verilmesi konusunda ilk adım atıldı.

            İlk etapta abonelik işlemlerinin tamamlanmasından sonra mahallede ilgili firma tarafından alt yapı, ulaşım boru hattının döşenmesi  çalışmaları başlayacak ve belirlenen süre içerisinde doğalgaz çözümlenmiş olacak.

            Elbette Duraliler’in Kapalı Pazar, kreş, ulaşım gibi ciddi eksiklikleri de var. Geç de olsa doğalgaz çalışmalarının başlaması umut verici.

            Ne diyelim; darısı sorunlarının çözümünü bekleyen diğer mahallelerin başına…

Bu yazı toplam 661 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim