Bugün 24 Haziran 2019 Pazartesi
 • Antalya32 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  264,541
  %1.03
 • Dolar
  5,8080
  %-0.21
 • Euro
  6,6160
  %0.35
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Korkunun ecele faydası yok!”
11 Ocak 2019 Cuma 13:28

“Korkunun ecele faydası yok!”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, kadın ve gençlik kolları başkanı ile birlikte Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti.

 Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek’e tam destek veren Kumbul,  parti içi görüş ayrılığı iddialarına tepki gösterdi. İddiaların algı yaratmaya yönelik olduğunu söyleyen Kumbul; “korkunun ecele faydası yok” dedi.

 

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK”

Ziyarette ilk sözü Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul aldı.  Konyaaltı Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile birçok kez istişare yaptıklarını söyleyen Kumbul, “Ben daha önce ziyaret etmiştim, bugün de kadın kolları, gençlik kolları başkanları ile beraber ziyaret edelim istedik.  Hem açıklama yapalım hem de önümüzdeki süreci planlayalım diye buradayız. Kamuoyunda değişik algılar yaratılmaya çalışılıyor.  Korkunun ecele faydası yok. Hangi algıyı yaratmaya çalışırlarsa çalışsınlar,  Cumhuriyet Halk Partisi’nin içindeki birlikte ve bütünlük her zaman devam edecek. Bizim parti içi demokrasimizi dışarıdan parti içi ayrışmaymış gibi algılayan diğer siyasi partinin temsilcileri sanki Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir bölünme, bir ayrışma varmış gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Asla bizim içimizde böyle ayrışma olmadığı gibi bundan sonra da olmayacaktır.  Bizim Büyükşehir Belediyesini kazanmakla ilgili aklımızda herhangi bir şüphe ve soru işareti yok.  Başkanımız büyükşehir belediyesini kazandıktan sonra belediyeyi daha iyi yönetebilsin diye daha fazla meclis üyesi ile daha çok ilçe belediyesi kazanarak büyükşehiri kazanmak istiyoruz.  İttifak yaptığımız iyi parti ile birlikte Antalya’nın 19 ilçesini kazanmayı hedefleyerek yola çıkıyoruz” diye konuştu.

“İYİ PARTİ İLE BERABER ÇALIŞACAĞIZ”

CHP ve İyi Parti Antalya temsilcileri ve milletvekillerinin Cuma günü bir araya geleceğini söyleyen Kumbul,  “Bir aksilik olmazsa Cuma günü akşam, İyi Parti’nin İl ve ilçe başkanları, belediye başkan adayları ile il başkanı olarak ben ve partimizin ilçe başkanı ve milletvekilleri ile bir yemek yiyip önümüzdeki sürecin programını yapacağız. Hangi ilçede hangi çalışmayı yapacağız, bunları programlayacağız.  İyi Parti’nin aday çıkardığı bölgelerde Cumhuriyet Halk partisi örgütlerimiz sahada olacak.  İyi Parti’nin ilçede belediye başkan adaylarının kazanması, Büyükşehir belediye başkan adayımızın kazanması için,  İyi Parti’nin temsilcileriyle beraber çalışacağız.  Bizim aday çıkardığımız yerde de Cumhuriyet Halk Partisi’nin temsilcileri ve  İyi Parti temsilcileri bütün taban ve seçmenle, adaletten yana seçmenlerimizle  çalışacak. Biz şunu biliyoruz. Antalya’da büyükşehir belediyesi ve ilçelerin hemen hepsini kazanmayı hedefliyoruz. Mümkün olduğu kadar çok fazla ilçede kazanacağız.  Sadece Antalya’da değil, bu görevdeşlik tüm Türkiye’de oluşmuş durumda.  Şuan ki sistemden rahatsız olan,  parlamenter sistemin devamını isteyen bütün kesimlerle sahada çalışacağız. Sadece Antalya’da değil, tüm Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin birinci çıkacağına, önümüzdeki genel seçimlerde bu ittifak çerçevesinin daha da büyüyeceğine inanıyoruz.  Türkiye’ye Milletin iktidarını hep birlikte getireceğimize inanıyoruz.  Korkunun ecele faydası yok. Hep birlikte sahaya çıkacağız, hep birlikte yöneteceğiz. Katılımcı belediyecilik anlayışını hep beraber tekrar tesis edeceğiz”  diye konuştu.

“KAYIP SEÇMEN TARAMASI DEVAM EDİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe örgütlerinin ilçelerde kayıp seçmen kontrolü yaptığını söyleyen CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Örgütlerimiz şuan her dönem olduğu gibi bu dönemde kaybolan seçmenler var.  Bu seçmenleri ilçe başkanlarımıza gönderdik. İlçelerde kaybolan seçmenleri kapı kapı ziyaret edip, uyarıyoruz.  Kaçak seçmen yüklemesi yapılmış mı diye ayrıca sahada çalışacağız. Biz seçmenlerimizin demokratik seçmen hakkının elinden alınmasına engel olmaya çalışıyoruz.  Elimizde seçmen listesi silinen vatandaşlarımızın isim listesi var.  Bunları arkadaşlarımız ilçe başkanlarımız tek tek tarıyorlar. Son olarak buradan seçmenlerimize bunu söylemek istiyorum.  Biz oy kullanıyoruz bir  şey değişmiyor diye düşünmeyin. Biz sonuna kadar sizin oylarınıza sahip çıkacağız.  Sandık görevlilerimizi tespit etmeye başladık, eğitimlere başladık” dedi.

“HİÇ BİR ZAMAN AYRIŞMADIK”

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek de ziyarete ilişkin görüşlerini dile getirdi.  Rakip siyasi partilerden aldıkları bilgi ve göstergelerin ortada olduğunu söyleyen Böcek,  Antalya için iddialı konuştu. Böcek, “Biz hiçbir zaman vatandaşımızın oyuna ipotek koymadık.  Siyasi partilerin kuruluş amacı iktidar olmak için, yerelde de belediyeleri almak ile ilgilidir.  Bu birlikteliğimizi her zaman sevgili Antalyalılar görür. Biz hiçbir zaman ayrışmadık. Demokratik bir partiyiz. Özgürce herkes fikirlerini söyleyebilir. Önümüzdeki süreçte bizim bütün amacımız Antalya’mızda çalışmalarımızı yapacağız. Seçim koordinasyonları Antalya merkezde 9 yer ayarladık. Bunları sırasıyla yapacağız.  Geçmiş dönemde 4 dönem belediye başkanı olduğum süreçte hep birinci oldum.  Yüzde 60’larla seçildim.  Genel merkez, parti MYK Antalya’daki bu yansımayı görmüştür. O şekilde karar vermişlerdir. Süreçle ilgili ayrıca İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e teşekkür ediyoruz. İttifakın adayı olarak İyi Parti il başkanı, iyi parti milletvekili ve adaylarla toplantılarımızı başlatıyoruz. Biz birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz. Süreç 85 gün var. Hayırlısı” diye konuştu.

TAŞ’IN AÇIKLAMALARINA TEPKİ

Ak Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın açıklamalarını da değerlendiren Muhittin Böcek,  ‘benim il başkanları ile ilgili söylenecek çok sözüm var ama sırası gelince konuşacağım” yanıtını verdi.  Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul da Ak Parti il başkanına tepki gösterdi.   Kumbul, “Projelerin neden yapılamadığına, nasıl engellendiğine, bakanlık ve devletin diğer eliyle yapılan ağaç kesimlerinden değişik projelerin nasıl bizim üzerimize yıkıldığını görüyoruz. Menderes Bey’in açıklamaları ile ilgili daha önce bir açıklama yapmıştım. Neler vaat edip neleri yapamadığı ile ilgili. Turizmi 12 aya yayacağız, kent merkezine turist getireceğiz, bütün turizm çalışanlarına ev vereceğiz gibi vaatlerde bulundular ama 2016 2017 yılında birçok turizmcinin batıp gittiğini gördük.  Alanya’ya hızlı tren dediler, Konya’ya Burdur üzerinden gidilecek dediler. Saysak bitmez. Her seferinde bir bakan ve milletvekili gelir defalarca bir sürü vaatlerde bulunur ama bunların birçoğunun yapılmadığını görüyoruz. Bizim projelerimizin bir kısmının devlet eliyle engellendiğini, bir kısmının da sonradan değiştiğini görüyoruz. Bu konu ile ilgili basın açıklaması yapacağız” dedi.

“MURATPAŞA VE KONYAALTI’NDA EĞİLİM YOKLAMASI YAPILACAK”

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, meclis üyelerinin eğilim yoklaması ile ilgili merak edilenleri yanıtladı. “Ayın 20’sinde MYK kararı ile bize bir yazı geldi.  Biz talep eden bölgelerde eğilim yoklaması ile belirleyeceğiz meclis üyelerimizi. Eğilim yoklamasını Muratpaşa ve Konyaaltı’ndaki partililerimiz istiyor diye raporumuzu genel merkeze gönderdik” diyen Kumbul,  “Genel merkez ve MYK’nın kararı ile ittifak yapılan bölgelerde diğer siyasi partilerle birlikte meclis oluşturulacağından, 21 ilde eğilim yoklaması yapılmayacağı ile ilgili karar alındı. Biz gittik, genel başkanlarımızla görüştük. Kendilerinden gerekirse bizim kontenjan kullanmayacağımızı, diğer siyasi partiden gelenleri oraya yazabileceğimizi, mutlaka eğilim yoklaması yapılması gerektiğini ilettik. Genel başkan yardımcılarımız değerlendiriyor. Genel başkanımızla görüştüler. Büyük bir ihtimalle Konyaaltı ve Muratpaşa’da eğilim yoklaması yapacağız” ifadelerini kullandı.

KEPEZ’DE MUTLAKA ORTAK BİR ADAY ÇIKACAK

Kepez ilçesi konusunda İyi Parti ile sürdürülen görüşmelerin dün tamamlandığını da söyleyen CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Kepezde son görüşmeler yapıldı. Bildiğim kadarıyla görüşmeler tamamladındı. Bugün kapalı grup toplantısı olduğu için vekillerimize ve genel başkan yardımcılarımıza ulaşamadım.  Gece geç saatlere kadar görüşmeler tamamlandı. Dün son görüşme yapıldı. Dün ittifak görüşmeleri bitmiş olabilir. Bugün net sonucu kapalı grup toplantısından sonra alırız. Bize en son verilen bilgi, Kepez’de bir sıkıntı olmadığı, diğer ilçelerde de çok küçük sorunlar kaldı.  Bize ulaşan bilgi, eğer ittifakta daha sonra bir sıkıntı yaşanmadıysa Cumhuriyet Halk Partisi adayı ile Kepez’de devam edeceğiz. Özellikle Kepez’de İyi Parti’nin de talebi vardı, bizimde. Kepez’de mutlaka ortak bir aday çıkacak. Diğer ilçelerde partiler kendi adaylarını belirlediler ama Kepez’de beraber oturup adayı beraber belirleyeceğiz. Belki de genel merkezler arası görüşülüp bizlerin de fikri alınarak Kepez adayı belli olacak.  Kepez’de CHP’nin adayı olacak ama İyi Parti’nin de istediği aday olacak ” diye konuştu. (Haber: Eyüp KOÇAK)

Bu haber toplam 1085 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim