Bugün 14 Aralık 2019 Cumartesi
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  275,921
  %0.84
 • Dolar
  5,8011
  %0.59
 • Euro
  6,4759
  %0.98

Adem Vural / SON HABER

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adem Vural / SON HABER

Toplu ulaşım ve klima

06 Ağustos 2019 Salı 02:39

     Antalya malum bilhassa bu yaz günlerinde oldukça sıcak bir şehir. Bir taraftan nem, bir taraftan aşırı sıcak insanları olumsuz etkiliyor.

            Bu sıcak yaz günlerinde kuşkusuz toplu taşıma araçlarında seyahat eden yolcular en çok klimaların çalışıp çalışmadığına bakıyor.

            Genel olarak toplu taşıma araçlarında klimalar çalıştırılıyor ancak maalesef çalıştırmayan şoförler de oluyor.

            Bununla ilgili Büyükşehir Belediyesi yetkilileri kontrollerini hızlandırmış durumdalar.

    Büyükşehir Belediyesi Zabıta ve Ulaşım Denetim Ekipleri Antalya genelinde Halk otobüsleri ve ilçeler arası denetimli yolcu taşıma araçlarına yönelik periyodik denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerde özellikle klimaların açık olup olmadığına bakılıyor.

Büyükşehir Belediyesi Trafik Zabıta ve Ulaşım Denetim Ekiplerinin işbirliğiyle Antalya genelinde halk otobüsleri ve yolcu taşıma araçları denetleniyor. Denetimlerde, şoförlerin UKOME Toplu Taşıma Araçları yönetmeliğinde yer alan kurallara uyup uymadıkları ve araçlarda klima kullanımı kontrol ediliyor. Kurallara uymayan şoförlere cezai işlem uygulanıyor.

   Ayrıca ilçeler arası denetimli yolcu taşıma araçlarında ve şehir içi halk otobüslerinde periyodik denetimler gerçekleştiriliyor. Trafik Zabıta ekipleri belirlenen duraklarda şoförlerin kıyafetleri, durak kullanımı, günlük hareket programına uyup uymadığı, yolcu taşıma sayısı, duraktan yolcu alınıp alınmaması gibi yönetmelikte uyulması gereken kuralları titizlikte denetliyor.

   Yaz sıcağında ulaşım araçlarında halkın daha rahat bir şekilde yolculuk yapabilmesi için klima kullanımına yönelik denetimlerini arttıran ekipler, otobüslerin içerisine girerek klima derecelerini ve sıcaklığı kontrol ediyor. Yönetmeliğe uymayan şoförlere 320 TL para cezası uygulanıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan halk, denetim ekiplerinin uygulamasından son derece memnun diyebilirim.

            Düzenli bir ulaşım temennisiyle.

Bu yazı toplam 1323 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim