Bugün 22 Ağustos 2019 Perşembe
 • Antalya30 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  277,886
  %0.61
 • Dolar
  5,7622
  %0.81
 • Euro
  6,3865
  %0.64
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Muhalefet açığını biz kapatacağız”
12 Şubat 2019 Salı 17:07

“Muhalefet açığını biz kapatacağız”

DSP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Reşat Oktay, “Türkiye’de iktidar sorunu yoktur, muhalefet sorunu vardır. O muhalefet açığını da biz kapatacağız” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Antalya Tenis İhtisas Ve Spor Kulübü’nde yaptığı basın toplantısıyla büyükşehir ve ilçe başkan adaylarını tanıttı. Toplantıda DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak ve başkan adayları yer aldı. Açıklanan isimlerin ardından basın mensuplarının soruları cevaplandı.

“İSTİHDAMA DAYALI PROJELER”

İttifaklar sürecinde, ittifak yapmadan seçime girdiklerini söyleyen DSP Antalya İl Başkanı Ahmet Çakmak; DSP’nin ülkenin tek sol partisi olduğunu ve Antalya’da insan odaklı, şeffaf belediyelerle Türkiye'ye örnek olacak istihdama dayalı projelerle geldiklerini belirtti.  Çakmak, “Demokratik Sol Parti; kimse ile kavga sürecinde olmadan ayrıştırıcı değil, bütünleştirici, oyun bozan değil, oyun kuran partidir. Görülen tabloda kendi içinde kavga eden, anlaşamayan, partilerden ne bu ülkeye ne bu halka bir fayda gelmeyeceğini hepimiz biliyoruz. DSP olarak ülkemize ve Antalya’mıza sulh, beraberlik ve huzur vadediyoruz. Bizler halkın belediyelerini kurmak için geliyoruz. Ve diyoruz ki, Gözün Aydın Türkiye, Gözün Aydın Antalya Ak Güvercin Geliyor” diyerek adayları tanıttı:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Reşat Oktay, Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan, Kemer Belediye Başkan Adayı Necati Topaloğlu, Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, İbradı Belediye Başkan Adayı Mustafa Kozanoğlu, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Buket Dağlı, Kepez Belediye Başkan Adayı Nihat Arslan, Alanya Belediye Başkan Adayı Ercan Öngün, Serik Belediye Başkan Adayı Mehmet Habalı ve Manavgat Belediye Başkan Adayı Ali Çelik oldu.

“MUHALEFET SORUNU VAR”

24 yıllık Antalya politikacısı olduğunu, politikayı çok iyi bildiğini ve deneyimli bir belediyeci olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Reşat Oktay “İnanarak bu seçimlerde halkın ve halkımızın doğru adresi görmesini sağlayacağız. Emek ve insan sömürüsünün Atatürk sömürüsünü perde önüne alıp geri planda her türlü emperyalist uşaklara hizmet eden siyasi yapıları deşifre etmek için bu seçimde çalışacağız. 7 yıl Kepez Belediyesi’nin Kurucu Başkan yardımcısıyım. 10 yıldır da Antalya Büyükşehir Belediye meclis üyesiyim. Kamunun parasının nasıl finanse edileceği nasıl yönetileceği esastır. Kamu kaynaklarının dönüşümü olmayacak şekilde bir yerlere peşkeş çekilmesinin nasıl olduğunu idrak ederek görerek geliyorum. Bu bakımdan DSP önümüzdeki seçimlerde Antalya Büyükşehir hudutları içerisinden en büyük favoridir. Buna inanıyorum, inandığım şeye asılırım. Mütevazi, seçim kampanyalarımızı cebimizdeki helal kazançla yapacağız. Bu seçim kampanyası halkın seçim kampanyası olacak. Türkiye’de iktidar sorunu yoktur, muhalefet sorunu vardır. O muhalefet açığını da biz kapatacağız” ifadelerini kullandı.

“EĞİTİME 50 TRİLYON DESTEK”

Aksu’da okullar açıp her türlü hizmeti yapmalarına rağmen bunların göz ardı edildiğini, başka belediye başkanlarının Türkiye gündeminde sürekli yer aldığını hizmet eden sadece onlarmış gibi gösterildiğini söyleyen Aksu eski belediye başkanı İsa Yıldırım, “Biz şunu bekledik Ovacık Belediye Başkanı nohut ekmiş şunu ekmiş Türkiye’nin en güzel belediye başkanı denirken bizler unutulduk. Aksu Belediyesi gibi küçük ve bütçesi az olan bir belediyede bizim eğitime yapmış olduğumuz destek 50 trilyonun üzerindedir. Biz canla başla emperyalizmle mücadelenin eğitimle olması gerektiğine inanarak devletin yapamadığı okulları yaptık. Biz belediyecilikte dürüstlük, hizmet, eğitime katkı adına bir mücadele başlattık” dedi.

“KOLTUK SEVDASI DEĞİL VATAN SEVDASI”

Aday gösterilmediği için partisinden istifa eden ve daha sonra DSP’den aday olan Yıldırım, “DSP’yi tercih etmemizin sebebi, Bülent Ecevit’in emperyalizme karşı yapmış olduğu tarihi mücadele. Emperyalizm oyununa karşı, emperyalizme karşı dik durmuş bir partinin yanında olma kararı aldık. Aksuda iyi partiden gösterilen aday 20 yıldır Aksu’da yaşamayan, Aksu halkının tanımadığı biri. CHP ve İyi Parti seçimlerde AKP’nin yok olmasını önlemek için elinden geleni yapıyor ve bunu da hata kılıfı ile örtmeye çalışıyor. 5 yıldır CHP 1 milletvekili fazla çıkarsın diye CHP’li milletvekilleriyle Aksu’nun dağlarını gezdik. CHP, 20 yıldır Aksu’da yaşamayan birini getirip İsa Yıldırım’ın yerine Aksu adayı budur diyor. Biz CHP’nin işgal altında olduğunu fark eden Atatürkçü, milliyetçi, vatansever insanlarız. Bizim isyanımız koltuk değildir. 2014 seçimi hata sonucu kaybedilmedi. 2014 seçimi AKP’ye hediye edildi. Bugün Antalya’yı aynı şekilde AKP’ye hediye etmek için adeta yarış içine giriliyor. Beni seçim kurulundan jiletle kazıyıp atamazsınız diyen Meral Akşener Seçim Kurulunda niçin görülmediğini niçin bir kare resmini olmadığını niçin o seçim kuruluna gidemediğini hala açıklayamadı. Bugün Mustafa Kemal Atatürk’ün başına gelenlerin aynısı bizim başımıza gelmektedir. Mustafa Kemal Atatürk; Türk milletinin hürriyet mücadelesini yaparken, Samsun’dan Anadolu’ya çıkarken padişah Vatan haini bulunduğu yerde öldürüle diye emir verirken ve şeyhülislam dinsizdir din düşmanıdır bulunduğu yerde öldürüle fetvası verirken Atatürk inadına hürriyet, ya İstiklal ya ölüm diyerek Türk milletini toparlayıp namusumuzu şerefimizi bize kazandırmıştır. O gün ona inanılmadı. Ama zamanla baktılar ki Atatürk’ün kalbinde büyük bir vatan sevgisi var. Bizimki de koltuk sevdası değil vatan sevdası” şeklinde konuştu.

“KONYAALTI’NDA KAPI KULLANMAYACAĞIZ”

Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Buket Dağlı da “Bu ülkede oyunu kuran partinin 2019 seçimlerinde Konyaaltı Belediye başkan adayıyım. Ben bir kadın olarak ve bir kadın derneğinin başkanı olarak; erkek egemen siyasetin içerisinde kadınların her türlü parasızlığa rağmen arkasında hiç kimse olmadan Atatürk gibi tek başına da olsa, bu mücadelenin içerisinde olabileceğinin Türkiye’deki resmiyim. Birçok parti seçilemeyecek yerlerde mış gibi yapmak için kadın aday çıkartabilirler. Onlar bizi ilgilendirmiyor. Bizi DSP’nin insana kadın erkek eşitliğine olan tavrı ilgilendiriyor. Konyaaltı’nda güzelliklere daha da güzellikler katılacak. Anne vicdanıyla bakılarak herkes eşit görülecek. Hiç kimse Konyaaltı Belediye kapısında saatlerce sürünmeyecek. Günlerce aylarca randevu beklemeyecek. Konyaaltı Belediyesinin kapıları bütün Antalyalılara tamamen açık olacak. Konyaaltı’nda kapı kullanmayacağız” sözlerini kullandı.

100_1425.jpg

Toplantının sonunda geriye kalan 9 ilçe adayının ağırlıklı kadın olacağını söyleyen Çakmak, kalan 9 adayı da kısa sürede açıklayacaklarını belirtti. HABER:AYSEL ÖNER

Bu haber toplam 2811 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim