Bugün 22 Şubat 2019 Cuma
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  227,055
  %0.30
 • Dolar
  5,3171
  %-0.16
 • Euro
  6,0307
  %-0.12
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Prof. Dr. Ateşoğlu: "İşsizlik Mutsuzluğa Neden Oluyor"
08 Şubat 2018 Perşembe 12:18

Prof. Dr. Ateşoğlu: "İşsizlik Mutsuzluğa Neden Oluyor"

Beykoz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan Ateşoğlu, "Toplumlarda işsizlik, mutsuzluğa neden oluyor. İnsanın iş sahibi olması...

Beykoz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Gülten Kaptan Ateşoğlu, "Toplumlarda işsizlik, mutsuzluğa neden oluyor. İnsanın iş sahibi olması aynı zamanda bir kimliktir. Bunu bilmek bile işini sevmek için önemli bir nedendir" dedi.

Prof. Dr. Ateşoğlu, Edirne Belediyesi personeline "Yetkin İletişim ve Verimli İş" konusunda eğitim verdi. Pazartesi sendromunu hemen hemen her bireyin yaşadığını ifade eden Prof. Dr. Ateşoğlu, pazartesinin istenmeyen bir gün olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ateşoğlu, "Pazartesi sendromu yaşamamak için hafta sonu tatilini kendinizi mutlu edecek bir şekilde geçirin. Hafta sonunuzda sadece ev işlerine değil, hobilerinize ve egzersize de yer ayırın. Bunlar sizi iyi hissettirecek ve pazartesiye daha da mutlu bir şekilde başlayacaksınız" diye konuştu.

İşini severek yapmanın önemine değinen Prof. Dr. Ateşoğlu, "Mutlu bir hayat için işini sevmek çok önemli. Konfüçyüs diyor ki; "Bir saat mutlu olmak istiyorsan; şekerleme yap. Bir gün mutlu olmak istiyorsan, balık tut. Bir hafta mutlu olmak istiyorsan, tatile çık. Bir ay mutlu olmak istiyorsan, evlen. Bir ömür boyu mutlu olmak istiyorsan, işini sev'" dedi.

"Toplumlarda işsizlik mutsuzluğa neden oluyor"

İş yaşamındaki olumsuz eleştirinin ve öfkenin mutluluğu bozacağını belirten Prof. Dr. Ateşoğlu, "Toplumlarda işsizlik, mutsuzluğa neden oluyor. İnsanın iş sahibi olması aynı zamanda bir kimliktir. Bunu bilmek bile işini sevmek için önemli bir nedendir. Ruhumuzun beslenmesi çok önemli. İşiniz ile mutlu yaşamın elinden tutabilirsiniz. Sağlığın tanımında aynı zamanda üretken olmak da vardır. Çok çalışmak, fazla mesai yapmak her zaman yorgunluk ve olumsuzluk anlamına gelmez. Çok çalışmak daha fazla üretmektir. Bazen işe tutku ve istekle sarılmak özel ve sosyal yaşamı dahi doygunlaştırabilir. Günümüz koşullarında iş yaşamında başarıya ulaşmak için sağlıklı iletişim kurmak kaçınılmaz bir kuraldır. Çalışanın kendi koşullarını iyileştirmesi iş verimini önemli noktada arttıracaktır" dedi.

Prof. Dr. Ateşoğlu: "İşsizlik Mutsuzluğa Neden Oluyor"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 155 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim