Bugün 18 Mart 2019 Pazartesi
 • Antalya15 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  229,038
  %0.45
 • Dolar
  5,4631
  %0.12
 • Euro
  6,1893
  %0.15
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ATO Meclis Başkanlığına Mustafa Deryal seçildi
21 Nisan 2018 Cumartesi 11:43

ATO Meclis Başkanlığına Mustafa Deryal seçildi

Ankara Ticaret Odasının (ATO) Meclis Başkanlığı görevine Mustafa Deryal seçildi.

Ankara Ticaret Odasının (ATO) Meclis Başkanlığı görevine Mustafa Deryal seçildi.

Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerinin seçiminin ardından ilk toplantısını gerçekleştiren ATO Meclisi, başkan ile başkanlık divanı seçimini yaptı. Tek listenin bulunduğu seçimde Mustafa Deryal, üyelerin oylarıyla Meclis Başkanı, Vecdet Fehmi Şendil ve Alaattin Doğan Meclis Başkan Yardımcısı, Fatih Sertaç Bulut da Katip üye olarak seçildi. Meclis üyelerinden Hüseyin Özer, Mehmet Öz ve Zeki Kara da yapılan oylamada Hesapları İnceleme Komisyonu olarak görev aldı. 2018-2022 döneminin ilk meclis toplantısında üyelere bir teşekkür konuşması yapan Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, yoğun bir seçim dönemi geçirdiklerini, 14 Nisan 2018 Cumartesi günü yapılan ilk aşama seçimlerinde yaklaşık 21 bin ATO üyesinin oy kullandığını söyledi.

Seçimde ATO Meclisinin yüzde 64'ünün yenilendiğini belirten Başkan Baran, yeni meclis üyelerini tebrik ederek başarılar diledi. Türkiye'nin zor bir süreçten geçtiğini hatırlatan Baran, "Böyle dönemlerde esnafın ve tüccarın desteğe, morale, önünün açılmasına ihtiyacı var. Bir buçuk yıl içinde elimizden geldiği kadar bunu yapma gayreti içinde olduk" dedi.

"İz bırakanlardan olacağız"

ATO üyelerinin beklentisinin en iyi şekilde temsil edilmek olduğunu hatırlatan Baran, şunları söyledi:

"Şimdi görev bizde. 24 saat ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım sizlerin emrindeyiz. Bu ülkenin daha müreffeh yarınları, daha aydınlık geleceği için çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Sorunlarımız, problemlerimiz olduğunu biliyoruz, bunları çözmekten başka bir derdimiz olmadığını biliyoruz. Ankara'nın, ATO'nun problemleri var, bunları biliyoruz. Ben inanıyorum ki inşallah 2022 sonunda tarih yazmış bir ekip olarak buradan ayrılacağız. Bizi buraya gönderen arkadaşlarımıza mahcup olmayacağız ve iz bırakanlardan olacağız."

Aynı zamanda Ankara Ticaret Odası Meclis üyesi olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da kürsüye gelerek tüm meclis üyelerini tebrik etti. ATO'da güzel bir seçim süreci yaşandığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Yeni dönem hepinize hayırlı uğurlu olsun. Delege olmam noktasında gösterdiğiniz teveccühten dolayı hepinize teşekkür ederim" diye konuştu.

"Yönetim ve meclis uyumlu çalışarak tarih yazacağız"

ATO Meclis Başkanlığı görevine seçilen Mustafa Deryal, yaptığı teşekkür konuşmasında dört yıllık dönem boyunca Türkiye'ye, ATO üyelerine ve sektörlere layıkıyla hizmet etmeyi amaçladıklarını ifade etti. Deryal, 181 üyeli ATO meclisinde her üyenin, seçimlerde verdikleri vaatlerin sorumluluğu içinde, sektörleriyle ilgili çalışması durumunda, mecliste alınan kararları uygulamakla yükümlü yönetim kurulunun da hızlı bir şekilde çalışacağını kaydetti. Deryal, "Yönetim Kurulu ile meclisin uyumlu çalıştığı dönemlerde bu oda tarih yazmıştır. İnşallah bu dört yıllık süre içerisinde bu uyumu sağlayacağız ve bu uyum içerisinde inşallah biz de tarih yazacağız ve arkamızda Yönetim Kurulu Başkanımızın Gürsel Baran'ın tabiriyle iz bırakacağız" şeklinde konuştu.

Öte yandan, ATO seçimlerinde Disiplin Kurulu üyeliklerine Fuat Ataseven, Göksel Ayrancıgil, Murat Güneş, Ökkeş Köse, Şerafettin Karademir veYaşar Tanrıverdi seçildi.

"TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu tekrar delege"

TOBB Genel Kurul delege seçimlerinde halen TOBB Başkanlığı görevini yürüten M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası delegesi olarak yeniden seçildi. TOBB Genel Kurul delegeleri şu isimlerden oluştu:

"M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Adnan Beker, Ali Efe Bezci, Ali Rıza Koç, Cemal Işık, Ceyhan Gündüz, Emre Aydın, Erkin Ercan Bektaş, Faruk Köylüoğlu, Ferruh Temel Zülfikaür, Hakan Tarhan, Hakan Tokaç, İlhami Özdemir, Mehmet Akbacakoğlu, Mehmet Aypek, Mehmet Emin Başer, Mehmet Ünsal, Musa Beşparmak, Mustafa Deryal, Neşet Şengün, Nurettin Alpak, Selahattin Karaoğlan, Sıtkı Öztuna, Tahir Tellioğlu, Üner Karabıyık."

Bu haber toplam 1184 defa okunmuştur
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim