Bugün 03 Ekim 2022 Pazartesi
 • Antalya30 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  998.857
  %1.10
 • Dolar
  18.5429
  %0.26
 • Euro
  18.1999
  %0.44
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İNOVATSO’dan Berlin’e ihracat
09 Ağustos 2022 Salı 13:05

İNOVATSO’dan Berlin’e ihracat

ATSO tarafından hayata geçirilen İNOVATSO’nun sunduğu imkanlardan yararlanan Elektrik Elektronik Mühendisi Cem Yüceer, 6 ay önce kendi markası Cemings’i yarattı. 1 hafta gibi kısa bir sürede adreslenebilir LED teknolojisine ait yazılım geliştiren Yüceer,

ATSO tarafından hayata geçirilen İNOVATSO’nun sunduğu imkanlardan yararlanan Elektrik Elektronik Mühendisi Cem Yüceer, 6 ay önce kendi markası Cemings’i yarattı. 1 hafta gibi kısa bir sürede adreslenebilir LED teknolojisine ait yazılım geliştiren Yüceer, ilk ihracatını Almanya’nın başkenti Berlin’e yaptı. Yüceer’in hedefinde İngiltere’ye ihracat var.

 

Yenilikçi fikirlerin ortaya çıkmasına imkan sunan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) İnovasyon Merkezi-İNOVATSO, geleceğin projelerinin hayata geçirilmesini sağlıyor. Özellikle gençlerin sıklıkla kullandığı inovasyon merkezinin imkanlarından yararlanan Elektrik Elektronik Mühendisi Cem Yüceer, 6 ay önce kendi markası Cemings’i yaratarak ilk ihracatını gerçekleştirdi. 1 hafta gibi kısa bir sürede adreslenebilir LED teknolojisine ait yazılım geliştiren Yüceer, geliştirdiği yazılımı Almanya’nın başkenti Berlin’e ihraç etti. Elektronik sistemler üzerine elektronik kart ve yazılım geliştiren Yüceer’in, Berlin’e ihracatını yaptığı projenin üzerinde Türk mühendisin imzası var. Eğlence sektörüne yönelik çalışmalarının Avrupa’nın birçok şehrine ihraç edilebilecek nitelikte olduğunu belirten Yüceer, yeni hedefinin İngiltere’ye ihracat yapmak olduğunu bildirdi.

af35f227-e546-4234-a947-4e7c91b04d9c.jpg

“AVRUPA’NIN BİRÇOK ŞEHRİNE İHRAÇ OLABİLECEK ÜRÜNLER”

Almanya’ya ihracatını yaptığı projenin adreslendirebilir LED sistemlerinin yazılım geliştirmesiyle ve üretimiyle ilgili olduğunu belirten Yüceer, “Projeyi 1 hafta gibi kısa sürede yapabildim. Arka planda sürekli eğlence sektöründe geliştirmelerimiz sayesinde bir çok projeye uygun ürün çıkarabilmekteyim. Ürünlerimiz Avrupa’nın bir çok şehrine ihracat olabilecek seviyede ve bütün sertifikasyon süreçlerini başarıyla tamamlamıştır. Bir sonraki hedefim İngiltere’ye ihracat yapmak. İhtiyaçlarının ne olduğunu biliyorum. Yazılım ve donanımımız buna hazır. Ülkemiz için katma değerli ürünler geliştirmeye devam edeceğim. İhracat yapabilme potansiyelimizi biliyorum. Cemings markasını 6 ay önce kurdum. İçerisinde elektrik ve elektronik çözümler sunmakta. İnanıyorum ki Cemings markası, daha iyi yerlere gelecek” diye konuştu.

sam-1670-001.jpg

İNOVATSO’YA TEŞEKKÜR

Antalya’da çalışmalarını gerçekleştirebileceği bir yer ararken karşısına İNOVATSO’nun çıktığını belirten Yüceer, “Kafamdaki projeleri nasıl yapabilirim? diye düşünürken İNOVATSO karşıma çıktı. Görünce çok sevdiğim bir yer oldu. Atölyede sunulan bütün imkanlardan faydalanıyorum. Yenilikçi fikirleri açığa çıkarma ve projeleri geliştirmede burası çok iyi. Bizlere bu imkanı sağlayan başta ATSO Başkanımız Davut Çetin olmak üzere tüm yetkililere ve İNOVATSO ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

sam-1662-004.jpg

EĞİTİM, TARIM, ENDÜSTRİ VE EĞLENCEYE YÖNELİK PROJELER

Yüceer’in eğitim, tarım, endüstri ve eğlence sektörlerine yönelik çeşitli projeleri bulunuyor. Eğlence sektörü için akıllı led sistemler geliştiren Yüceer’in markası Cemings, aynı zamanda Antalya’da eğlence sektöründe yazılım çözümleri sunuyor. Elektronik donanımlarla birlikte eğlence sektörüne ürün geliştiren marka, Antalya’nın bir çok ihtiyacına donanım ve yazılımla cevap verebiliyor. HABER: YUSUF KATRAĞ

Bu haber toplam 1795 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim