Bugün 25 Nisan 2019 Perşembe
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  241,162
  %0.08
 • Dolar
  5,8753
  %0.83
 • Euro
  6,5757
  %0.32
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milletin vekilinden yüz yüze görüşme
11 Eylül 2018 Salı 16:54

Milletin vekilinden yüz yüze görüşme

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, partililer ve vatandaşlarla yüz yüze görüşme gerçekleştirdi. İlk defa yapılan ve geleneksel hale getirileceği belirtilen birebir görüşmede Başkan, vatandaşların öncelikli taleplerinin iş, burs, mülakatlarda ref

MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, partililer ve vatandaşlarla yüz yüze görüşme gerçekleştirdi. İlk defa yapılan ve geleneksel hale getirileceği belirtilen birebir görüşmede Başkan, vatandaşların öncelikli taleplerinin iş, burs, mülakatlarda referans olma, hastane ve yurt sorunları konularında olduğunu bildirdi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Teşkilatında bugün bir ilk gerçekleşti. İl Başkanı Mustafa Aksoy’un önerisiyle MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi ve Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, partililer ve vatandaşlarla birebir görüşme gerçekleştirdi. Parti il binasında dün saat 14.00’da başlayan görüşme saat 19.00’a kadar sürdü. 5 saat boyunca vatandaşları dinleyen Başkan, yüz yüze görüşmelerin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki programlara göre geleneksel hale getirilerek devam edeceğini bildirdi.

sam_3192.jpg

İL BAŞKANI AKSOY’UN ÖNERİSİ

Her zaman Ankara’ya gitme fırsatı bulamayan seçmenlerin kendilerine ulaşamadıklarını veya telefonda bazı şeyleri rahatça konuşamadıklarını ifade ettiklerini söyleyen Milletvekili Başkan, İl Başkanı Mustafa Aksoy’un önerisiyle kendisine ulaşamayan veya telefonda istediklerini rahatça konuşamayanları dinlemek için yüz yüze görüşme programı düzenlediklerini bildirdi.

 

“HEMŞERİLERİMİZİN SORUNLARINI ÇÖZMEK BOYNUMUZUN BORCU”

“Herkesin derdi bizimde derdimiz” diyen Başkan, “Hemşerilerimizin daha huzurlu yaşadığı bir Antalya oluşturmak adına milletvekili ve Parti Yönetim Kurulu Üyesi olarak her türlü çabayı gösteriyorum. Hemşerilerimizin ve her seçim döneminde bize destek olan kardeşlerimizin dertlerini, sorunlarını çözmek bizim boynumuzun borcu” ifadelerini kullandı.

 

“MİLLETVEKİLLİĞİ BİR GÖNÜL İŞİDİR”

Milletvekillerinin hiçbirinin ulaşılmaz insanlar olmaması gerektiğini vurgulayan Başkan, “Asıl olan millettir. Vekiller de buradaki sorunları çözmek adına parlamentoya gönderilen halkın temsilcileridir. Dolayısıyla milletvekilleri sadece Ankara’da koltukta oturmak için seçilmiş, ulaşılmaz insanlar değildir. Milletvekilliği bir gönül işidir. Severek bu işi yaparsanız halkın gönlünde her zaman yer alırsınız ama seçildiğiniz yeri unutur, parlamentoya gider telefonlarınıza bakmazsanız o zaman bu işi daha iyi yapacak insanların önüne geçmiş olursunuz. O nedenle milletvekilleri, milletvekilliğini layık olduğu şekilde yapmalı” diye konuştu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Şüphesiz ki Antalya dünyanın en güzel yeridir” sözünü de hatırlatan Başkan, herkesin tatile geldiği Antalya’nın milletvekili olmanın hakkını vermek istediğini kaydetti.

 

“EN ÖNEMLİSİ İŞ”

Vatandaşların kendilerinden birçok talepte bulunduğunu belirten Başkan, en çok öne çıkan taleplerin iş, hastane ve yurt sorunları ile burs ve mülakatlarda referans konularında olduğunu ifade etti.

 

“HİÇBİR TALEBİ GÖZ ARDI ETMEM”

25 yıldır aynı telefonu kullandığını bildirerek Antalyalıların her zaman kendisine ulaşabileceğini belirten Başkan, “Antalyalı hemşerilerimiz ne zaman bir derdi olursa bana ulaşabilirler. Bana ulaşamasalar bile İl, İlçe teşkilatlarımıza ulaşsınlar. Onlar bize ulaşır ve sorunlarını mutlaka çözeriz. Bir anne-babanın çocuğunun işe girerek ekmek sahibi olması benim için çok önemlidir. Gelen hiçbir talebi göz ardı etmediğimi, çaba sarf ettiğimi Antalyalı hemşerilerim bilsin” dedi.

 

“YEREL BASININ SORUNLARINA HÜKÜMET EL ATMALI”

İstanbul’da parti il başkanlığı yaptığı dönemde yerel gazetecilerle toplantı yaptığını hatırlatarak yerel basının sorunlarını da yakından bildiğini belirten Başkan, yerel basının bugün yaşadığı sorunların çözümüne yönelik hükümetin adım atması gerektiğini, yerel basının yaşatılması adına şahsi ve kurumsal olarak kendilerine ne düşüyorsa yapmaya hazır olduklarını söyledi.

mustafa-aksoy.jpg

“DOĞU VE BATI İLÇELERİNDE DE DÜZENLENECEK”

Seçimden sonra milletvekili Abdurrahman Başkan ile 19 ilçe teşkilatına teşekkür ziyareti gerçekleştirdiklerini hatırlatan İl Başkanı Mustafa Aksoy ise, Başkan’ın tek milletvekili olmasına rağmen her yere yetişmeye çalıştığını söyledi. Başkan’ın il başkanlığı yapmış olması nedeniyle bir il başkanının ne düşündüğünü yakından bilebildiğini kaydeden Aksoy, vatandaşın doğrudan vekille temas kurmasını sağlamak için sundukları halk günü önerisini hemen kabul ettiğini bildirdi. Vatandaşların milletvekiliyle doğrudan temas etmesini sağlamak için birebir buluşmaları ayda bir gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirten Aksoy, Doğu ve Batı ilçelerinde de düzenleneceğini kaydetti. “Biz asil milletin asıllığından vekaletine tercih etmişizdir. Vekiller böyle bir tercihte bulunmuştur” diyen Aksoy, “Asıllar buradaysa asil milletin asil evlatlarının meselelerini vekiller dinlemeli” ifadelerini kullandı. HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 1864 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim