Bugün 17 Kasım 2019 Pazar
 • Antalya24 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  270,975
  %-0.33
 • Dolar
  5,7403
  %-0.18
 • Euro
  6,3404
  %0.09
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Muratpaşa Muhtar Meclisi Toplandı
25 Haziran 2019 Salı 15:23

Muratpaşa Muhtar Meclisi Toplandı

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclisi'nde Kırcami bölgesi imar planlarına ilişkin engelleyici bir durum olmadığını...

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclisi'nde Kırcami bölgesi imar planlarına ilişkin engelleyici bir durum olmadığını belirterek, "Devam eden dava sürecinde bilirkişi raporunun itirazları doğrultusunda hazırladığımız plan revizyon teklifimizi Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ilettik" dedi.

Muratpaşa'da tüm muhtarların doğal üyesi olduğu Muhtarlar Meclisi, yeni dönemin ilk toplantısını Belediye Kültür Salonu'nda gerçekleştirdi. Ümit Uysal'ın başkanlığında toplanan mecliste katip üyelikleri, ilçenin en deneyimli muhtarı sıfatıyla Yeşilbahçe Muhtarı Nurettin Eyiler ve en genç muhtarı Varlık Mahallesi muhtarı Hakan Güven yaptı.

'ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDECEK'

Başkan Uysal konuşmasında geçmiş 5 yılın kısa bir değerlendirmesini yaparken yeni dönemin öncelikli projeleri hakkında meclis üyesi muhtarları bilgilendirdi. Başkan Uysal, geçen dönemde Muratpaşa'da kapsamlı bir doğalgaz altyapı çalışmasının hayata geçirildiğini belirterek, buna bağlı olarak ilçenin cadde ve sokaklarında büyük bir yenilemeye imza attıklarını söyledi. Bu süreçte belediyenin kendi asfalt üretim tesisini de kurarak Muratpaşa'nın tüm cadde ve sokaklarını 10- 12 santimetre kalınlığında, 30- 40 yıl dayanıma sahip asfaltla yenilediklerini belirten Başkan Uysal, bu çalışmanın Muratpaşa'nın yüzde 70'inde hayata geçtiğini söyledi. Şimdi kalan yüzde 30'luk bölümü de tamamlayacaklarını belirten Başkan Uysal, "Artan döviz kuru ve petrol fiyatları nedeniyle yüzde 30'luk alanda yapacağımız çalışmanın maliyeti neredeyse yüzde 70'lik alanın maliyetiyle aynı. Ama kararlı bir şekilde devam edeceğiz" dedi.

Başkan Uysal, başta Kırcami olmak üzere Ermenek ve Yeşildere Mahallesi'nde tapu, mülkiyet ve imar sorunlarını çözdüklerini söyledi. Ancak Kırcami'ye ilişkin bazı çevreler tarafından "Toprak Koruma Kurulu iptal edildi" söyleminin dillendirildiğini belirten Başkan Uysal, "Öyle bir karar gelirse ona göre davranırız ama şu anda Kırcami imar planlarının uygulanmasına ilişkin engelleyici bir durum yok. Devam eden dava sürecinde bilirkişi raporunun itirazları doğrultusunda hazırladığımız plan revizyon teklifimizi de Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ilettik" diye konuştu.

Tapu sorununun yaşandığı Ermenek Mahallesi'nde sadece kamusal alana tekabül eden parsellere ilişkin pürüzler kaldığını belirten Başkan Uysal, "Mahallemizde, kimsenin evini barkını yıkmadan maksimum imar planı uygulamasını gerçekleştireceğiz. Yeşildere Mahallesi'nde ise imar planı uygulaması yapılacak. Tapular dağıtıldı" dedi.

6 YENİ YAŞLI EVİ GELİYOR

Muratpaşa Belediyesi'nin bu dönemde de çalışmalarının aralıksız devam edeceğinin altını çizen Başkan Uysal, evde bakım, gıda ve eşya yardımları, eğitim destek çalışmalarıyla birlikte 4 olan Yaşlı Evleri sayısını 10'a çıkaracaklarını söyledi. Ayrıca Şirinyalı Mahallesi'nde bulunan Engelsiz Kafe'nin yanına Demans Kafe'nin yapılacağını aktaran Başkan Uysal, "Şehrin en değerli yerlerini topluma açık tutmaya devam eden bir yaklaşım içinde olacağız" dedi.

Başkan Uysal, konuşmasının sonunda, Muratpaşa'nın toplumu fanatikleştirerek siyasi menfaat elde etmek isteyenlere karşı kardeşliğin, kaynaşmanın, birbirine saygının ve empati yapmanın kenti olmaya devam edeceğini belirterek, "Daha iyiye, daha güzel doğru yürüyüşümüzü, mücadelemize sürdürmekte kararlıyız" dedi.

Başkan Uysal'ın konuşmasının ardından yeni dönemin ilk Muhtarlar Meclis toplantısı, muhtarların mahallelerine ilişkin değerlendirmeleriyle sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 394 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim