Bugün 29 Mart 2023 Çarşamba
 • Antalya13 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1207.475
  %-0.46
 • Dolar
  19.1085
  %0.01
 • Euro
  20.7063
  %-0.30
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Durmak yok yola devam”
26 Ocak 2023 Perşembe 17:11

“Durmak yok yola devam”

Daha önce iki defa il başkan adayı olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıkan ve İbrahim Ethem Taş’ın istifasından sonra üçüncü defasında Başkanlığa atanan AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, “Bizde küsmece,

Daha önce iki defa il başkan adayı olarak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın huzuruna çıkan ve İbrahim Ethem Taş’ın istifasından sonra üçüncü defasında Başkanlığa atanan AK Parti Antalya İl Başkanı Ali Çetin, “Bizde küsmece, darılmaca, gücenmece yok. Çünkü hizmet etme anlayışıyla gidiyoruz. Sorumluluğu aldık, bu yükü hep beraber göğüsleyeceğiz. Hep beraber Antalya'da partimizi birinci yapacağız” diye konuştu. Birlik beraberlik mesajları veren Çetin, “AK Parti kadrolarının heyecanı, sevgisi ve ilk günkü aşkla, durmak yok yola devam” dedi.

 

AK Parti Antalya eski İl Başkanı İbrahim Ethem Taş'ın yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanlığı'na Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Aksu Belediyesi Meclis Üyesi Ali Çetin atandı. AK Parti’nin yeni İl Başkanı Ali Çetin, Ankara’dan dönüşünde il binası önünde partililer tarafından davul-zurna eşliğinde alkışlarla karşılandı. Ankara’dan diğer başkan adaylarıyla birlikte dönen ve kalabalık tarafından coşkuyla karşılanan Çetin ilk açıklamasında birlik beraberlik mesajları verdi. Aksu ve Büyükşehir Belediye meclis üyeliklerine devam etmesinin önünde yasal bir engel bulunmadığını belirten Çetin, meclis üyeliğinden istifa edip etmemeyi değerlendireceklerini kaydetti. Çetin, yönetimde köklü bir değişiklik düşünmediklerini de açıkladı.

sam-0264.jpg

“HALKA HİZMET HAKKA HİZMET ETMEKTİR ANLAYIŞIYLA ÇALIŞIYORUZ”

Partililere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileten Çetin, “AK Parti Antalya Teşkilatımız birlik, beraberlik ve huzur siyasetinin örneği olan bir teşkilattır. Bu sebepledir ki bu bayrak ve hizmet değişim sürecinde öne çıkan yegane kavram birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk olmuştur. 2023 seçimlerinin arifesindeyiz. AK Partimiz milli ve manevi değerlerine sarsılmaz bir bağlılıkla, son 21 yılda Antalya'mıza ve ülkemize saymakla bitmeyecek eserler ve hizmetler üretmiştir. Pandemi sonrasında dahi bu eserleri yapmaya devam etmiştir. AK Parti ve ak kadrolar görev başındaysa orada hizmet vardır, eser vardır. Çünkü ak kadrolar halka hizmet etmek, hakka hizmet etmek anlayışıyla çalışmaktadır. Antalya'da son 4 yıldır Büyükşehir başta olmak üzere bir kısım belediyelerde AK Partili kadroların görev almadığı süreçlerde, Antalya'mıza hiçbir hizmet yapılmamıştır" dedi.

sam-0260.jpg

"HEYECANLA ÇALIŞACAĞIZ"

Cumhuriyetin 100. Yılında “Türkiye Yüzyılı" ufku ve vizyonunu ortaya koyan AK Parti'nin, Antalya ve Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma arzusunda olduğunun altını çizen Çetin, şunları dile getirdi:

“Tüm bunlara rağmen karşımızda ülkemizin birlik ve beraberliğini hiçe sayarak milli duyguları olan her ferdin gurur ve heyecanla izlediği projelere saldırmayı muhalefet yapmak zanneden bir güruh olduğu hepimizin malumu. 14  Mayıs'ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti'mize gönül ve emek vermiş tüm ak gönüllü dava arkadaşlarımla beraber, daha büyük bir heyecan ve coşkuyla, hiçbir şekilde ama veya fakat demeden büyük bir heyecanla çalışarak Antalya’mızdan çok güçlü bir desteği dünya lideri, adam gibi adam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a buradan hep birlikte göndereceğiz. Bizim siyaset ve teşkilat ile aramızdaki en kıymetli bağ partimizle kurulmuş olan bağdır. AK Parti'mize üye olan üyelerimizden mahalle teşkilatlarımıza, sandık kurullarımızdan ilçe başkanlarımıza kadar bu sevdaya gönül veren kardeşlerimize, dünden bugüne partimize gönül veren yol arkadaşlarımıza sesleniyorum; bugün birlik, beraberlik, kardeşlik ve heyecanla, aşka çalışma günüdür."

sam-0283.jpg

"DURMAK YOK YOLA DEVAM"

“Antalya'ya, Türkiye'ye hizmet etme derdi olan herkesi AK Parti çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum” diyen Çetin, AK Parti'nin şehrine ve ülkesine sevdalı olan herkese kollarını açan bir hareket olduğunu vurguladı. Yeni dönemde kuşatıcı bir hizmet anlayışıyla, yol arkadaşlarıyla Antalya ve Türkiye'yi birlikte yönetmek düsturuyla hizmet edeceklerinin altını çizen Çetin, "AK Parti kadrolarının heyecanı, sevgisi ve ilk günkü aşkla, durmak yok yola devam” dedi.

 

"BİZDE KÜSMECE, DARILMACA, GÜVENMECE YOK"

AK Parti'de hizmet yarışında olduklarını ve bayrağı kendisinin devraldığını ifade eden Çetin, "Bu bir bayrak yarışı. Partimizde görevler, sorumluluklar hiçbir zaman bitmiyor. Duruşumuzla, tavrımızla, aidiyetimizle, partiye olan sevdamızla, sizlere karşı olan diyalogumuzla 2 defa Ankara'ya il başkan adayı olarak gittim. Bu gidişim üçüncüydü. Bizde küsmece, darılmaca, gücenmece yok. Çünkü hizmet etme anlayışıyla gidiyoruz. Sorumluluğu aldık, bu yükü hep beraber göğüsleyeceğiz. Hep beraber Antalya'da partimizi birinci yapacağız. Hem yerelde hem genelde Cumhurbaşkanımıza yüz akıyla, Antalya'da kaldığı yerden başarılarımızı artırarak devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

sam-0289.jpg

“MECLİS ÜYELİĞİYLE BİRLİKTE BU GÖREVİ YAPMAMIN ÖNÜNDE YASAL BİR ENGEL YOK”

Aksu ve Büyükşehir belediye meclis üyeliğinden istifa edip etmeyeceği ve yönetimde değişiklik yapıp yapmayacağı sorulan Çetin, meclis üyeliklerine devam edip etmemekle ilgili istişare yapacaklarını söyledi. İl başkanı olarak meclis üyeliği yapmasının önünde yasal bir engel bulunmadığını belirten Çetin, “Bu süreci nasıl yöneteceğimizi ilgili kurullarımızla değerlendireceğiz ve bir karar vereceğiz” dedi. İstifa etmesi halinde Aksu Belediye Meclisi’ne kendisinden sonraki AK Partili ismin geleceğini bildiren Çetin, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ise milletvekilliği gibi bir dağılımın söz konusu olduğunu belirterek alınan oy oranına göre sırada kim varsa onun geleceğini açıkladı.

 

“YÖNETİMDE KÖKLÜ BİR DEĞİŞİKLİK DÜŞÜNMÜYORUZ”

Antalya Teşkilatının güçlü bir teşkilat olduğunun altını çizen Çetin, yönetimde köklü bir değişiklik düşünmediklerini bildirdi. Çetin, “Teşkilatımızın kuruluşundan bu güne il başkanlarımızın hepsi çok güzel temeller attı ve katkılar koydu. Bu temeller üzerinde giden teşkilatımızla gıpta ile takip edildik. Birliği beraberliği bozmayan, kardeşliği öncelik edinen, kırgınlığa, küskünlüğe fırsat vermeyen, ona zemin hazırlamayan bir teşkilat yapımız var. Bizim öncelikli görevimiz geçmişten gelen bu yapıyı korumak. Seçime kısa bir süre kaldı. Bu kadar kısa bir süreçte köklü bir değişikliğin doğru olmadığı kanaatindeyiz. Arkadaşlarımızdan işleri, sağlığı, farklı düşüncesi gereği ayrılmak isteyen olursa onların yerine bize katkı koymak isteyen, bizimle bu süreci paylaşmak isteyen, tecrübeli, deneyimli arkadaşlarımızı takviye ederiz. Küçük bir değişiklikle yönetimimiz şekillenecek” şeklinde konuştu. HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 1761 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim