Bugün 22 Şubat 2019 Cuma
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  226,927
  %0.24
 • Dolar
  5,3255
  %0.09
 • Euro
  6,0377
  %0.00
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Efsane Başkan Yeniden Aday Oldu
08 Şubat 2018 Perşembe 11:38

Efsane Başkan Yeniden Aday Oldu

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; uzun yıllar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevinde bulunurken, geçirdiği rahatsızlık sonrasında hayatını...

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde; uzun yıllar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevinde bulunurken, geçirdiği rahatsızlık sonrasında hayatını kaybeden Ahmet Kocaer'in yerine 2 yıl önce seçilerek oda başkanlığı görevine getirilen Melih Çakırca, oda seçimlerinde yeniden başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

İlçede yaşamanın gereği bir borçlarının olduğuna inandıkları için bu göreve talip olduklarını aktaran Çakırca, bu yüzden de bu ulvi göreve 9 Şubat'ta yeniden aday olduklarını ifade etti.

"Esnaf Ve Sanatkârlarımıza Hukuki Destekle Çığır Açtık"

Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak bin 780 kişilik büyük bir aile olduklarını vurgulayan Melih Çakırca, oda başkanlığı yönetimi olarak 2 yıllık görevleri süresince, çok önemli projelere imza attıklarını kaydederek, "Bunlardan en önemlisi, bir hukuk bürosuyla anlaşarak, esnaf ve sanatkârımızın; vergi daireleri, SGK, belediye ve emniyet birimleri gibi resmi kurumların yanı sıra özel firmalarla aralarında doğabilecek anlaşmazlıkları hukuki yoldan çözebilecek bir avukatlık hizmeti verilmesini sağladık. Bu kapsamda halen Demirel Hukuk Bürosu sahibi Avukat Şehper Ferda Demirel Hanım ile odamız arasında imzalanan sözleşme ışığında Hukuk danışmanlığı hizmetimiz devam etmektedir" dedi.

"'Esnafına Sahip Çık" kampanyasıyla halkımızı esnaf ve sanatkârlarımıza yönlendirdik"

Göreve geldikleri ilk günlerde başlattıkları "Esnafına Sahip Çık" adını taşıyan kampanya ile ilçedeki tüketici vatandaşların alışverişlerini ilçe esnafından yapabilmelerini sağlamaya çalışarak, ilçe esnafına destek olmaya çalıştıklarını ve bu çabaların artarak süreceğini ifade eden Başkan Çakırca, "Bunun yanı sıra odamız üyesi esnaflarımıza yaptığımız çalışmaları yada önemli hatırlatmaları en kısa sürede aktarabilmek için bir SMS sistemini hayata geçirdik. Bununla yetinmeyip, ilçemizdeki esnaf ve sanatkarlarımızı ilgilendiren; genelge, yapılandırmalar ve bilgilendirme sağlayabilmek adına da odamıza ait geniş fonksiyonlu bir odamıza ait bir WEB sitesi hazırlatarak, internet üzerinden de esnaf ve sanatlarımıza ulaşabilmeyi sağladık " açıklamasında bulundu.

"Kosgeb kursları açtık çıraklık ve mesleki eğitim öğrencilerine destek verdik"

Ayvalık'ta; belediye ve Ticaret Odası ile birlikte düzenlenen Zeytin Hasat Günleri etkinliklerinde Ayvalık Ticaret Odası ile işbirliği içinde ilçedeki esnaf ve sanatkârlara destek olarak çadırlar sunduklarını anlatan Melih Çakırca, "KOSGEB Girişimcilik Kursları açarak yeni girişimci 75 kursiyere de belgelerini verdik. Böylelikle o 75 kursiyere KOSGEB'den aldırdığımız destekleme kredileriyle ilçemizde çeşitli sektörlerde mekânlar açmalarını sağladık. Böylece bu arkadaşlarımızın iş hayatına girebilmelerine biz oda yöneticileri de gereken desteği vermiş olduk. Bununla birlikte, Çıraklık ve Mesleki Eğitim'de kurs gören öğrencilere, yönetim kurulumuzun huzur haklarından iş önlüğü ve yurt dışına eğitim amaçlı giden öğrencilere maddi yardımlarla destek olduk" diye konuştu.

Oda bünyesinde; basit usulde deftere tabi olan esnaf ve sanatkârların muhasebe işlemlerinin, anlaşmalı oldukları bir Mali Müşavir tarafından sembolik rakamlar ödenerek tutulduğunu hatırlatan Çakırca bu hizmetin de tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

"Lezzet Duraklarını genişletmek istiyoruz"

Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve Ayvalık Turizm Danışma Bürosu ile ortaklaşa gerçekleştirdikleri "Lezzet Noktaları" etkinliği için bu bu yarışmaya katılan esnaf ve sanatkara maddi-manevi destek verdiklerini ifade eden Melih Çakırca, "Yarışmada, bu işi gerçekten yapmaya çalışan esnafımızın yanında olduk. İnanıyorum ki bu yarışmada başarı eden esnaf arkadaşlarımız kendi ararında tatlı rekabetlerle yemek sektöründeki kalitenin artmasına katkı vereceklerdir. Bizde bu Lezzet Durakları'nın sayısının arttırılması için çabamızı sürdüreceğiz.

Efsane Başkan Yeniden Aday Oldu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 130 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim