Bugün 03 Mart 2024 Pazar
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  2102.871
  %0.00
 • Dolar
  31.3591
  %0.00
 • Euro
  34.0192
  %0.00
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konyaaltı’na Sert aday adayı
01 Aralık 2023 Cuma 16:28

Konyaaltı’na Sert aday adayı

Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Başkanı Osman Sert, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Konyaaltı Belediyesi’ne başkan aday adayı olan ANTGİAD Başkanı Osman Sert, yaptığı açıklamada, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünya’nın En Güzel Yeri’ olarak nitelendirdiği Antalya’nın bir evladı olarak memleketimi ileri taşımak, insanlarımızın yaşam kalitesini ve refahını yükseltmek, gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğe umutla bakabilmelerine katkı koymak üzere daha fazla sorumluluk almak istediğimi kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Bu isteğimi 2024 yerel seçimlerinde, doğup büyüdüğüm Antalya’mızın, halen ikamet ettiğim incisi; Konyaaltı’mızın Belediye Başkanı olmak üzere aday adaylığı başvurumu İl Gençlik Kollarında siyasi hayatıma başladığım ve Konyaaltı İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunduğum Cumhuriyet Halk Partimize yaparak resmileştiriyorum” dedi.

 

“KENT İÇİN DERTLENEN, SORUNLARA ÇÖZÜM ÜRETME GAYRETİ İÇERİSİNDE OLAN EKİPLERLE ÇALIŞTIM”

Antalya’nın bugüne kadar kendisine tarifsiz güzellikler bahşettiğini belirten Sert, “Üniversiteye kadar bu şehirde okudum. Üniversite sonrası tekrar döndüğüm şehrimizde iş hayatına atıldım. Bu şehirde kazandım, bu şehirde aile kurdum. Bu güzel şehrin genç bir iş insanı olarak sivil toplum kuruluşlarında sorumluluk aldım, her kademede bu kente ve ülkeme katkı verme gayretinde oldum. Başkanlığından saymanlığa sorumluluk alarak görev yaptığım tüm STK’larda trafikten göç sorununa, deprem riskinden eğitim adımlarına kadar hemen her konuda bilimsel çalışmalara dayanan görüş bildirme sorumluluğunu omuzlarımda hissettim. Liyakatli, fedakâr ve bu kent için dertlenen, sorunlara çözüm üretme gayreti içerisinde olan ekiplerle çalıştım, çalışmaya da devam ediyorum. Bugün, geçmişe baktığımda gönül rahatlığıyla elimden gelen katkıyı sunmaya çalıştığımı söyleyebiliyor, çocuğumun gözlerine gururla bakabiliyorum” ifadelerini kullandı.

 

“HAYALLERİMİZ VAR”

Konyaaltı için hayalleri olduğunu kaydeden Sert, “Önümüzdeki süreçte yerel yönetimlerde alacağım sorumlulukla bugüne kadar sivil toplum örgütlerinde sergilediğim performansın çok daha fazlasını yapabileceğimize inanıyorum. Konyaaltı için hayallerimiz, arzularımız, vizyoner gençliğimiz ve enerjimiz var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin arkasına aldığı değişim rüzgârı ile gençliğimizi, memleket sevgimizi, çalışma azmimizi, projelerimizi bir araya getirdiğimizde, belediyeyi halkımızın en yakın yaşam alanı, proje üretim merkezi yaptığımızda bize emanet edilen değerleri ilçemizde bir basamak daha yukarı taşıyacağımıza gönülden inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

“SİYASETİ MESLEK DEĞİL, HİZMET ETME MAKAMI OLARAK DEĞERLENDİRİYORUM”

Siyaseti meslek olarak görmediğinin ve hizmet etme makamı olarak değerlendirdiğinin altını çizen Sert, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ben ve ekibim siyaseti meslek olarak görmeyen, siyaseti hizmet etme makamı olarak değerlendiren, dijitalleşen dünyada yenilikçi değişimleri yakından takip eden, Konyaaltı’mızı ve sakinlerini dünya standartlarında bu imkânlarla buluşturacak ve huzurla yaşadıkları bir ilçe haline getirebilecek liyakate sahip insanlarız. Bebeğinden yaşlısına insanlarımızın yaşamaktan keyif alacağı bir Konyaaltı hayalimiz için yetki istiyoruz. Bize verilecek büyük sorumluluğun anlamını biliyoruz ve gereğini yapacağımıza dair de en ufak bir şüphemiz bulunmamakta. Bu duygu ve düşüncelerle saygılar sunuyor, üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’ne aday adaylığı başvurumun başta ülkemize daha sonra da şehrimize hayırlı olmasını diliyorum.” (HABER MERKEZİ)

Bu haber toplam 1383 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim