Bugün 20 Nisan 2019 Cumartesi
 • Antalya14 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  238,344
  %0.20
 • Dolar
  5,8057
  %0.03
 • Euro
  6,5299
  %0.19

Yusuf Katrağ

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yusuf Katrağ

Vali haksız mı?

22 Ekim 2018 Pazartesi 05:00

Daha önceki “Bazı memurlar metal yorgunluğu mu yaşıyor?” başlıklı yazımda kullanmıştım Vatandaşların işini yapmaktan sorumlu memurların mesai saatleri içerisinde vatandaşın karşısında duruşu son derece önemli. İşinin yapılmasını bekleyen vatandaşın karşısındaki memurun elinde yiyecek veya içecekle iş yapmaya çalışmaması gerekiyor. Aynı şekilde işinin yapılmasını bekleyen vatandaş, karşısında telefonla iş dışında konuşma yapan memurla da karşılaşmamalı” ifadelerini.

Geçtiğimiz Cuma günü muhtarları makamında kabul eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu da kahvaltı ve sigara yasağına ilişkin kararını hatırlatarak, "Siz de takipçisi olun, dairelerde bizim bu emrimize rağmen hala kahvaltı edenler varsa takip edin. Siz muhtarsınız, toplum adına denetleme yapıyorsunuz. Masasını bırakıp sigara içmek için kupasını alıp dışarı çıkan varsa resimleyin, bana gönderin. Allah rızası için bunu yapın. Toplumsal denetim için bunu yapın" ifadelerini kullanmış.

“Biz kimse kahvaltı yapmasın demiyoruz. Kahvaltı zamanı milletin zamanından çıkmasın. Adam 07.00'da gelsin dairede 08.00'e kadar kahvaltı yapsın. Ama 08:00'dan sonra bir dakika bile milletin zamanını kahvaltı için harcamasın” diyen Vali Karaloğlu’nun bu düşüncelerine sanırım resmi dairelerde iş yaptıranların hepsi katılır.

Çünkü, işi için devlet dairesine giden kişinin tek istediği biran önce işini halledip dönmektir.

Özellikle sabah saatlerinde birçok kişi çalıştığı işten geri kalmamak için “Biran önce devlet dairesindeki işimi bitireyim de geç kalmadan çalıştığım işyerine döneyim” telaşı içindedir.

Böyle bir telaş içindeki kişinin düşünsenize kahvaltı yapan veya sigara molası veren bir memurla karşılaştığını.

Kendisi için çok kıymetli olan zamanın memurun keyfi için harcandığını.

Devlet dairesi çalışanları belki karşı çıkıyordur ama Vali Karaloğlu, söyledikleri ve verdiği talimatlar noktasında son derece haklı.

Çünkü, devlet daireleri ve oradaki çalışanlar vatandaşlara en iyi hizmeti vermek için oradadırlar.

Mesai saatleri dışında ne yaptıkları kimseyi ilgilendirmez ama mesai saatleri içinde ne yaptıkları herkesi ilgilendirir.

Sizce de öyle değil mi?

Bu yazı toplam 605 defa okunmuştur.
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim