Bugün 12 Temmuz 2020 Pazar
 • Antalya31 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  397,185
  %-0.17
 • Dolar
  6,8596
  %0.01
 • Euro
  7,7623
  %0.24

Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ömer Yetgin / BUGÜNLÜK

YÖREX gelenekselleşti…

11 Ekim 2019 Cuma 17:41

 

            “Sizin oraların nesi meşhur?” parolasıyla yöresel lezzetlerin buluştuğu önemli fuarlar arasında yeri alan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı artık Antalya’nın bir markası oldu ve ‘’gelenekselleşti.’’

            23 – 27 Ekim 2019 tarihleri arasında ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde  düzenlenecek olan 10. Yöresel Ürünler Fuarı  öncesi çalışmalar yoğun şekilde sürüyor.

            Fuar öncesinde gazetemize de bir nezaket ziyareti gerçekleştiren ATB Başkanı Ali Çandır; hedeflerinin fuara daha çok katılımın sağlanması ve coğrafik işaretli ürünlere başvurunun bir sinerji yaratması olduğuna vurgu yaptı.

                        Şurası bir gerçek ki; yerel dokunun özünün korunması ve gelecek kuşaklara yaşatılması için işi şansa bırakma lüksümüz yok.

            Her zaman dile getirdiğim gibi yöresel lezzetler ve ürünlerin gelecek kuşaklara aktarımı konusunda titiz bir çalışmanın yürütülmesi kaçınılmaz bir gerçek. YÖREX Fuarı bunun için önemini her geçen gün arttıran bir buluşma haline geldi.

                                   

            Öncelikle şu gerçeğin altını çizmek istiyorum. Yöresel ürünlerin sergilendiği, marka değerlerin bir sentez gibi işlendiği YÖREX Fuarı’nın yerel lezzetlerin, ürünlerin korunması ve yaşatılması adına “atılması gereken adımlardan birisi” olduğuna inanıyorum.

            Antalya Ticaret Borsası tarafından bu yıl 10’ncusu düzenlenecek  YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı; gerçekten Antalya’nın yeni bir heyecanı oldu…

                        Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; Antalya Ticaret Borsası’nın tohumlarını attığı bu önemli organizasyonu  Antalya’ya ayrı bir renk ve heyecan katıyor.

                        Antalya Ticaret Borsası; bu anlamda geçmiş yıllardan gelen tecrübesiyle gelenekselleşen bu organizasyonu daha geniş kitlelere duyuruyor  ve organizasyon bu doğrultuda şekilleniyor.

                                    YÖREX fuarı her şeyden önce yerel dokunun ön plana çıkarılmaya çalışıldığı, kendi kültürümüzün özümsendiği ve önemsendiği bir buluşma.

            Bu buluşmada yerel ürünlerin bir marka değeri ile buluşması noktasında ekonomiye katacağı sinerji hafife alınamaz.   

            Yöresel ürünlerin ve lezzetlerin vitrine çıkarılması, ulusal ve uluslar arası boyutta tanınırlığının sağlanması noktasında önümüzde zorlu ve uzun bir yolculuk var.

            Bu yıl 10’ncusu gerçekleştirilecek YÖREX Fuarı nedeniyle Antalya Ticaret Borsası’nı, tüm emeği geçenleri  ve Ali Çandır’ı kutluyorum.

            Umarım bu sayede Antalya başta olmak üzere coğrafi işaretli ürünlerin sayısı artar ve kaybolmaya yüz tutmuş lezzetler uluslar arası arenada ülkemizin tanıtımına ciddi katkı sunar.

           

           

                       

 

Bu yazı toplam 541 defa okunmuştur.
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim