Bugün 10 Aralık 2022 Cumartesi
 • Antalya11 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1075.667
  %-0.02
 • Dolar
  18.6377
  %-0.02
 • Euro
  19.6256
  %-0.04

Video Galeri

Spor toplantısına spor yaparak başladılar
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı, katılımcıların eğitmen eşliğinde spor yapmasıyla başladı.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Cankurtaran Öney başkanlığındaki CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi. Antalya, Isparta ve Burdur’dan parti örgütleri, amatör spor kulüpleri, sporcular, sivil toplum kuruluşlarının davetli olduğu toplantı Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlendi.
Toplantıda CHP Genel Başkanı Öney’le birlikte Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten yer aldı.

Toplantı sporla başladı
Divanın oluşumu, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda tüm katılımcılar sırtında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 'Ben sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim' yazılı tişörtleri giydi ve ardından eğitmen eşliğinde salonda spor yaptı.
Katılımcılar, spor eğitmenin gösterdiği ve herkesin evde, iş yerinde günde 5 dakikasını ayırarak yapabileceği temel esneme ve ısınma hareketlerini yaptı.

"Yeni bir tanım lazım"
Muratpaşa Belediyesinin spor alanda çalışmalarını içeren sunumla devam eden programda konuşan Başkan Uysal, spora ilişkin yeni bir tanımlamaya ihtiyaç olduğunun altını çizdi. Başkan Uysal, bir yanda sporun bir nevi ‘show business’ olarak ifade edilen tarafı bulunurken diğer yandan da bireyi geliştirici bir aktivite tarafının olduğunu söyledi.

Muratpaşa’nın spor anlayışı
Bireyi ve bedeni geliştiren, toplumsal barışı pekiştiren bir aktivitenin spor olarak tanımlandığında eğlence endüstrisinin parçası olan spor için ayrı bir tanım gerektiğinin altını çizen Başkan Uysal, "Bu tasnifi yapmamız gerekiyor. Aksi takdirde durduğumuz yeri anlatmakta zorluk çekiyoruz. Amatör sporlar ya da spor sosyalleşmenin bir aracıdır. İş çıkışı mahallenin spor salonunda hentbol oynamaktır. Mahallenin kasabının, manavının, doktorunun biraraya gelip futbol oynamasıdır, koşmaktır. Spor böyle bir şeydir. Kitleseldir. Spor olan spor budur. Geliştirici olan, insanı barıştıran, insanı insan yapan spor, budur. Barışçı, sevgi ve saygı dolu, kendine güvenen birey olmak ve bunun yanında tansiyon, şeker hastalığından uzak durmak isteyen insanlar kitle sporlarıyla uğraşır. İşte Muratpaşa Belediyesinde bu anlayışla 11 bin kişiye düzenli spor yaptırıyoruz."

"Siyaset spordan elini çekmeli"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öney ise siyasetin spordan elini çekmesi gerektiğini söyledi. Sporun milli bir mesele olduğunu kaydeden Öney, "Spora fırsat eşitliğini sağlamak sosyal demokrat anlayışın en önemli görevlerinden biridir" dedi. Sporun başka figürlerin müdahalesi olmaksızın ilgili bakanlık, spor insanları, vatandaşlar ve kulüpler eliyle kendi mecrasında gelişebileceğini belirten Öney, "Ama siz orayla başka figürleri dahil ederseniz o mecra ya parçalara ayrılır ya da kurur. ‘Geliştiriyorum’ derken oradaki asıl potansiyeli de yok edersiniz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından CHP Spor Kurulu Batı Akdeniz Bölge Toplantısı, diğer katılımcıların konuşmaları ve ardından Genel Başkanı Öney’in yaptığı değerlendirme konuşmasıyla sona erdi.

15 Aralık 2017 Cuma 00:46
İzlenme: 506
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim