Bugün 21 Şubat 2019 Perşembe
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  228,239
  %-0.43
 • Dolar
  5,3208
  %0.01
 • Euro
  6,0256
  %-0.20
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türk Gönüllülerden Bulgaristan’a Eğitim Yardımı
13 Şubat 2018 Salı 17:38

Türk Gönüllülerden Bulgaristan’a Eğitim Yardımı

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından uygulanan An EVS Bridge II Projesi kapsamında Türk gönüllüler Bulgaristan'ın Burgaz ilinde...

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından uygulanan An EVS Bridge II Projesi kapsamında Türk gönüllüler Bulgaristan'ın Burgaz ilinde bulunan Snyagovo Köyündeki İlkokula kütüphane ve resim atölyesi açmak için çalışmalara başladı.

Burgaz'a bağlı Snyagovo Köyündeki Dimcho Debelyanov İlköğretim Okulunda başlayan çalışmalarla ilgili Sofya Büyükelçisi Hasan Ulusoy'u ziyaret eden gönüllülerin, 26 Şubat'a kadar çalışmalarını tamamlaması hedefleniyor. Bulgaristanda bulunan Sena Şahin, çalışmaları Ayşe Hilal Kartal ile birlikte yürüttüklerini söyleyerek resim atölyesi ve kütüphanenin tamamlanmasının hemen akabinde aynı okula geri dönüşüm atık atandı da kurulacaklarını söyledi. Şahin: "Avrupa Gönüllüsü olmadan önce Sofya'da ne yapacaktık sorusunu kendimize baya bir sormuştuk. Sonuçta onların kültürünü tanıyacağımız gibi onlara kendi kültürümüzü de doğru şekilde yansıtmalıydık ve Ülkemizden kalıcı bir iz bırakmalıydık. Sofya Büyükelçiliğine mail atarak onlara Bulgaristan'a ülkemizden bir iz bırakarak iki kültürün kaynaşmasını ve uluslararası bir platforma yansımasını, ülkemizi iyi bir şekilde temsil etmek için geldiğimizi bize bu konuda yardım edebileceklerini düşündüğümüzü söyledik. Çağrımız cevapsız kalmadı. Bizlere bir okul temin edebileceklerini ve sadece Türkiye'den gelen kitapları transfer edeceklerini söylemişlerdi. Bulgaristan Burgaz Snyagovo Köyünde Dimcho Debelyanov İlköğretim Okulunda okuyan 105 Türk kardeşimizle bir bağ kurmuş olduk. Onlara Türkçe, İngilizce ve Bulgarca kitapların bulunduğu, hayallerini resmedecekleri kalemlerin, kâğıtların yer alacağı "Resim Atölyesi ve Kütüphanesi'ni açmak için kolları sıvadık. Ve her zamanki yardımseverliği ile Ülkemizin insanları yüreğimizin ritmine ortak oldular. Ayrıca hazırlayacağımız "Geri Dönüşüm Atık Standı" da atölyemizin içinde yer alacak. Katkı sağlayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. 26 Şubat'ta açılışımızı yapacağız" dedi.

Türk Gönüllülerden Bulgaristan’a Eğitim Yardımı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 639 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim