Bugün 21 Şubat 2019 Perşembe
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  226,838
  %-1.04
 • Dolar
  5,3255
  %0.09
 • Euro
  6,0377
  %0.00
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Magider’den “Rekabet Stratejileri” Semineri
08 Şubat 2018 Perşembe 15:43

Magider’den “Rekabet Stratejileri” Semineri

Magider (Manisa Girişimciler Derneği) ticari faaliyetlerini sürdüren üyeleri için "Durgun zamanların rekabet stratejileri" konulu seminer düzenledi.

Magider (Manisa Girişimciler Derneği) ticari faaliyetlerini sürdüren üyeleri için "Durgun zamanların rekabet stratejileri" konulu seminer düzenledi. Seminere konuşmacı olarak katılan İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği mezunu Özgür Eyiol, uzun yıllar özel sektörde üst düzey yöneticilik deneyiminden sonra edindiği tecrübe ve bilgi birikimini firmalara aktardı.

Magider'in düzenlediği "Durgun zamanların rekabet stratejileri" seminerinde konuşan işletme mühendisi Özgür Eyiol, firmaların farklılaşma yoluyla rekabet üstünlüğü kazanmaları, müşterileri analiz ederek inovasyon alternatifleri geliştirmelerini, hayata geçirilen inovasyonlarla firmanın farklılaşmasına ve sonuçta sürdürülebilir rekabet üstünlüğü kazanması gerektiğine dikkat çekti.

Firmaların geleneksellikten çıkmaları gerektiği vurgusunu da yapan Eyiol, rekabetin rakiplere bakılmaksızın yapılması gerektiğini anlattı. Yapılan en büyük hatanın rakiplerle aynılaşmak olduğunu söyleyen Eyiol, rekabet üstü pazarlama stratejisinin tek yolunun müşterilerin gizli kalmış beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik yapılması gerektiğinin altını çizerek, istihdamın önemini de vurguladı.

İş dünyasının sorunlarından bahseden Manisa Girişimciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ayberk Aloğlu ise "İş dünyamızın sorunları var; bu sorunların başını düşük pazar hacmi, yetersiz talep, insan kaynakları, finansman, kriz beklentileri, döviz riski, hammadde ulaşım, rekabet baskısı ve karsızlıklar çekiyor. Fakat iş dünyası ruhunu kaybetmemeli. Bugün yapmış olduğumuz seminer iş dünyamızın başına gelen ve bundan sonra da gelmesi muhtemel sorunların çözümü ile ilgilidir. İşini doğru yapan herkesin işleri iyi olması gerekir ki şehir kalkınsın. Şehirde doğrular el ele versin ki ülke kalkınsın. Amacımız doğru bir iş hayatı başarılı bir şehir, güçlü bir ülkedir" ifadelerini kullandı.

Magider’den “Rekabet Stratejileri” Semineri

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 404 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim