Bugün 03 Haziran 2020 Çarşamba
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  372,139
  %-0.22
 • Dolar
  6,7080
  %-1.51
 • Euro
  7,4961
  %-1.00
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Kurumsal kimliği zedelettirmeyiz”
23 Ekim 2019 Çarşamba 08:50

“Kurumsal kimliği zedelettirmeyiz”

Antalya Valiliği tarafından randevu taleplerine cevap verilmemesini değerlendiren İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, İYİ Parti’nin Türkiye genelinde 5 milyon, Antalya’da yüzde 20’ye yakın oy aldığını ve Antalya’da 3 milletvekili bulunduğunu

Antalya Valiliği tarafından randevu taleplerine cevap verilmemesini değerlendiren İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, İYİ Parti’nin Türkiye genelinde 5 milyon, Antalya’da yüzde 20’ye yakın oy aldığını ve Antalya’da 3 milletvekili bulunduğunu hatırlatarak, “Bu benim şahsi meselem değil. Burada kurumsal bir kimlik var. O kurumsal kimliği zedelettirmeyiz” dedi.

 

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, üye çalışmaları ve talep ettiklerini randevuya Antalya Valiliği tarafından cevap verilmemesiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Küskünlükleri ortadan kaldırmaya ve yeni yönetimi oluşturmaya çalıştıklarını belirten Temizer, “Herkese dokunmaya çalışıyoruz” dedi. Yaklaşık 20 günde 3 bin olan üye sayısını 5 bine çıkardıklarını bildiren Temizer, 25 bin üye hedefine doğru ilerlediklerini kaydetti. İYİ Parti’nin kurumsal bir kimliği bulunduğunu vurgulayan Temizer, Türkiye genelinde 5 milyon oy aldıklarını ve Antalya’da 3 milletvekillerinin bulunduğunu hatırlattı.

 

“SİYASİ PARTİLERİ AYAKTA TUTAN ÜYELERDİR”

20 günlük başkanlık döneminde yaptıklarını anlatan İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, başlattıkları üye kampanyası sayesinde 20 günde 2 bin kişinin partilerine üye olduğunu bildirerek, “25 bin üye hedefini koyduk ve stantlar kuruyoruz. 5 merkez ilçemizde stantlarımızı kurduk. Biz burada 250 bin oy almışız. Bu az bir oy değil. Bu oyu aldığımızda 1 yıllık bile değildik. Siyasi partileri ayakta tutan, birçok problemi çözen üyeliklerdir. Biz 25 bin üyeye ulaştığımızda birçok problem otomatik çözülecek. Geldiğimde 3 bin civarında olan üyelik şuanda 5 bini geçmiş vaziyette” dedi.

 

“YÖNETİMİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Küskünlükleri ve dargınlıkları bitirme noktasında kapıları sonuna kadar açtıklarını söyleyen Temizer, “Her gelenle görüşüyoruz. Partimizi kuran, bu hale getiren, büyüten, mücadele veren herkese dokunmaya çalışıyoruz. Yeni yönetim için herkesi tanımaya, dışarda kimseyi bırakmamaya çalışıyorum” dedi.

 

İYİ PARTİLİ KADINLAR AKŞENER’İ DİNLEMEYE GİDECEK

Kadın ve gençlik kollarıyla ilgili yapılanma içeresinde olduklarını bildiren Temizer, 12 Kasım’da İYİ Partili kadınlarla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Genel Başkan Meral Akşener’i dinlemeye gideceklerini söyledi.

 

“KURUMSAL KİMLİĞİMİZİ ZEDELETTİRMEYİZ”

Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun istedikleri randevuya cevap vermemesiyle ilgili de açıklama yapan Temizer, şunları dile getirdi:

“Geldiğiniz yerde devlete bir selamünaleyküm demek lazım. Bir randevu talebinde bulunduk. 10 gün bekledik bir cevap gelmedi. Bir cevap verirsiniz, 29 Şubat dersiniz biz mesajı alırız ama hiçbir şey söylememek başka bir anlam taşır. İYİ Parti, mecliste grubu bulunan, Türkiye genelinde 5 milyon oy almış, Antalya’da 3 milletvekili bulunan yüzde 20’ye yakın oy almış bir parti. Burası turizmin başkenti. Turizmin ana teması misafirperverliktir. Antalya Valisi’ni diğer illerden ayırt eden bir takım özelliklerin olması gerekiyor. Bu benim şahsi meselem değil. Burada kurumsal bir kimlik var. O kurumsal kimliği zedelettirmeyiz. Ben burada kurumsal bir yapıyı temsil ediyorum. Yapmam gerekeni yaptım. Bizim yıllardır söylediğimiz devletin memuru, bürokratı olun, hükümetin olmayın. Şahıslar, hükümetler gelir geçer ama devlet ebet müddettir. Bu noktada nezaket dahilinde randevumuzu geri çektik.” HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 1242 defa okunmuştur
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim