Bugün 23 Temmuz 2018 Pazartesi
 • Antalya35 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  188,568
  %-0.71
 • Dolar
  4,7630
  %-1.19
 • Euro
  5,5895
  %-0.11

Ayşegül Alpat

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayşegül Alpat

METROPOLLERİN ZENGİN DOKUSUNDA POWER SUİTLER… ve kadınlar

11 Ekim 2017 Çarşamba 10:35

Aktif, hatta hiperaktif bir online dünyada  metropol hayatının radikal şıklık tanımı POWER SUİT 2017-2018 de yüksek modacıların ve modaseverlerin  yine  favorisi.

 

Bu defa işler biraz daha değişik

 

Istediğiniz gibi adlandırabilirsiniz, ama gerçek hayatta gelişip serpilmelerine izin verecek kadar yer bulamadıkları için hayata sinsice sokulmak zorunda bırakılan kadınların hayatiyetine karşı yapılan ne buyuk insafsızlık şu güçlü kadın imajı.

 

Güç Elbisesi. Gerçekten bir kadın gücü verebilir mi?

 

Benim umudum hiç bitmez.

 

Eğer bir kalıba uymaya çalıştıysanız ve beceremediyseniz, şanslı olduğunuz söylenebilir. Bir şekilde dışlanmış biri olabilirsiniz, ama öte yandan ruhunuzu korumuşsunuzdur. Insan durmadan uymaya çalışıp başarısız kaldığında, ortaya tuhaf bir fenomen çıkar. Yabani ruhunuz kovulur, ama aynı zamanda ait olmadığınız bir forma girmiş olursunuz.

 

Fakat sahte bir ruhsal hayata sokulmak  işe yaramaz.

 

Moda dünyası Channel’e bu konuda dua eder durur. Bense denediği için müteşekkirim sadece. İnsanın istediği şeyleri araması asla hata değildir. Asla

 

1920 ‘lerde kocaman fontlarla başlık şuydu: Kadınlar özgürleşti!

 

Acaba?!..

 

Ve takım elbise, kadınların korseler yerine yeni üniforması oldu!

 

Hollywood devreye girdiğinde bu işler alır başını yürür. Öyle de oldu. Katherine Hepburn, bir erkeğin kıyafetinin gerçekten kadınsı olabileceğini gösterdi.

 

66’larda Yves Saint Laurent erkeklerden esinlenilmiş, kadınlar için pantolonlu ilk couture gece elbisesini ve beraberinde sigara içmeyi tanıttı.

 

 80’ler de Giorgio Armani, Anna Klein, Ralph Lauren tasarımda gücü kucakladılar.

 

Çok şükür  Madonna  1990 ‘da ki “Blond Ambition” turunda  Jean Paul Gaultier  tarafından tasarlanan takım elbisesini konik biçimli sutyen ile eşleştirerek, kadınsılık parçalarını eril topluluğa enjekte etti ve yeni daha yumuşak bir moda dönemi başladı.

 

2000’lerin işlevselliği  ile güç giyiminin evrimi çizgisini değiştirdi. Artık ters köşe görünümler bizi şaşırtırken hazırlanmayı daha heyecanlı hale getiriyor. Kadınsılık, beceriksizce planlanmış militer unsurlarla aynı derecede güçlü  kabul ediliyor. Pembeler, Güçlü kırmızılar, çiçekler ve danteller daha fazla ifade gücü barındırıyor.

 

 Ne zaman bir çatlaktan ışık sızsa, benliğimiz zıplamaya başlar, en yakın hayat biçimine koşar,  kendi kendine dans eder.

 

Nesil farkıyla güncellenen power suitler ilham verici, gusto sahibi esprili, sürprizli biçimleriyle dönemin en iyi versiyonu.

 

Total bir marifet…. Uyumsuzluğun içinde uyum matematiksel bir zenginlik.

 

Sanat, moda, gezi, keyif dolu günler dileklerimle gelecek köşe yazımda görüşmek üzere.

 

Çağdaş öneriler: Güz kırmızısı güzel bir şal… akşamınıza sıcaklık atfeder. Aşure zamanı, paylaşın, bereketiniz artsın. Bebek kucaklayın, Bir Sosyal sorumluluk projesine destek verin. Küçük yüreklilere kulak verip tedirgin olmayın. Gerçek  sevgi dengededir, size korur kollar ve sıkıntıya düşürmez  Şikayet etmeyin ve akışa bırakın çünkü benliğin bir planı vardır ve bizim bezelye beyinlerimiz bunu çözemeyecek kadar küçüktür.  Yanlış bi zigot olabilirsin, problem yok uyanmak ayağa kalkmak için bir fırsat olarak görmelisin. Yada Tanrı’nın bir kıyağı.  Holografik Evren’i okuyun gerçek konusunda imgeleriniz değişsin.

Bu yazı toplam 4707 defa okunmuştur.
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim