Bugün 27 Mart 2023 Pazartesi
 • Antalya16 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1200.909
  %-0.89
 • Dolar
  19.0816
  %0.17
 • Euro
  20.6103
  %0.54

Video Galeri

Böcek, Antalya için 6 başlık altında 77 projesini tanıttı
CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, 6 başlıkta yer alan 77 projesini yaptığı tanıtım toplantısıyla açıkladı.
Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, proje tanıtım toplantısını Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleştirdi. Böcek, 20 yıldır büyük bir onurla aralıksız sürdürdüğü Konyaaltı Belediye Başkanlığı görevinden sonra, doğup büyüdüğü kente vefa borcunu ödemek için Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olduğunu söyledi. 
 
Belediyeciliğin sadece betonla, asfaltla, taşla, inşaatla değil, insan sevgisiyle, hizmet aşkıyla ilgili olduğuna inandığını dile getiren Böcek, “Çünkü bana göre belediyecilik, insanların yaşamlarını kolaylaştırmak, dertlerine derman olmaktır. Belediye Başkanı olduğum 20 yıllık süre içinde, vicdanımı rahatsız edecek hiçbir şeyin altına imza atmadım, tutamayacağım sözü asla vermedim. Gerçekleştirdiğimiz her projede önceliğimiz, halkımızın daha mutlu ve huzurlu olmasına, yaşam kalitesini artırmaya yönelikti. Geriye dönüp baktığımda, bunu birlikte başardığımızı görmekten çok büyük mutluluk duyuyorum.”diye konuştu. 
 
"Katılımın olduğu yerde atılım olur" 
El ele, gönül gönüle vererek, Antalya’yı hakettiği konuma birlikte getireceklerini kaydeden Muhittin Böcek, “ Bu yüzden “Ben, sen yok, biz varız, biz birlikte yaparız” diyoruz. Antalya gibi bir şehri tek elden, tek merkezden yönetmek mümkün değil. Dünyanın bütün modern kentleri artık ortak akılla, halkın yönetime katılımıyla yönetiliyor. Üstelik bu yönetim modeli, çok da başarılı oluyor. Biz de Antalya’mızı ortak akılla yönetmeyi esas 
alacağız. Antalyalı hemşehrilerimizi yönetim sürecine dahil edeceğiz, karar alma süreçlerinde onların söz sahibi olmasını sağlayacağız. Antalya’da söz sahibi Antalyalı hemşehrilerim olacak. Gençlerin, kadınların, yaşlıların, engel tanımayan kardeşlerimin, yerleşik yabancı hemşehrilerim; kısaca toplumun her kesiminden vatandaşımızın isteklerini, taleplerini, onlardan dinleyeceğiz. Antalya ortak sorunlar karşısında beraber hareket eden, ortak karar veren bir şehir haline gelecek. Çünkü biliyorum ki katılımın olduğu yerde atılım da olur.”diye konuştu 
23 Şubat 2019 Cumartesi 11:07
İzlenme: 881
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim