Bugün 07 Ekim 2022 Cuma
 • Antalya20 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1013.583
  %-0.91
 • Dolar
  18.5789
  %0.00
 • Euro
  18.0898
  %-0.54

Video Galeri

ABD ve İsrail’e türkülü tepki
Amerikan Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü tek taraflı başkent ilan etmesine tepkiler devam ediyor.

Ünlü halk ozanı Hilmi Şahballı; 70’li yıllarda bestelediği ‘Tüh Allah Belanızı Versin’ adlı eserini,  ABD Başkanı Donald Trump ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya uyarladı.   

İSRAİL VE AMERİKA’YA TÜRKÜLÜ TEPKİ

Hilmi Şahballı’nın resmi Facebook adresinden yayınladığı video klip, internet ve sosyal medyada da tık rekoru kırdı. 

İsrail ve Amerika’nın Müslümanları yok sayan tavrına tepki gösteren ünlü sanatçı; “Amerikan Başkanı Trump’ın Kudüs’

ü başkent ilan etmesi kabul edilemez.  Kudüs, Müslümanların ilk kıblesi ve kutsalıdır.  Amerika ve İsrail bir olup, Ortadoğu’yu kan gölüne çevirdi.  Irak ve Suriye başta olmak üzere pek çok Müslüman ülkeyi kana buladı. Binlerce kişiyi çoluk çocuk demeden katletti.  Şimdi de Kudüs üzerinden bu iki şeytan devlet, yeni oyunlar kuruyor.  Bu iki şeytan devletin ana hedefi Türkiye’dir.  Bu emellerini defalarca farklı yöntemlerle bize gösterdiler. Onların kurduğu oyuna tepki göstermek amacıyla,  70’li yıllarda yaptığım türkümü günümüze uyarladım” dedi.

İSLAM DÜNYASINA BİRLİK ÇAĞRISI

50 yıllık meslek hayatına,  Türkiye’nin birlik ve beraberliğine vurgu yapan pek çok eser sığdırdığının altını çizen Şahballı;  “ Siyonist ve kan emici devletler, petrol ve para uğruna insan hayatını hiç sayıyor.  Ortadoğu’da yaşanan zulmü ülkemizde de gerçekleştirmek istiyorlar. Ancak asla başaramayacaklar” diye konuştu.  Dünyada 1 milyardan fazla Müslüman insanın yaşadığına dikkat çeken Şahballı,  İslam ülkelerine de çağrıda bulundu.  Şahballı; “ İslam ülkelerinde bu ayrılık ve kavga haçlı ordularının işine yarıyor.  Biz birbirimizle kavga ederken, ateşe bir benzin de onlar döküyor.  İslam ülkeleri bu birlikteliği sağlamak zorundalar. Eğer biz kendimize zulüm edersek, Allah da bizi o kan emicilerin zulmüyle yüzleşmek zorunda bırakır. Dünyada insanoğlu çok zor bir süreçten geçiyor. Arakan’da, Türkistan’da ve Ortadoğu’da Müslüman halklara zulüm ediliyor.  İslam dünyası bu fikir ayrılığını bir kenara bırakmalı ve bu oyunu bozmalı” diye konuştu.

 

BU ZULME SESSİZ KALAMAZDIM

Bestelediği türkü ile İsrail ve Amerika’ya tepki gösteren Ünlü Halk Ozanı Hilmi Şahballı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘İsrail terör’ devletidir sözüne de tam destek verdi.  FETÖ,  İŞID, PYD, PKK gibi pek çok terör örgütünün arkasında İsrail ve ABD’nin olduğuna dikkat çeken Şahballı; “İsrail ve Amerika bir terör devletidir. Girdikleri her ülkeyi kana buladılar. Milyonlarca insanı yok ettiler. Arkalarında binlerce yetim, binlerce öksüz bıraktılar. Aynı oyunu bizim ülkemiz için de gerçekleştirmek istiyorlar.  Ülke olarak da çok kötü zamanlardan geçiyoruz. İç ve dış düşmanlar ülkemizi çepeçevre kuşatmış durumda. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlarına karşı uyanık olmak mecburiyetindeyiz.  Birlik ve beraberlik içinde ülkemize yönelik her türlü tehdidi ortadan kaldırabiliriz” diye konuştu.  Sıra  bize gelmeden bu  devletlerin oyununu, birlik ve beraberlik içinde  bozmamız lazım. Hz. Ali, “Bir zulme sessiz kalamıyorsanız onu herkese duyurun” diyor.   Yaşanan bu zulme sessiz kalamazdım.  Ozanca Türkü ile tepki gösterdim” ifadelerini kullandı.  (Haber: Eyüp KOÇAK)

13 Aralık 2017 Çarşamba 00:31
İzlenme: 495
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim