Bugün 23 Eylül 2023 Cumartesi
 • Antalya24 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1680.862
  %-0.02
 • Dolar
  27.1357
  %-0.20
 • Euro
  28.8574
  %0.26
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bilecik’te Hafriyat Sahası Ve Geri Dönüşüm Tesisi Faaliyete Girdi
17 Ekim 2018 Çarşamba 15:38

Bilecik’te Hafriyat Sahası Ve Geri Dönüşüm Tesisi Faaliyete Girdi

Bilecik Belediyesi ile kamu kurumlarının işbirliğinde hazırlanan projeyle hafriyat sahası ve geri deri dönüşüm tesisi oluşturulurken, tesis Bilecik'in...

Bilecik Belediyesi ile kamu kurumlarının işbirliğinde hazırlanan projeyle hafriyat sahası ve geri deri dönüşüm tesisi oluşturulurken, tesis Bilecik'in ilk ruhsatlı Hafriyat Sahası ve Geri Dönüşüm Tesisi olma özelliği taşıyor.

Bilecik merkez Gülümbe köyü Karçal mevkinde bulunan alanda hizmet vermeye başlayan Hafriyat Sahası ve Geri Dönüşüm Tesisinde kenttin mücavir alanları içinde oluşan inşaat atıkları, moloz ve çevreye zarar veren atıkların yeni kurulan hafriyat sahasında geri dönüşecek. Bilecik Belediyesi ile kamu kurumlarının işbirliğinde hazırlanan projesi kapsamında hazırlanan tesisin işletmeciliğini yapan Cihan Cevher tesis hakkında bilgi vererek, "Belediye öncülüğünde gerçekleştirilen çalışma ile ilimizdeki sanayi kuruluşları, devlet daireleri, kurumlar ve inşaat firmalarının atıkları, kurulan tesiste işlenerek, hem çevremiz korunacak hem de ekonomiye katkı sağlanacak. Kurulan tesis ile Yol malzemesi, dolgu malzemesi, beton malzemesi gibi atıklar işleme tabi tutularak çakıl taşı olarak kullanıma sunulacak. Hafriyat Toprağı ve İnşaat/Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince kurulan tesis ile Bilecik'te hafriyat atıkları doğaya zararsız hale getirilmekle birlikte geri dönüşüme tabi tutularak ülke ekonomisine katkı sağlayacak" dedi.

Öte yandan Cevher, Hafriyat Toprağı ve İnşaat/Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince Bilecik il sınırları içerisinde hafriyat toprağı ve inşaat/yıkıntı atıklarından kaynaklanan çevresel ve görsel kirliliğin önlenebilmesi için gerçekleştirilen çalışma ileri ki dönemlerde örnek bir proje olarak gösterilmesi hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 296 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim