Bugün 10 Aralık 2022 Cumartesi
 • Antalya10 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1075.667
  %-0.02
 • Dolar
  18.6377
  %-0.02
 • Euro
  19.6256
  %-0.04

Video Galeri

"Adil bir döner sermaye olmazsa sistem geriye gidecektir"
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Başkanı Metin Memiş, "Bu sistemi silip yeniden bir sistem kurmalıyız.

 Burada havuzu ikiye ayıracaksınız sağlık çalışanı havuzu, hekim havuzu. Ve siz önümüzdeki süreçte çalışanların adil bir döner sermaye almasını sağlamazsanız, sistem artık geriye gitmeye başlayacaktır" dedi. 
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık- Sen) Antalya Şubesi’nin Teşkilat Toplantısı, Kemer ilçesi Göynük Mahallesi’ndeki bir otelde gerçekleştirildi. Program kapsamında Zeytin Dalı Harekatı şehitleri için dua edildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlık -Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Zeytin Dalı Harekatı’nda mücadele eden tüm Mehmetçiklere selamlarını göndererek, başarılar diledi. Türkiye’nin zor bir dönemden geçtiğini dile getiren Memiş, ülkenin ne zaman şahlanışa geçse oyunların oynandığını kaydetti. 

"Omuz omuza mücadele edeceğiz" 
Türkiye’nin millet olmanın ruhunu yedi düvele gösterdiğinin altını çizen Memiş, "Çanakkale Destanı’nı millet olarak yazdık, millet olmanın son örneğini 15 Temmuz gecesi gösterdik. O gece de Türkü, Laz’ıyla Kürt’üyle omuz omuza mücadele ettik. Bu ülkeyi işgal ettirmeyeceğimizin mesajını verdik. Sağlık Sen Teşkilatı olarak demokrasi nöbetlerinde ön saflarda yer aldık. Bugünde Zeytin Dalı Operasyonu’yla, Suriye sınırındaki terör örgütlerinin yapılanmasını yok etmek ve ülkeyi parçalamak isteyenlere karşı yaptığımızı herkes biliyor. Millet olarak ayaktayız, bugün hep birlikte omuz omuza mücadele ederek. Ülkemizi bölmek isteyenlere müsaade etmedik asla müsaade etmeyeceğiz" diye konuştu. 
Suriye operasyonlarını iç siyaset malzemesi yapanları eleştiren Memiş, "Hala oradakilere terör örgütü diyemeyenler, terörle mücadeledeki süreci görmeyenler aynı zamanda bunu uluslararası arenada da Türkiye’yi karalama politikası haline getirmeye çalışıyorlar. Kim ne derse desin, kim ne yapsın, bu bir diriliş varoluş, mücadelesidir. Bu ülkenin geleceği için hep birlikte mücadele edeceğimizi bir kez daha ilan ediyorum" dedi. 

"Evet biz tarafız" 
"Bizim bir anlayışımız, bir davamız, bir yolumuz var" diyen Metin Memiş, "Biz bayrak inmesin, vatan bölünmesin, ezan dinmesin, mazlumlar umutsuz kalmasın diye tarafız, bizim tarafımız bu. O nedenle bize yandaşsınız diyorlar. Evet milletin yanında olmak, milletin yanında olanların yanında olmak, mazlumların umudu olanların yanında olmak, yedi düvele meydan okuyanların yanında olmak, darbecilerin karşısında olanların yanında olmak, yandaşlıksa evet yandaşız, yandaş olmaya devam edeceğiz. Bunu söyleyenlere bakıyoruz nasıl yandaş oldukları son 2 ayda ortaya çıktı. Bazı sendikaların nasıl siyaset bağlantılı olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Türkiye’de zor iş çamur at izi kalsın anlayışıyla yapılıyor. Bizim davamız bu ülkenin bekası davası, biz milletin sözcüsü olacağız, ülkemize sahip çıkacağız, mazlumların sesi olacağız diyerek sahada sesimiz sözümüz oldunuz. Bu mücadeleyle ülkemiz bugünlere geldi. Yasaklara karşı mücadeleyi hep birlikte verdik" diye konuştu. 

17 Mart 2018 Cumartesi 10:07
İzlenme: 1573
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim