Bugün 24 Haziran 2019 Pazartesi
 • Antalya32 °C
 • IMKB

  %
 • Altın
  264,599
  %1.05
 • Dolar
  5,8080
  %-0.21
 • Euro
  6,6160
  %0.35
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Alanya'ya gastroenteroloji uzmanı
20 Haziran 2017 Salı 11:28

Alanya'ya gastroenteroloji uzmanı

ANTALYA Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gastroenteroloji ve hepatoloji uzmanı atandı.

ANTALYA Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gastroenteroloji ve hepatoloji uzmanı atandı.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ataması yapılan Yrd. Doç. Dr. Özlem Özer'in göreve başladı. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, Sağlık Bakanlığı'nın desteği, Antalya KHB Genel Sekreterliği'nin girişimleriyle, Alanya EAH'nin sağlıkta büyük ve güçlü bir ivme kazandığını belirtti. Hastane Yöneticisi Dr. Tevfik Yazan, yeni hastanenin hizmete açılmasıyla yeni branşların açılması, yeni hekimlerin atamalarının yapılması noktasında çalışmalarına hız verdiklerini ifade etti. Dr. Yazan, büyüyen kadroları ve yeni atanan doktorların katılımıyla yeni hizmet binalarında daha kaliteli hizmet vereceklerine inandığını kaydetti.

Dr. Tevfik Yazan, gastroenteroloji ve hepatoloji uzmanı Yrd. Doç. Dr. Özlem Özer'in göreve başlamasıyla sindirim sistemi, karaciğer, safra yolları ve pankreas hastalıkları ve bunların endoskopik tetkik ve tedavileriyle ilgili hastalara sağlık hizmeti vermeye başlayacaklarını vurguladı.

Hasta kabulüne başlayan Yrd. Doç. Dr. Özlem Özer ise "Amacım bu alanda hastalara en kaliteli ve en donanımlı hizmeti vererek, hastaların başka yerlere gitme mecburiyetini ortadan kaldırmaktır. Gastroenteroloji ve Hepatoloji Bilim Dalı olarak, gastroözofageal reflü, gastritler, üst ve alt sindirim sistemi, akalazya, barrett özofagus, yemek borusu, mide ve bağırsak enfeksiyonları, helikobakter pilori, karaciğer, kronik hepatitler, siroz, viral hepatitler, otoimmun hepatit, primer biliyer siroz, primer sklerozan kolanjit, otoimmun kolanjiopati, safra yolları, pankreas, inflamatuar barsak (ülseratif kolit, crohn hastalığı), sindirim sistemi kanserleri, pankreas kanseri ve safra yolları kanseri tanısını koyup, tedavisini yaptığımız hastalıkların bir kısmı" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

DHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu haber toplam 270 defa okunmuştur
SPOR
Tüm Hakları Saklıdır © 1983 Antalya Son Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 242 311 76 60 0 242 311 76 61 | Faks : 0 242 311 46 64 | Haber Yazılımı: CM Bilişim