Bugün 22 Eylül 2017 Cuma
 • Antalya31 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  145,495
  %0.04
 • Dolar
  3,4893
  %-0.54
 • Euro
  4,1769
  %-0.30
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Caretta Carettalar Tatilcilerin Maskotu Oluyor
27 Haziran 2017 Salı 12:38

Caretta Carettalar Tatilcilerin Maskotu Oluyor

Nesli tükenmek üzere olan caretta carettalar yumurtlamak için Antalya'daki sahillere çıkmaya başladı.

Nesli tükenmek üzere olan caretta carettalar yumurtlamak için Antalya'daki sahillere çıkmaya başladı. Sahilde bulunan insanlardan korkmayıp yanlarına kadar giden bazı caretta carettalar ise tatilcilerin maskotu oldu.

Kumluca ilçesi Yazır Mahallesi Olympos antik kentinde nesli tükenmeye yüz tutmuş caretta caretta kaplumbağalar yumurta bırakmak için sahile çıkıyor. Akşamları ışığa karşı yürümek için kumsala çıkmaya çalışan bir caretta caretta ise tatilcilerin maskotu oldu. İnsanlardan korkmayan sevimli hayvanla tatilciler fotoğraf çekinmek için sıraya girdi. Caretta caretta daha sonra yumurtlamak için kendisine uygun bir yer aradı.

Olmypos'a tatile giden Emrah Kalkan, "Önce korktum. Ama caretta caretta kaplumbağa olduğunu görünce korkumu giderdim. Çünkü onlar insan dostudur. Akşam denize giren birçok tatilcilerimiz ile birlikte merakımızı giderdik. Carettalar kumsala yumurta bırakmak için çıkıyorlar. Yumurtlama bölgelerini lütfen bozmayalım. İlgili birimlere iletelim. Korunmaya alınsınlar" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 126 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Be sahilde yogaYAZARLARYAZAR="base_side">
DİĞER HABER BAŞL>YAZARLAR
cla3onte"congoz>Bp_headlin_othnumr.com/s3ul>Bp_headlin_othnumr.com/s4"noloji ss="im" />hclasshttp://haf’n-tdiv len-jeeren-te28zel-yenaada-al5 (2)Bp_headlin_othnumr.com/s5"noloji ss="im" /uyurcüreter.coasyonu-6ngoz>Bp_headlin_othnumr.com/s6"’un depan>bayar-idoplin-kbiyi="titriz-yonet’duz-831aykut-kaada-al7 (2)Bp_headlin_othnumr.com/s7"ada altch_kpolenyuvon snclamidiburcelal-ileyasa3ecanismdeste clallara02utlarinaada-al8 (2)Be sahilde yogaYAZARLAR