Bugün 11 Nisan 2021 Pazar
 • Antalya8 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  458,144
  %-0.30
 • Dolar
  8,1660
  %0.23
 • Euro
  9,7073
  %-0.09

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

Siyasette yeni parti…

26 Ekim 2017 Perşembe 10:15

 

            Türk siyasetinde haftalardır, aylardır isminin ne olacağı ile ilgili tahminler ve öngörüler yapılan Meral Akşener önderliğindeki “İyi Parti” start aldı…

         İyi Parti, Ankara Yenimahalle'deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde coşkulu bir törenle ilan edildi.

   "Türkiye iyi olacak" sloganıyla ilan edilen partinin logo ve ismi de belli oldu.

  Logoda etrafında sekiz çizgi bulunan güneş göze çarparken, partinin ismi de "İyi Parti" olarak belirlendi.

                        İçişleri Bakanlığı’na yeni partinin kuruluş dilekçesini veren Akşener; siyasette umut dolu mesajlar verdi.

            Parti ambleminin güneş olarak belirlendiği, ekonomiden sağlığa, eğitimden işsizliğin önlenmesine kadar, terörün yok edilmesi ve tüm dünyada barışın egemen kılınması üzerine şekillenen “İyi Parti”nin kurucuları da seçmenlerin huzuruna çıktı.

            Önümüzdeki günlerde yeni isimlerin partiye katılacağı belirtilen İyi Parti’nin izleyeceği stratejji şimdiden merak edilirken, özellikle muhalefet kanadına yeni bir sinerjinin katılacağı ortada…

            Dün Ankara’da parti tüzüğünü, ilkelerini, hedeflerini ve misyonunu açıklayan Meral Akşener önderliğindeki yeni oluşum; “İyi Parti” ismiyle siyaset sahnesindeki yerini aldı.

            Ana hedefini Dünyanın en iyi ekonomisine sahip ülke olmak olarak belirleyen, parlamenter sisteme dönüşü ön plana çıkaran, iç ve dış politikada istikrarlı bir vizyonu öncelikleri olarak sıralayan Meral Akşener liderliğindeki “İyi Parti”; bu sürece gelinceye değin parti ismini ve logosunu sır gibi saklamıştı.

         Akşener önderliğinde kurulan İyi Parti'nin ismiyle, Oğuz Kaan Destanı'nda yer alan 24 boydan biri olan Kayı Boyu'nun bayrağındaki benzerlik ise dikkat çekici oldu.

Ankara’daki  dünkü toplantı salonuna gelen partililer de, Kayı Boyu bayrağı açarak Akşener'e destek verdi.

           Parti isminin ve logosunun ne olacağı haftalardır, aylardır merak edilen Meral Akşener önderliğindeki Yeni Parti siyaset arenasındaki yerini alırken,ana hedefini de güçlü bir Türkiye için iktidar olma hedefiyle buluşturdu.

           Evet… Özellikle içinde bulunduğumuz süreçte muhalefet kanadında daha güçlü bir oluşumun yaratılabilmesi, AK Parti, CHP ve MHP başta olmak üzere partilerinden umduğunu bulamayan seçmenler için yeni bir alternatif olma hedefiyle yola çıkan yeni parti İyi Parti anımsanacağı üzere kuruluşundan çok daha önce Türk siyasetinde hareketlilik yaşatmıştı.

           Yeni hedefler, yeni isimler ve yeni stratejilerle siyasetteki yerini alan İyi Parti’nin daha şimdiden yeni bir heyecan yarattığı bir gerçek…

Bu yazı toplam 627 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim