Bugün 21 Şubat 2019 Perşembe
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  226,838
  %-1.04
 • Dolar
  5,3255
  %0.09
 • Euro
  6,0377
  %0.00
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim Bir Sen, pazarlıktan zaferle ayrıldı
08 Şubat 2018 Perşembe 15:57

Eğitim Bir Sen, pazarlıktan zaferle ayrıldı

Eğitim Bir Sen Konyaaltı İlçe Temsilciliği, yetkili sendika olarak katıldığı banka maaş promosyon pazarlığından zaferle ayrıldı.

Eğitim Bir Sen Konyaaltı İlçe Temsilciliği, yetkili sendika olarak katıldığı banka maaş promosyon pazarlığından zaferle ayrıldı. Banka ile yapılan anlaşmaya göre eğitim camiası adına büyük bir kazanım elde edilirken, 3 yıllık maaş ödemesi karşılığı peşin olarak net 1805 lira promosyon alınacak.

 

Maaş promosyon sözleşme süresi dolan Konyaaltı’ndaki 425 eğitimci personelin promosyon ihalesi bugün Konyaaltı Kaymakamlığı’nda gerçekleştirildi. Açık artırma usulüyle yapılan ihaleye Eğitim Bir Sen Konyaaltı İlçe Temsilciliği yetkili sendika olarak katıldı. Yapılan pazarlıkta eğitim camiası adına büyük kazanım elde edildi. Daha önceden 840 lira olan 3 yıllık promosyon ödemesi 1805 liraya yükseldi. Ödeme Mart ayında peşin olarak yapılacak.

TAYİNİ ÇIKAN PROMOSYONU İADE ETMEYECEK, YENİ GELEN PROMOSYON ALACAK

Konyaaltı’ndaki 7 bankanın teklif verdiği ihaleyi en yüksek teklifi veren Halkbank Konyaaltı Şubesi kazandı. İhale sonucunda yapılan anlaşmaya göre, banka her eğitim çalışanına 3 yıllık maaş ödemesi karşılığı peşin olarak net 1805 lira ödeme yapacak. Ödemeler Mart ayı içinde tek seferde peşin olarak yapılacak ve bankada bununla ilgili herhangi bir havuz oluşturulmayacak. Günlük para çekme limiti 2000 lira olarak yeniden düzenlenecek. EFT, havale vs. hiçbir iş ve işlemden ücret alınmayacak. Kuruma sonradan gelen personele promosyon ödenecek. Promosyon aldıktan sonra, tayin ve diğer sebeplerle kurumdan ayrılan personelden geri iade istenmeyecek.

“LAF DEĞİL İŞ ÜRETİYORUZ”

Konuyu değerlendiren Eğitim Bir Sen Konyaaltı İlçe Başkanı Mehmet Kosat, “Konyaaltı’ndaki promosyon sözleşme süresi biten bütün eğitim çalışanlarını temsilen yetkili sendika olarak pazarlığa biz katıldık. Yetkili Sendika olarak katıldığımız promosyon pazarlığında her eğitim çalışanı adına net 1805 lira promosyon alarak büyük bir kazanım elde ettik. Sendikalı veya sendikasız 425 personelimiz adına yapılan promosyon anlaşması Mart 2018’den geçerli olmak üzere 3 yıllığına yapıldı. Ciddi bir pazarlık sonucunda elde edilen bu kazanım, bütün eğitim çalışanlarımıza hayırlı olsun. Biz laf değil iş üretiyoruz. Bu sonuç Konyaaltı için güzel bir anlaşma anlamına gelmekte” dedi.

KOSAT’TAN TEŞEKKÜR

Eğitim camiasının lehine bir kazanımın ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Kosat, “Bu kazanımın elde edilmesinde yönetim kurulumuzla beraber, gerek şartname hazırlama aşamasında, gerekse diğer süreçlerde uyumlu bir çalışma sergilediğimiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, teklif vererek ihaleye katılan bütün bankalara, ihaleyi en yüksek teklifle kazanan ve böylece eğitim çalışanlarına verdiği değeri ortaya koyan Halkbank Konyaaltı Şubesi’ne ve en önemlisi de bizleri yetkili yapan değerli üyelerimize teşekkür ederiz” diye konuştu. HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 1643 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim