Bugün 02 Aralık 2023 Cumartesi
 • Antalya13 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1923.087
  %-0.00
 • Dolar
  28.8712
  %0.08
 • Euro
  31.4364
  %0.05

Video Galeri

“Maduro 'dizi sayesinde belki Müslüman olabilirim'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Diriliş Ertuğrul’un ekibi Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde düzenlenen Gençlik Söyleşisi’ne katıldı.
 Çavuşoğlu, “Eylül ayında Venezuela’ya gittiğim zaman ikili görüşmeleri yaptım. Maduro ‘bu dizi gerçek İslamiyet'i öğretiyor ve belki bir gün bu dizi sayesinde Müslüman olacağım’ dedi. Bunları duyunca gurur duyuyoruz ve mutlu oluyoruz” dedi. 
Antalya'da Turizm Merkezi Belek'teki bir otelde Yunanistan Dışişleri Bakanı Georgios Katrugalos ile ortak basın toplantısı katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu buradan da Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Amfi Tiyatro’da Üniversiteli Aktif Gençlik (ÜNİAK) tarafından organize edilen Gençlik Söyleşileri katıldı. Bakan Çavuşoğlu’na TRT ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, dizinin Abdurrahman karakterine hayat veren Celal Al, Bamsı karakterinin mimarı Nurettin Sönmez, dizinin yönetmen koltuğunda oturan Metin Günay ve dizinin yapımcısı Mehmet Bozdağ’da eşlik etti. Diriliş Ertuğrul ekibi ve Bakan Çavuşoğlu dönem kıyafetlerini giyerek atlar üzerinde gelen bir grubun oluşturduğu kortejle alana girdi. 
Burada yöneltilen sorulara cevap veren Çavuşoğlu, dizinin Alanya bölümünün iki hafta sonra yayınlanacağını aktardı. Çavuşoğlu, ”Dizinin bir bölümünün Alanya'da çekilmesi çok anlamlıdır ve ecdadımızın ilk fethi ettiği yerlerden birisidir. Alanya’da eğitime önem veriyoruz ilçede iki üniversitemiz var. Biri devlet diğeri Vakıf üniversitesi. Bir büyüğümüzün adını da diğer vakıf üniversitesine verdik. Her iki üniversitenin kurulmasında Allah bize nasip etti. Bu devlet üniversitesini kurarken Akdeniz Üniversitesi fakültelerini yüksekokullarını birleştirdik. Ankara’da bu üniversitenin kurulması için gerekli adamaları attık ve kuruldu. Bu aşamada tüm Alanyalılar sağ olsunlar sizin isminizi koyalım dediler. Ben buna itiraz ettim biz siyasetçiyiz hizmeti ismimiz versin. Prensip olarak buna karşıyım. İkincisi böyle bir üniversite kuruyorsak bu şehri fethedip bize hediye eden ecdadımızın ismini vermemiz lazım. O yüzden Alaaddin Keykubat ismi verilmesini teklif ettim. Alanyalılar memnun oldu. Üniversitemiz adına yakışır şekilde büyüyor ve gelişiyor. Yeni kampusumuzla beraber Türkiye’de değil dünyada önemli olması için çalışacağız. Dolaysıyla ALKÜ'de Ertuğrul Diriliş ekibini burada ağırlamak bizim için ayrı bir mutluluk” dedi. 
22 Mart 2019 Cuma 14:11
İzlenme: 880
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim