Bugün 07 Ekim 2022 Cuma
 • Antalya24 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1017.491
  %-0.53
 • Dolar
  18.5844
  %-0.01
 • Euro
  18.1665
  %-0.15

Video Galeri

Bakan Turhan’dan Antalya İzmir arası hızlı tren ve otoyol müjdesi
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Antalya-İzmir arasını hızlı tren ve otoyolla bağlamayı planladıklarını belirterek, "Bununla ilgili proje çalışmalarımız da devam ediyor. Onları da önümüzdeki dönemde yatırım programına alarak yapım çalışmal


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Antalya’ya gelerek Konyaaltı ilçesinde yapımı devam eden Serbest Bölge Köprülü Kavşağı yapımı çalışmalarını yerinde inceledi. Burada bilgiler alan Bakan Turhan, ardından Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Antalya Çevre Yolları Kontrol Şefliğine gelerek, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Turhan, Antalya’nın turizm ve tarım konusundaki önemine dikkat çekip, buna bağlı kentte oluşan trafik sıkıntısına işaret etti. 
Gelişen Türkiye ile birlikte Antalya’nın da bu durumdan nasibini aldığını belirten Turhan, Antalya’nın çevre illerle olan karayolu bağlantılarını önemli ölçüde bölünmüş hale getirdiklerini söyledi. Özellikle Antalya merkezli yolların kesişen önemli akslarının birleştiği yerlerde köprülü kavşak yapma ihtiyacı duyulduğunu ifade eden Turhan, "Bugün Antalya sahil yolu ve Burdur-Antalya-Kemer istikametinde bulunan köprülü kavşağımızın şantiyesinde bulunuyoruz. Burası özellikle yaz aylarında hem zemin kavşağın mevcut trafiği geçirmekte çok zorlandığı, trafik akışında tıkanıklıklara neden olduğu bir kavşaktı. Burayı köprülü kavşak haline getiriyoruz. İnşallah önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlanarak köprülü kavşak haline gelecek ve kesintisiz trafik akım koşullarında hizmet verecek" dedi. 
Antalya’nın komşu illerle olan bağlantısında da çalışmaların devam ettiğini kaydeden Bakan Turhan, "Akdeniz sahil yolu, gerek Mersin istikametinde, gerekse Fethiye-Muğla istikametindeki bölünmüş yol çalışmalarımız devam etmekte. Yine Alanya çevreyolunda çalışmalarımız devam ediyor. Antalya ilimizi Anadolu’ya bağlayan, iç kesimlerdeki güzergahlarda da iyileştirme çalışmalarımız devam etmekte. Bunlardan Afyon-Burdur istikameti, Konya-Seydişehir ve Beyşehir istikameti. Yine Konya ilimizin Alanya’ya bağlantısını sağlayan Hadim-Taşkent Alanya yolu, halk dilinde Kuşyuvası olarak bilinen kesimde yol standartlarını iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. Tabi Toroslar'ın bulunduğu bu arazide tünellerle, viyadüklerle bu güzergahları iyileştirme, standartlarını yükseltme ve seyahat süresini kısaltma amacıyla yaptığımız projelerde çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu. 

19 Ocak 2019 Cumartesi 02:51
İzlenme: 863
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim