Bugün 17 Şubat 2019 Pazar
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  223,931
  %0.54
 • Dolar
  5,2843
  %-0.35
 • Euro
  5,9542
  %-0.49
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Marmaris’ta Köyler Arası Futbol Turnuvası Düzenleniyor
08 Şubat 2018 Perşembe 09:33

Marmaris’ta Köyler Arası Futbol Turnuvası Düzenleniyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz ilki gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris Köyler Arası Futbol Turnuvası Atatürk Kupası turnuvasının...

Muğla'nın Marmaris ilçesinde geçtiğimiz ilki gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris Köyler Arası Futbol Turnuvası Atatürk Kupası turnuvasının bu yıl ikincisi yapılıyor. Bu yıl turnuvada 15 takım üç grup halinde mücadele edecek.

CHP Marmaris İlçe Gençlik Kolları tarafından düzenlenen turnuva için kuralar çekildi. Marmaris CHP İlçe Başkanlığı'nda yapılan kura çekimlerine CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, Gençlik Kolları Başkanı Ögür Çağlı ve köylerden takım temsilcileri katıldı.

Takım grup eşleştirmesi çekimleri öncesi konuşan CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü, "Geçtiğimiz yıl başlattığımız köyler arası futbol turnuvası Atatürk Kupası sayesinde hem spor yaptık hem komşu köyümüzü tanıdık. Böylece kaynaşmayı sağlayarak güzel bir futbol organizasyonu gerçekleştirdik. Bu senede bunun devamını yapıyoruz. Bu yıl turnuvamıza 15 takım katılıyor. Bazı köylerimiz ikişer takım çıkarmak istedi. Selimiye, Bozburun, Söğüt ve Orhaniye'nin ikişer takımları var. Diğer köylerimizde Bozburun, Hisarönü, Bayır, Karacasöğüt, Yeşilbelde ve Osmaniye. Toplamda 14 takımımız var. Birde bizim gençlik kollarımızın çıkardığı bir takım var. Böylelikle 15 takımla üç grup halinde turnuvamızı başlatacağız. Turnuvamızda en iyi ikinciler direk üst lige çıkacak. Yani üç grubumuzda en iyi iki üst tura çıkacak. Ardından çeyrek finallerle turnuvamız devam edecek. Bu vesileyle ben turnuvamızın hepimize hayırlı olmasını diliyorum. Turnuvamız aynı zamanda köylerimiz arasında kardeşliği ve dostluğu pekiştiriyor. Köylerimiz arasında akrabaları olan vatandaşlarımız bu vesileyle görüşmüş oluyor. Umarım kazasız belasız turnuvamızı en güzel şekilde bitiririz.

Bu sene turnuvamızda bazı değişiklikler yaptık. Bu aralar moda oldu. Belirli oluşturulmuş grupları orduları Kuva-i Milliye'ye benzettiler. Bizde bundan etkilendik. Buna da bir atıfla memleketimizin kurtarılmasında kan dökmüş, bu topraklar için savaşmış insanların isimlerini analım istedik. Turnuvamızda oluşturduğumuz gruplarımızın isimlerinin biri İsmet İnönü, diğer grup İzmir'de ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin grubu, üçüncü grubumuzu da Teğmen Kubilay olarak isimlendirdik" dedi.

Yapılan çekilişlerle gruplar belirlendi. Gruplar şöyle, İsmet İnönü Grubu:Bayır Spor, Selimiye Gençlik Spor, Orhaniye Spor 1, Karacasöğüt Spor, Turgut Gençlik Spor

Hasan Tahsin Grubu: Söğüt Spor, Selimiye Spor, Yeşilbelde Spor, Kuva-i Milliye Spor, Osmaniye Spor

Teğmen Kubilay Grubu:Söğüt Esnaf Spor, Bozburun Gençlik Spor, Elle Gençlik Spor, Orhaniye Spor 2, Hisarönü Spor

Marmaris’ta Köyler Arası Futbol Turnuvası Düzenleniyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 229 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim