Bugün 26 Nisan 2019 Cuma
 • Antalya20 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  245,904
  %1.02
 • Dolar
  5,9320
  %0.02
 • Euro
  6,6166
  %0.16

Şengül Ayva

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şengül Ayva

Kudüs elbet geri alınacak

09 Aralık 2017 Cumartesi 13:08

 Kudüs’te yarım asırdır devam eden işgal, ABD Başkanı Donald Trump’ın burayı İsrail’in başkenti olarak tanıma planıyla yeni bir safhaya girdi.

Trump ve İsraillilere Mescidi Aksa’nın fazilet ve ehemmiyeti hakkındaki güzel bir hadisi şerifi hatırlatmak istedim.

 Resulullah (a.s.) bir hadisi şerifinde şöyle buyurmuştur: “Yolculuk ancak şu üç mescidden birine olur: Benim şu mescidime, Mescidi Haram’a ve Mescidi Aksa’ya.”En büyük değerimiz Kudus’ün değeri ancak müslümanlar tarafından anlaşılır.

Kudüs’e kutsallık veren yapılar Harem-i Şerif içinde yer almaktadır. 

 

Kudüs, İslâm’da özel bir yere ve kudsiyete sahiptir. Zaten adı da bu yerine ve kudsiyetine işaret eder. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’yı bağrında barındırması ve Resulullah (s.a.s.)’ın isrâ ve mirac mucizesine şâhid olması bu üstünlüğünün sebeplerinin başında gelir.

Mescidi Aksa aynı zamanda Müslümanların ilk kıblesidir. Bu özelliğinden dolayı da İslâm’da ayrı bir öneme sahiptir. Müslümanların ilk kıblesi olarak büyük önem verdiğimiz bir değerdir

Peygamberimiz S.A.V’in İslamiyet’in yayılmasında önemli bir nokta olan Kudüs’ten Miraç’a yükseldiği ve Mescid-i Aksa’nın burada inşa edildiği bilinmektedir.Kudüs konumu itibariyle İsrail ve Filistin’in orta noktasında yer almaktadır. Bu nedenle her iki ülke için de büyük öneme sahip olmaktadır.

 

Daha daha müslümanlar için çok şey ifade etmektedir.

ABD Başkanı Donald Trump  müslümanlara bu şekilde darbe vucağını sanmış olabilir.

Ama bilmiyor ki Kudus müslümanlara geri gelecek..Bununla ilgili çok ayet hadisler var. En başta Trump’tan büyük Allah var.

Şimdi bir Amerikan Başkanı olabilirsin..Ama bu mevkide geçecek…Amerika’da bir gün yok olacak. Geriye yaptıklarıın kalacak..

Bekle Trump müslümanlar elbette sana galip gelecek.

Firavun’da kendini yenilmez sanmıştı , hatırlamadığı en önemli şey Allah’tı. Kapı deliğinden giren bir sivrisineğin burnundan girmesi sebebine bağlı ölümle tanıştı…Unuttuğu Allah bir sivrisinekle kendini ölümsüz sanan Firavun’u yok etti..

 Müslümanların yeryüzünde egemen güç olup olmadığının en belirgin göstergesidir Kudüs. Kudus esirse müslümanlarda esirdir. O yüzden Kudus bizim özgürlüğümüzdür. Bugün Filistin topraklarında o toprakların bağımsızlığı , Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın kurtarılması için mücadele eden bir tek kişi olmasa bile Müslümanların yinede bu davaya sahip çıkmaları  gerekir. Hz.Ömer ve Selahaddin Eyyubi  inanç ve şuur ile Kudüs’ü haçlıların elinden kurtarmayı başarmıştı. Ama müslümanların Ömer’i ve Selahattin Eyyubi’si eksik olmaz..Çünki Allah bizimle birlikte….

Son olarakta diyorum ki İsrail çok sevinme, Kudus size kalmaz. Şimdilik emanette…Geri alacağımız günler yakındır…..

Bu yazı toplam 11627 defa okunmuştur.
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim