Bugün 07 Ekim 2022 Cuma
 • Antalya21 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  1012.257
  %-1.04
 • Dolar
  18.5763
  %-0.01
 • Euro
  18.0815
  %-0.57

Video Galeri

Bir anda canlanan heykeller çocukları heyecanlanırdı
Antalya Devlet Tiyatrosu'nun ‘Midas’ın kulakları’ adlı gösterisinde mitolojik karakterler müzede calandırıldı.

Gösterinin yapılacağı alana gelen çocuklar, mitolojik karakterleri canlandıran oyuncuları hayranlıkla izlemeye başladı. Oyuncuların aniden hareket etmesine şaşıran çocuklardan bazıları kaçarken, bazıları ise şaşkınlıkla izlemeye devam etti. 
Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Antalya Müze Müdürlüğü ve Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’nün hayat geçireceği ‘Müzede Hayat Var’ projesi kapsamında, Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’nün hazırladığı ‘Midas’ın Kulakları’ adlı çocuk oyunu Antalya Müze Müdürlüğü’nde yapıldı. 
Tiyatro oyununda, sanatçıların mitolojik karakterleri canlandırması çocuklar tarafından büyük beğeni topladı. Öğretmenleriyle birlikte alana gelen çocuklar sırayla heykelleri incelemeye başladı. Mitolojik karakterleri canlandıran sanatçıları büyük bir hayranlıkla izleyen çocuklar, oyuncuların aniden hareket etmesine şaşırdı. Miniklerin bazıları korkup kaçarken, bazıları ise şaşkınlıkla izlemeye devam etti. 

“Devlet Tiyatrosu herkese hitap edebilen bir repertuar hazırladı” 
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt da oyunu izleyenlerin arasındaydı. Tiyatro gösterisinin ardından açıklamalarda bulunan Kurt, Ekim ayında Türkiye’de perdeleri açacaklarına dikkat çekti. Tiyatro severlerin beğenisine sunulacak, nitelikli, kaliteli repertuar hazırladıklarını ve oyunlar seçtiklerini belirten Kurt, “Şuanda 32 oyunla sezona başlıyoruz. Bu sayı sezon bitimine kadar 100 yeni oyun olacak. Bunların içinde Devlet Tiyatrosu’nda ilk defa oynayan yazarların eserleri, daha önce oynamış yeni yazılmış eserler olacak. Hem yerli, hem de dünya klasikleri çağdaş, modern oyunlar olacak. Devlet Tiyatrosu herkesi kucaklayan, herkese hitap edebilen bir repertuar hazırladı. Ümit ediyorum sezon tiyatro severlerle iyi buluşur” dedi. 

27 Eylül 2018 Perşembe 01:23
İzlenme: 294
DİĞER VİDEOLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim