Bugün 03 Haziran 2020 Çarşamba
 • Antalya18 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  367,467
  %-1.47
 • Dolar
  6,7333
  %0.38
 • Euro
  7,5613
  %0.87

Mustafa Yetgin

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Yetgin

Toplum sağlığı

18 Mart 2020 Çarşamba 14:41

    Malum aylar önce tüm Dünyayı etkileyen korona virüsün önlenmesi  ile ilgili çalışmalar tam teşekküllü devam ediyor.

        Bilhassa bu tarz bulaşıcı hastalıklarda en mühim konu kişisel temizliğimiz.

        Toplum sağlığını tehdit eden korona virüs ve benzeri salgın hastalıklar can almaya devam ederken, ülkemizde de bu hastalığa karşı topyekün seferberlik yapılıyor.

  Nitekim, bu manada Antalya Büyükşehir Belediyesi, korona virüsüne karşı toplu ulaşım araçlarını ve otobüs duraklardaki rutin temizlik işlerini sıklaştırdı.

Toplu ulaşım araçları ve kapalı duraklar toplum sağlığı için temizlenerek, dezenfekte ediliyor. Sosyal medya ve tanıtım mecralarından da salgın hastalıktan korunmak için ne yapılması gerektiği konusunda bilgilendirme yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi binasında ve hizmet birimlerinde de temizlik ekipleri çalışmalarını sıklaştırırken dezenfeksiyon üniteleri yerleştirildi.

 Bilhassa toplu ulaşım gibi kalabalık ortamlarda toplu ulaşım araçlarının temiz olması çok önemli.

Malumunuz üzere birçok kişinin kullandığı bu ulaşım araçlarında yoğun bir yolcu sayısı oluyor.

Büyükşehir Belediyesi, önlemler kapsamında vatandaşların yoğun olarak kullandığı toplu ulaşım araçlarını ve kapalı duraklara yönelik temizlik çalışmalarını sıklaştırdı. Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanlığı, kent merkezindeki 2 bin kapalı durağı tek tek temizleyerek, dezenfekte ediyor. 8 kişilik iki ekip, durakların daha hijyen olması için iç ve dışını köpükle yıkarken, oturma ve tutmak yerlerini dezenfektan ilaçlarla temizliyor.

 Yine aynı şekilde Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla araçların dış yüzey, araç içi metal plastik yüzeyleri ve tüm iç alanı ilaçlanarak steril hale getiriliyor. Gün içinde binlerce insanın kullandığı toplu ulaşım araçları dezenfekte edilerek, bulaşıcı hastalıkların yayılmasının önlenmesi amaçlanıyor. Antray ve otobüsler, her sabah temiz ve hijyen bir şekilde sefere çıkıyor.

Diğer taraftan Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan broşür ve tanıtım mecralarında sürekli olarak salgın hastalıklardan korunmak için ne yapılması gerektiğine yönelik bilgilendirme yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin broşür ve sosyal medya hesaplarından da bu konuda halkı bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak için paylaşımlarda bulunuluyor.

        Bu tarz çalışmalar oldukça yerinde.

        Sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı toplam 2862 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim