Bugün 02 Aralık 2021 Perşembe
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  765.51320
  %1.58
 • Dolar
  13.4838
  %1.40
 • Euro
  15.2789
  %1.78
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Borsa, faiz ve dövize karşıyız”
17 Ekim 2021 Pazar 17:10

“Borsa, faiz ve dövize karşıyız”

Yabancı sermayeye değil, borsa, faiz ve dövize karşı olduklarını vurgulayan Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, hayata geçirecekleri adil düzen modeliyle bankaların paradan para kazanamayacağını söyledi.

Saadet Partisi (SP) Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, parti il binasında gençlerle biraraya geldi. Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Necip Gencer ile Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyon Başkanı Mustafa Rüzgar’ın da katıldığı buluşmada konuşan SP İl Başkanı Düzen, Partinin kurucu lideri eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ile anılarını paylaşarak gençlere tavsiyelerde bulundu ve, “Her biriniz birer Erbakan olarak yolunuza devam edeceksiniz” dedi. Ekonomiye ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Düzen, adil düzen vurgusu yaparak borsa, faiz ve dövize karşı olduklarının altını çizdi. Düzen, Erbakan hükümeti döneminde uygulanan ekonomik programın bugün dahi unutulamadığını da dile getirdi.

 

“TEK İSTEĞİMİZ GENÇLERİN DERTLERİNE DERMAN OLMAK”

Gençlerin dertlerini, sıkıntılarını paylaşmak istediklerini belirten Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Necip Gencer, “Gençlere sadece sözde değil özde, gerçek manada dertlerine derman olabilecek çözümler üretmek ve bu çözümleri arazide uygulamak için bu tür buluşmaları gerçekleştiriyoruz. Hem ülkemizdeki hem de kentimizdeki genç kardeşlerimizin dertlerine derman olmak için bizler buradayız. Tek isteğimiz gerçek manada genç kardeşlerimizin dertlerine derman olmak, sıkıntılarına çözüm bulmak. Bugün burada önümüzdeki uzun yıllar birlikte omuz omuza yapacak olduğumuz çalışmaların temelini atıyoruz. Çevremizdeki gençleri kurtaracak, onların ellerinden tutacak olan yine gençlerdir. Biz bir tane de olsa çevremizdeki genç arkadaşımızın elinden tutar, derdine derman olursak başta Antalyamız, sonra Türkiye’miz, sonra da dünyanın değiştiğini göreceğiz. Çünkü, bugünün Türkiye’sini, dünyasını yönetenler bir zamanın gençleriydi. Bugünün gençleri ise geleceğin Türkiye’sini ve dünyasını yönetenler olacak” şeklinde konuştu. Gençlerin dertlerinin çok fazla umursanmadığını dile getiren Anadolu Gençlik Derneği Üniversite Komisyon Başkanı Mustafa Rüzgar ise, gençler için ellerinden gelen gayreti ortaya koymaya çalıştıklarını belirtti.

f99bc457-4025-4c83-a2a6-38cf10a34642.jpg

“GENÇLİK YILLARIMA GERİ DÖNDÜM”

Partinin kurucu lideri eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan ile anılarını paylaşarak gençlere tavsiyelerde bulunan SP Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise, gençleri karşısında görünce gençlik yıllarına geri döndüğünü belirterek gençliğinde yaptığı çalışmaları hatırlattı. Yarım asırdan fazla bir yolculuğu temsil ettiklerini dile getiren Düzen, partide emeği geçenlere teşekkür ederek, hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

 

“VATANINIZI VE MİLLETİNİZİ EN İYİ ŞEKİLDE MÜDAFAA EDİN”

Gençlere adil bir düzen kurmak için mücadele vermeleri gerektiğini söyleyen Düzen, “Vatanınızı ve milletinizi en iyi şekilde müdafaa edin. İç ve dış mihraklara karşı koruyun. İktisaden, siyaseten, ilmen, ahlaken koruyun. Manevi olarak olduğu gibi maddi olarak da kalkınmayı gerçekleştirin” diye konuştu.

 

“KİMSEYİ DÜŞMAN OLARAK GÖRMÜYORUZ”

Parti olarak kimseyle kavga peşinde olmadıklarının altını çizen Düzen, “Kimseyi hasım, düşman olarak görmüyoruz. Karşımızdaki siyasi partileri sadece rakip olarak görüyoruz. 85 milyon memleket evladı, 2 milyar İslam alemi, 7 buçuk milyar insanlığı kucaklayacağız. Kimseyle kavga etmeyeceğiz. Milli görüşün temel esası budur. Biz şuanda geçim ittifakıyla ilgili çalışıyoruz. Hiçbir ittifakın içinde değiliz. İttifaklar seçim zamanında konuşulacak konular. Mümkünse tek başımıza seçime girmeyi tercih ederiz. Yüzde 10 barajı kalksın bakalım bi. Milli görüş hareketinin, partimizin alacağı oyu göreceksiniz” dedi.

4188b547-2903-49fc-983a-4654f0caa6d4.jpg

FAİZ ÖDEMELERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Ekonomiye ilişkin değerlendirmede de bulunan Düzen, Hazine’nin iç ve dış borç ödemelerine dikkat çekti. İç ve dış borç ödemelerindeki faiz ödemelerine işaret eden Düzen, 51.1 milyar liralık toplam borç ödemesinin 13.5 milyar lirasının faiz ödemesi olduğunu kaydetti. Borçların ödenebilmesi için yeni borçlanmalara gidildiğine işaret eden Düzen, milli görüşün faizle mücadele ettiğini kaydederek sistemin sıkıntılı olduğunu dile getirdi.

 

“HEPİMİZ BANKALARA ESİR EDİLDİK”

Mecliste grubu bulunan siyasi partilerin ekonomik modelinin birbirinden farkı olmadığını kaydederek Kemal Derviş Fisher modelini uyguladıklarını, kendilerinin ise adil düzen sistemini vaat ettiklerini vurgulayan Düzen, Kemal Derviş Fisher modelinin batan bankaları ihya etmek olduğunu söyledi. "Hepimiz bankalara esir edildik" diyen Düzen, bankaların elde ettikleri net kara dikkat çekti.

 

ADİL DÜZEN VURGUSU

Adil düzen olarak tarif ettikleri ekonomik modelin 31 maddeden oluştuğunu hatırlatan Düzen, “3 maddesi devletle ilgili. 7 maddesi para, 7 maddesi vergi, 7 maddesi kredi esasları ve son 7 maddesi de sosyal güvenlik esasları ile ilgili. Sistemimizde faiz olmadığı için bankalar paradan para kazanamıyor. Paradan para kazanamadıkları için varlıklarını devam ettirmek istiyorlarsa ister istemez üretimin bir parametresi olacak. Üretimden elde ettikleri kar daha fazla olacak. Adil düzende her çocuk sigortalı olarak doğacak. 31 maddelik bu sistemimizi hayata geçirdiğimizde yeni, yaşanabilir ve büyük bir Türkiye’nin temelini atacağız. Herkesin sebepleneceği bir sistem vaat ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“BORSA, FAİZ VE DÖVİZE KARŞIYIZ”

Saadet Partisi’nin yabancı sermayeye karşı olmadığının altını çizen Düzen, “Biz borsa, faiz ve dövize karşıyız. Adil düzende, paranın değerini üretim miktarı belirler. Bermuda şeytan üçgeni belirlemez. Yabancı sermayenin parasını dövize, mevduata, borsaya, sıcak paraya yatırmak yerine üretime yatırması halinde onun önünü biz açacağız” açıklamasında bulundu.

f069d497-46ce-435a-8d49-47c9c78a8e40.jpg

“ERKEN SEÇİM BEKLİYORUM”

Konuşmasından sonra kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Düzen, AK Parti’nin her geçen gün eridiğini öne sürerek 2022 yılının ikinci yarısında erken seçim beklediğini söyledi. Kendilerinin seçime hazır olduklarını ifade eden Düzen, yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını ifade etti.

 

“ZAMLARIN ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

Son dönemlerde özellikle temel ihtiyaç malzemelerine ard arda gelen zamlara işaret ederek Necmettin Erbakan’ın 11 aylık hükümeti döneminde hiç zam yapılmadan ücretlerde artış sağlandığına dikkat çeken Düzen, Saadet Partisi’nin iktidara gelmesi halinde zulüm haline gelen zamların önüne geçileceğini vurguladı. HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim