Bugün 18 Ağustos 2019 Pazar
 • Antalya28 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  271,249
  %-0.54
 • Dolar
  5,5633
  %0.14
 • Euro
  6,1703
  %0.05

Pınar Aksoy

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pınar Aksoy

Merhaba Sevgililer,

10 Nisan 2019 Çarşamba 07:04

Wayne Dyer “Ne isen onu çekersin” der.

Evet, çekim yasası, bize bunu günlük rutinimizde, fark etsek de etmesek de önümüze getirip bırakır.

Çekim yasası, diğer evrensel yasalar gibi hayatımızın tam ortasından bize el sallar. Yeter ki görmeye niyet edelim.

Tüm varlıklar maddesel boyutta aynı atomun parçacıklarından yaratılmış olup bu parçacıkların enerjisiyle varlıklarını sürdürürler. Bunu artık biliyoruz. Ve daima; yine farkında olmamamıza rağmen, tüm varlıklarla iletişim içinde yaşamaktayız. Tüm canlılar ve tüm cansızlar olmak üzere…

Biyolojik ve fizyolojik yapısının yanı sıra tüm varlıkların titreşimleri, frekansları bulunmaktadır. Madde boyutunda ve spritüel boyutta olma üzere…

Hayatımızda var ettiğimiz her bir durum, bu titreşimin frekansıyla gelip bizi bulmaktadır. Yani ne isek onu çekmekteyiz.

Titreşim olarak birbirimizle etkileşim ve iletişim içinde olduğumuzdan frekansımıza göre hayatımıza olumlu ya da olumsuz her bir düşüncemizin karşılığını çekeriz. Sadece düşüncemizin değil, inandığımız her kelimenin karşılığını evren mutlaka bize sunmaktadır.

Dolayısıyla Einstein’ın da dediği gibi “Her şey enerjidir ve her şey yalnızca bundan ibarettir. Sahip olmayı istediğiniz gerçekliğin frekansına uyumlandığınızda artık yapacak bir şey yoktur. O gerçeklik size ait olur. Bundan başka bir yol yoktur. Bu felsefe değildir. Bu fiziktir.”

Kadim uygarlık olan Toltekler “söz büyüdür” der. “Yaratıcı gücünü sözle ifade edersin. İki ucu keskin kılıç gibidir. En güzel rüyayı da yaratabilirsin, etrafındaki her şeyi yerle bir de edebilirsin.”

Tüm öğretilerin ve pozitif bilimin de, bize anlattığı şey aynıdır. Evrenin kuralları her zaman işlemektedir. Bu kuralları algılayabildiğimizde hayatın tümü bize ihtişamla gelir.

Nasıl bu kadar işlevsel olabilir diye düşünebilirsin. Düşünceler kelimelere, kelimeler eylemlere ve eylemler de inançlara dönüşür. İnanç, çekim yasasının en büyük mıknatısıdır. İnançlarımızla yaşar ve hayatımızı bu inançlara göre şekillendiririz. İnandığımız şey ne ise o oluruz ve böylece seçtiğimizi(inandığımızı) çekeriz. İşte bu kadar basit.

Düşüncelerinize dönüp bakın. Olumsuz düşüncelerinizle niyetinizi kirlettiğiniz vakit, varacağınız nokta niyetinizden çok farklı bir yer olacaktır.

Hayatınızda fark yaratmak, farkındalıkla başlar. 

Bu yazı toplam 17921 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim