Bugün 10 Aralık 2022 Cumartesi
 • Antalya9 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1075.667
  %-0.02
 • Dolar
  18.6377
  %-0.02
 • Euro
  19.6256
  %-0.04

Video Galeri

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk- Biz dünyayla rekabet ediyoruz, yarışıyoruz
Antalya’da il milli eğitim müdürleriyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Hedefimiz bir şehri memnun etmek değil.
 Bir şehirdeki ebeveynlerin eğitimden mutlu olmalarını sağlamak değil. Bizim hedefimiz Türkiye içinde belli bir noktaya gelmek değil. Biz dünyayla rekabet ediyoruz, yarışıyoruz. Biz küresel olarak neredeyiz? Bunun hesabını vermek zorundayız" dedi. 
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Antalya’da bir otelde il milli eğitim müdürlerinin katılımıyla düzenlenen ‘MEB 2023 Eğitim Vizyonu ve Değişimi Yönetmek Çalıştayı’nın açılışına katıldı. Açılışta konuşan ve 2023 Eğitim Vizyonu’nda gösterilen hedeflerin aslında Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefleri olduğunu ifade eden Bakan Selçuk, vizyonun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürüyen tüm alanlarda devam eden çalışmaların bir parçası olduğunu kaydetti. 
 
"Tek bir beynin hareketiymiş gibi gerçekleştirilerek yapılabilecek bir iş" 
Eğitim içeriğini ve işlemlerini ekonomiden ve demokrasiden ayrı görmediklerine dikkat çeken Bakan Selçuk şöyle konuştu: 
"Birlikte iç içe geçmiş bir vücut olarak değerlendiriyoruz. Bundan dolayı da meseleyi çok daha geniş bir perspektifte, çok daha küresel bir perspektife ele alma zaruretimiz var. Bu manada burada planladığımız, düzenlediğimiz, yapacağımız inşallah gerçekleştireceğimiz bu çalışma bütün milli eğitim müdürü arkadaşlarımızın, teşkilattaki kıymetli mesai arkadaşlarımızın aynı dili konuşmak ve duyguyu paylaşmak konusunda bir fırsatı olarak görüyoruz. Bu fırsatı değerlendirmek birçok açıdan önemli. Eğer 2023 eğitim vizyonu sadece bir dokümansa ve belgeyse o zaman yapacak bir şey yok. Bu belge eksiği eksiğiyle fazlasıyla hepimize bir hiza taşı olsun, ortak anlayış belgesi olsun. Hepimizin aynı hedef üzerinde yoğunlaşmasına vesile olsun diye yazıldı. Yoksa Bir belge olmaksızın da herkes kendi davranışlarını en iyi şekilde yapmaya gayret ediyor. Ama bu birlikte yapılabilecek ortak bir zihin alanı oluşturarak, sanki tek bir beynin hareketiymiş gibi gerçekleştirilerek yapılabilecek bir iş" 
31 Ocak 2019 Perşembe 07:19
İzlenme: 1567
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim