Bugün 17 Ocak 2020 Cuma
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  295,724
  %1.07
 • Dolar
  5,8926
  %0.63
 • Euro
  6,5369
  %0.30

Adem Vural / SON HABER

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adem Vural / SON HABER

Üreten Eller ve Belediyeler

11 Temmuz 2019 Perşembe 07:09

Kamu kurum ve kuruluşların kaynakları en verimli biçimde üreterek tasarruf etmesi ve üretime yönelmesi çok olumlu. Bunu her zaman savunmuşumdur. Bilhassa belediyelerin kendi bünyesinde oluşturdukları atölyeler bunlara güzel örnektir. Daha az maliyetle ürettikleri malzemeleri ilçe halkının yararına kullanırlarken, tasarruf da sağlıyorlar. Bugün Kepez belediyesi’nden söz etmek istiyorum. Kepez Belediyesi’nin bünyesinde bulunan demir işleri atölyesinin işleyen elleri, diyebilirim ki her gün Kepezi güzelleştirmek çalışıyor. 

Kamu kaynaklarının verimli ve etkin kullanılması amacıyla Kepez Belediyesi bünyesinde kurulan ahşap ve demir atölyeleri sayesinde Kepez her geçen gün daha da güzelleşiyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün ahşap atölyesi gibi, demir işleri atölyesi de Kepez için hizmet üretiyor. Kepez’in demir ustaları, ilçenin park ve bahçelerine birçok eser üreterek daha güzel bir kent için çalışıyor.

Demir İşleri Atölyesi’nde çalışan işinin ehli ustalar, el becerileri ile ilçeye estetik katıyor. Demir atölyelerinde üretilen kamelyalar, piknik masaları ve oturma grupları gibi birçok el emeği, üretimin ardından yine belediye işçileri tarafından belirlenen yerlere monte ediliyor.

Demir İşleri Atölyesi, sadece üretmekle kalmayarak, eskiyen ve kullanılmayacak durumda olan mobilyaları ahşap atölyesi ile beraber tek tek toplayarak, bakım ve onarım işini de gerçekleştiriyor. Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde kurulan ahşap ve demir atölyeleri sayesinde, ihtiyaç duyulan ilçe mobilyaları, dışarıdan satın almak yerine tecrübeli belediye personeli tarafından üretiliyor. Aynı ve benzer uygulamaları biliyorsunuz Muratpaşa Belediyemiz de asfalt plent sahası ve atölyesi ile yapıyor. Bu örneklerin artması temennisiyle. Sağlıcakla kalın.

 

Bu yazı toplam 891 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim