Bugün 31 Mayıs 2020 Pazar
 • Antalya23 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  379,423
  %0.78
 • Dolar
  6,8125
  %0.00
 • Euro
  7,5605
  %0.35

Video Galeri

Tour Of Antalya 2020’nin ilk etabını Mihkel Raim kazandı
3 ülkeden 29 takım ve 173 bisikletçinin katıldığı Tour Of Antalya’da ilk etabı Israel Start-Up Nation Takımı’ndan Mihkel Raim kazandı.


Tour Of Antalya’nın ilk etabı, Vali Münir Karaloğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı ve Tur’un ana sponsoru olan AKRA Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut’un damalı bayrağı sallamasıyla start aldı. Antalya şehir merkezinde bulunan Kaleiçi mevkiinden etaba başlayan bisikletçiler 149.2 kilometrelik etapta kıyasıya bir mücadele verdiler. İlk etap olan Antalya-Antalya yarışını Israel Start-Up Nation Takımı’ndan Mihkel Raim 3 saat 22 dakika 45 saniye ile kazandı.

Yarışın cereyanı
Rüzgarsız ve sıcak sayılabilecek bir havada başlayan yarışın ilk kilometreleri toplu halde gidildi. Düz parkurda dikkat çeken 3-4 atak izlendi, ancak kopma olmadı. 19. kilometre toplu halde geçildi. Ermenek kavşağı kat edilirken yine ataklar başladı. Fakat yine uzun soluklu kaçışlar olmadı. Aksu viyadük altı geçişi de toplu halde geride bırakıldı. Etap temposu normal seyrinde devam etti. Hız ortalama 33-35 kilometre arasında ölçüldü.

İlk ciddi atak
Perge geçilirken A Bloc CT Takımı’ndan Aden Paterson ile Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitali Buts gruptan ilk kaçan sporcu oldu. Bu ikili Peloton (Ana Grup) ile arasındaki zaman farkını 30 saniye kadar açtı. Ana grup tempoyu hızlandırmayınca zaman farkı 1 dakika oldu.

Fark açıldı
Öndeki ikili gittikçe artan bir tempo ile pedal basmaya devam edince yeni zaman farkı önce 2 dakika 10 saniyeye, daha sonra da 2 dakika 50 saniyeye çıktı. Öndeki ikilinin zaman farkını 3 dakikanın üzerine çıkardığı anlarda Peloton’dan iki bisikletçi daha atak yaptı. World Tour Takımı olan Israel Star-Up Nation ekibinden Mateo Badilatti ile Team Sapura Cycling Takımı’ndan Pierpaolo Ficara da ana gruptan kaçtı. Böylece etap yarışı üçe bölünmüş oldu. Öndeki ikili, onu takiben ikinci ikili ve Peloton. Bisikletçiler kategori üçten derecelenen etabın ilk yokuş primi olan alana doğru pedal bastılar.

Yokuş primi sonuçları
Etabın 60’ıncı kilometresindeki yokuş primini Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitaly Buts kazandı ve iki puan alarak yarınki Kemer-Antalya etabında Corendon Airlines sponsorluğundaki turuncu mayoyu giymeye hak kazandı. Etapta gözler 86.1’inci kilometrede gerçekleşecek Doğal Güzellikler primine çevrildi. Bisikletçiler üç parça halinde pedal çevirmeye devam etti. Bisikletçilerin şu ana kadar tempoyu sürekli yüksek tutması ortalama hızın da beklenenin üzerinde seyretmesine neden oldu. İlk yarım saati 49.1, ikinci yarım saati 45.2, son yarım saatide 42 kilometre hızla geçtiler.

Doğal güzellikler prim sonuçları
86.1’inci kilometre geçilirken etabın doğal güzellikler primini kazanan sporcular da belli oldu. Ukrayna Milli Takımı’ndan Vitaly Buts bu kapıyı da birinci olarak geçti. İkinciliği A Blooc CT Takımı’ndan Aden Paterson, üçüncülüğü de Rusya Milli Takımı’ndan Alexander Evtushenko elde etti. Bu kapı ikincisi olan Aden Paterson ise yarınki Kemer-Antalya etabında Fraport TAV Antalya Havalimanı

22 Şubat 2020 Cumartesi 01:32
İzlenme: 726
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim